12.06.201916:10
Eesti - Hollandi mäng Tartus. Foto: Gertrud Alatare

Eesti rahvusmeeskond läheb täna õhtul kell 20.30 Hoogeveenis toimuvas Euroopa Kuldliiga kohtumises vastamisi Hollandiga. Otsepilti näeb Kanal 12 ja Postimehes.

Esimeses omavahelises mängus sai Eesti Hollandi vastu kodus 3:2 võidu.Holland on B-alagrupi liider, võidetud on kolm kohtumist ja kogutud 7 punkti. Teine on Hispaania, kel on kaks võitu ja 8 punkti, kolmandal kohal asub kaks mängu võitnud ja 4 punkti kogunud Eesti. Horvaatial on neljandana üks võit ja 5 punkti. Esmalt arvestatakse võitude arvu, seejärel punkte.

21.-22. juunil toimub Tallinnas Saku Suurhallis meeste Kuldliiga finaalturniir, pileteid finaalturniirile saab osta SIIT. Kuldliiga finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ning koha nelja seas tagab ka korraldaja ehk Eesti meeskonnal on koht nelja seas olemas.

Vaata tabeliseisu!

Abitreener Rainer Vassiljev ütles, et Eesti tegutseb juba finaalturniirile mõeldes ja sellest tulenevalt otsikatse ka parimat koosseisu. "Võrreldes esimese mänguga on meie poolt mitmeid muudatusi, rohkem saavad platsile need mehed, kes koondisega hiljem liitusid. Hakkame otsima seda koosseisu, kes finaalturniiril mängib," rääkis Vassijev. Hollandisse ei saanud meeskonnaga kaasa sõita diagonaalründaja Hindrek Pulk, kes haigestus vahetult enne reisi.

Rahvusmeeskonna koosseis Hollandi vastu: Oliver Venno, Renee Teppan, Kert Toobal, Markkus Keel, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Rauno Tamme, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener Gheorghe Crețu, abitreener Rainer Vassiljev, statistik Alar Rikberg, mänedžer Robin Ristmäe, ÜKE-treener Mirko Fasini, füsioterapeut Gardo Maruste.

Kuldliiga alagrupiturniiri ajakava (Eesti aeg):

12.06 kell 20.30 Holland - Eesti

15.06 kell 20.00 Eesti - Hispaania (Tartu Ülikooli spordihoone)

Kommenteeri uudist

Rahvusmeeskond kohtub Euroopa Kuldliigas teistkordselt Hollandiga