19.06.201814:20
Kuldliiga finaalturniir. Foto: cev.lu

Kolmapäeval, 20. juunil alustab Eesti meeste rahvuskoondis Portugalis Matosinhoses mänge FIVB Challenger Cupil, mille võitja teenib järgmiseks aastaks koha Rahvuste liigasse (endise nimega Maailmaliiga). Eesti teenis koha Challenger Cupile tänu Kuldliigas finaali jõudmisele nagu ka Tšehhi. Euroopast osaleb korraldajana veel Portugali koondis. Lisaks mängivad turniiril Tšiili, Kuuba ja Kasahstan, kes kvalifitseerusid teistest maailmajagudest. Kõiki Eesti koondise mänge näeb Kanal12 ja Postimehe vahendusel.

Mängitakse kahes alagrupis, mõlema grupi kaks esimest pääsevad poolfinaali. Eesti alustab alagrupimänge kolmapäeval Eesti aja järgi kell 23.00 Portugali vastu, kellest eelmisel nädalal Kuldliiga finaalturniiri poolfinaalis 3:0 jagu saadi. 21. juunil kell 20.00 kohtutakse Kasahstaniga ning 22. juuni on puhkepäev. Poolfinaalid peetakse 23. juunil ning finaal ja pronksimäng 24. juunil.

Meeskonnaga sõitsid Portugali ka Kuldliiga finaalturniirilt tervisemurede tõttu puudunud Robert Täht ja Henri Treial, kes on viimased trennid kaasa teinud ning valmis mängima.

Eesti meeskonna peatreener Gheorghe Crețu usub, et kuigi Portugalist alles saadi jagu, pole vastaste kodusaalis midagi kergelt tulemas. "Portugal ja Kasahstan on tugevad tiimid, Portugal mängib kodupubliku ees ja usun, et nad on seal hoopis teistsugune meeskond kui Karlovy Varys. Nad võitlevad kindlasti meeletult ja tuleb raske mäng. Kasahstani kohta olen mõnda videot näinud, selles meeskonnas on ka venelasi tugevduseks võetud ja neid ei saa kindlasti alahinnata. See turniir on ju kõikide osalevate koondiste jaoks suur võimalus mängida kõige kõrgemal tasemel ning arvan, et kõik on näljased ja ihkavad võitu," kommenteeris juhendaja.

Kapten Kert Toobali sõnul saab esimese vastase Portugali puhul määravaks, kui palju suudavad eestlased vastaste staaride mängutuju rikkuda. "Kui Portugali niinimetatud staarmängijad on isuga asja kallal, siis on Portugal väga ebameeldiv meeskond. Kui nad aga jonnivad nagu Tšehhis, siis on teine asi. Kasahstani kohta palju ei tea, kunagi oleme nende vastu mänginud ja ka kaotanud, tegu on sellise nii-öelda Vene kooliga meeskonnaga. Varasemad mängud selle turniiril enam ei loe ja kõik algab otsast. Pidada tuleb neli mängu ja lihtne seal edu saavutada pole," rääkis Toobal.

Kasahhide üheks paremaks saavutuseks võib lugeda Aasia karikavõistluste kolmandat kohta. Aasia meistrivõistlustel on saadud kuus medalikomplekti, neist üks kuldne. Eesti kohtus Kasahstaniga viimati 2009. aastal, mil saadi 3:2 ja 3:0 võidud, aasta varem jäädi aga kasahhidele 1:3 alla. Pikemalt saab Kasahstani kohta lugeda SIIT.

Eesti koondise koosseis Challenger Cupil: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Oliver Venno, Mart Naaber, Andri Aganits, Timo Tammemaa, Henri Treial, Karli Allik, Kristo Kollo, Robert Täht, Rauno Tamme, Rait Rikberg, Silver Maar.

FIVB Challenger Cup, Matosinhos, Portugal

A-alagrupi mängud:

Aeg

Koht

Koondis 1

Koondis 2

Tulemus/Live-skoor

Ülekanne

20. juuni 23:00

Matosinhos

Portugal

Eesti

 

Kanal 12 ja Postimees

21. juuni 20:00

Matosinhos

Eesti

Kasahstan

 

Kanal 12 ja Postimees

22. juuni  23:00

    Matosinhos

Kasahstan

         

Portugal

 

Kanal 12 ja Postimees

B-alagrupi mängud:

Aeg

Koht

Koondis 1

Koondis 2

Tulemus/Live-skoor

Ülekanne

20. juuni 20:00

Matosinhos

Kuuba

Tšehhi

   

21. juuni 23:00

Matosinhos

Tšehhi

Tšiili

   

22. juuni  20:00

    Matosinhos

Tšiili

         

Kuuba

   

Kommenteeri uudist

Rahvusmeeskond alustab Challenger Cupi Portugali vastu