06.06.201818:30
Eesti vs Kosovo. Foto: Gertrud Alatare

Naiste rahvuskoondis lõpetas Euroopa Hõbeliiga alagrupiturniiri kodus Kosovo vastu kindla 3:0 (25:15, 25:8, 25:17) võiduga. Et Eesti kindlustas pääsu järgmisel nädalal Rootsis toimuvale finaalturniirile juba võiduga Šveitsi üle, sai peatreener Andrei Ojamets mänguaega anda eelkõige neile, kes seni vähem platsil käinud. Lisaks Eestile osalevad finaalturniiril korraldajana Rootsi, Austria ning Albaania. Poolfinaalpaarid loositakse neljapäeval kell 12.00. Seejuures ei loosita samasse poolfinaali samas alagrupis mänginud naiskondi.

Eesti poolel alustasid Kaisa Bahmatsev, Kristel Moor, Nette Peit, Kristiine Miilen, Eliise Hollas, Liis Kullerkann ja libero Kristi Nõlvak. See koosseis sai kenasti hakkama, mäng võeti esimesest hetkest enda kontrolli alla ja geimi keskel oli eduseis juba 16:8, Hanna Pajula ässa järel olid tablool numbrif 23:13 ja geim kuulus Eestile 25:15. Teise geimi alguses vahetas Ojamets Nette Peidi samuti puhkama ja tema asemel alustas Pajula. Kristel Moori serviässa järel oli seis 5:1 ja Kosovo peatreener võttis mõtlemisaja. Muutust see mängu ei toonud ja eestlannad purjetasid kindlalt geimivõidu suunas, võites teise vaatuse 25:8. Kolmanda geimi algus oli tasavägine ja esmakordselt läksid külalised mängu juhtima 5:4, ent see oli ka ainus eduseis kohtumises. Eestlannad haarasid taas juhtohjad, võites geimi 25:17.

"Sellistes mängudes, kus on teada, et vastane on tasemelt nõrgem, võib tihti juhtuda, et jalg lastakse sirgeks. Aga täna õnneks sed ei juhtunud, suutsime olla keskendunud ja oma taseme välja mängida. Kõik olid väga tublid, eraldi tooks välja Hanna ja Ingridi, kellele see oli koondise debüüt," kommenteeris Eesti naiskonna edukaimana 12 punkti toonud Kristel Moor.

Eestlannad olid noorest ja kogenematust Kosovost üle igas elemendis ja lõid kohtumises koguni 18 ässa. Eesti vastuvõtuprotsent oli 44, rünnakuid realiseeriti 55-protsendiliselt. Blokipunkte kogunes 6. Blokk oli seejuures ainus element, millega peatreener Andrei Ojamets rahule ei jäänud. Kosovo vastuvõtt oli 28 ja rünnak 35%. Blokist ei saadud ühtegi punkti, servil löödi 2 ässa ja tehti 9 viga.

"Üldiselt jäin rahule, vaid blokis oleksin oodanud suuremat numbrit, sest vastane oli nagu oli. Julgen väita, et parimad Eesti klubid oleks Kosovo suutnud ära võita. Oli hea võimalus kontrollida, milleks vahetusmängijad võimelised on ja sain suurt koormust kandnud mängijatele puhkust anda. Kõik tulid hea tujuga ja olid valmis mängima ja võitlema," sõnas Ojamets.

Ojametsa jaoks oli ühtlasi tegu 200. koondisemänguga (nii meeste kui naiste koondisega)!

Vaata Gertrud Alatare fotogaleriid mängust!

Naiskonna koosseis mängus Kosovoga: Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Nette Peit, Eliisa Peit, Eliise Hollas, Marje Rosenblatt, Kaisa Bahmatsev, Kristi Nõlvak, Julija Mõnnakmäe, Anu Ennok, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Kertu Laak, Kristel Moor.

Alagruppide tulemused

A-alagrupp: 1. Eesti 14 punkti, 2. Rootsi 13 p, 3. Šveits 9 p, 4. Kosovo 0 p.

B-alagrupp: 1. Austria 16 p, 2. Albaania 14 p, 3. Iisrael 3 p, Gruusia 3 p.

Final Four turniirile pääses Rootsi korraldajana, lisaks mõlema alagrupi võitjad ning parim teise koha naiskond. Finaalturniiri võitja tõuseb järgmiseks aastaks Euroopa Kuldliigasse.