06.02.202012:50

Valitsus otsustas riigi kultuuri- ja spordipreemiate laureaadid. Spordi aastapreemia pälvis ka Eesti võrkpalli rahvusnaiskonna esmakordselt Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile viinud ja Bigbank Tartu meeskonna Credit24 Meistriliiga võiduni juhtinud Andrei Ojamets.

 

 

Ojamets rõhutas oma abiliste panust. "Ikka on hea meel, kui sinu tegemisi märgatakse ja olen väga tänulik. Aga tahan rõhutada, et see ei ole tunnustus ainult mulle, vaid kogu meie tiimile. Pean silmas eelkõige seda treenerite gruppi, kes seda tööd tegi, sest pallimänguvõistkonna peatreener ei ole ju kunagi üksinda oma tegemistes. See on terve kollektiivi saavutus ja tunnustus meile kõigile," rääkis Ojamets.

Spordi aastapreemiad pälvivad ka MM-i odaviskes hõbemedali ning Teematliiga üldvõidu eest Magnus Kirt ning Kelly Sildaru täiskasvanute MM-i vigursuusatamises kuldmedali, kahekordse juuniorite kuldmedali ning X-Mängude kuld-, hõbe- ning pronksmedali võitmise eest. Samuti saab spordi aastapreemia Merike Kull liikumisharrastuse edendamise eest Tartu Ülikooli Liikumislabori juhatajana ning “Liikuma Kutsuva Kooli” valimise eest parimaks hariduse kaudu sporti ja liikumist edendavaks programmiks Euroopas. Aastapreemia pälvib ka Maicel Uibo MM-il hõbeda võitmise eest kümnevõistluses ning Eesti veemotospordi koondis kõrgete saavutuste eest 2019. aastal. Ühe aastapreemia suurus on 9600 eurot, meeskonna puhul läheb preemiasumma jagamisele.

Riigi kultuuri- ja spordipreemiad antakse üle Eesti Vabariigi aastapäeva eel, 23. veebruaril Eesti Teaduste Akadeemia saalis koos riiklike teaduspreemiate ning Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinnaga.

Loe kõikide laureaatide kohta pikemalt.

Kommenteeri uudist

Rahvusnaiskonna ajaloolise saavutuseni viinud Andrei Ojamets pälvis riigi spordipreemia