23.01.201914:40
Naiste koondis Šveitsis. Foto: cev.lu

Täna Istanbulis toimunud loosimisel selgusid naiste Euroopa meistrivõistluste alagruppide koosseisud. Eesti rahvuskoondis mängib C-alagrupis, mängud peetakse Ungaris, Budapestis. Lisaks Eestile ja korraldajale kuuluvad C-alagruppi Holland, Horvaatia, Aserbaidžaan ja Rumeenia.

Naiste EM-finaalturniir toimub 23. augustist kuni 8. septembrini Türgis, Poolas, Ungaris ja Slovakkias. Igast kuueliikmelisest alagrupist pääseb kaheksandikfinaali neli paremat.

Rahvusnaiskonna peatreener Andrei Ojamets ütles, et ees ootab põnev ja uus väljakutse. "Kõik alagrupid on huvitavad. Oleks võinud tulla veel tugevamad vastased nagu A- või B-grupp, aga kõik meie vastased on tarditsioonilised võrkpalliriigid ja tase on kõva. Kui võtta Euroopa reiting, on ka meie grupis kõik meist eespool. Finaalturniir on kahtlemata uus ja põnev väljakutse, esimest korda ju pääsesime sinna. Naistele ja mulle endale väga kõva kool, mängida viiel päeval järjest saab olema väljakutse nii vaimselt kui füüsiliselt," kommenteeris peatreener.

"Iga võidetud geim, mängust rääkimata, on kõva saavutus. Ka meeste koondis ei võitnud oma esimesel EMil ühtegi alagrupikohtumist. Selline tase vajab harjumist ja eks me oleme esialgu õppijate rollis. Oluline on, et mängiksime julgelt ja annaks igas kohtumises endast maksimumi. See on meie jaoks suur võimalus ja püüame selle maksimaalselt ära kasutada," lisas Ojamets.

Eesti naiskond kohtub 23. augustil Ungariga, 24. augustil Horvaatiaga, 25. augustil Rumeeniaga, 27. augustil Hollandiga ja 28. augustil Aserbaidžaaniga.

Alagruppide koosseisud:

A-alagrupp (Ankara, Türgi): Türgi, Serbia, Bulgaaria, Prantsusmaa, Soome, Kreeka

B-alagrupp (Lodz, Poola): Poola, Itaalia, Belgia, Ukraina, Portugal

C-alagrupp (Budapest, Ungari): Ungari, Holland, Horvaatia, Aserbaidžaan, Rumeenia

D-alagrupp (Bratsilava, Slovakkia): Slovakkia, Venemaa, Saksamaa, Valgevene, Hispaania, Šveits

Kommenteeri uudist

Rahvusnaiskond peab EMi alagrupimängud Budapestis