Eesti meeste rahvusmeeskond 2017 

Eesti rahvusmeeskond

Ees ootab MM-valiksari, Maailmaliiga ja EM-finaalturniir

Algaval koondiseaasta tuleb rahvusmeeskonna ja selle toetajate jaoks meeldivalt kirju. Mai lõpus hakkab koondis võitlema maailmameistrivõistluste pileti nimel, juuni alguses debüteeritakse Maailmaliigas ja augustis ootab Poolas ees Euroopa meistrivõistluste finaalturniir. 

Kuigi ajaliselt kõige kaugem, on praegu kõige aktuaalsem Euroopa meistrivõistluste finaalturniir, kuhu toimub aktiivselt piletimüük Eesti fännisektoritesse, lisaks on pakkumisel erinevad fännireisi paketid. 

Ergo Arenal, mis asub Gdański kesklinnast kümnekonna kilomeetri ja Sopotist paari kilomeetri kaugusel, toimuval A-alagrupi turniiril on meie esimeseks vastaseks 24. augustil kell 18:30 (siin ja edasipidi on matši algusajad märgitud Eesti aja järgi) Soome. Teises voorus läheme 26. augustil kell 18:30 vastamisi valitsevate Maailmaliiga tšempionite ehk serblastega. Alagrupifaas lõppeb 28. augustil kell 21:30 algava mänguga, kus kohtume valitseva maailmameistri ja turniiri võõrustava Poolaga.

Spetsiaalselt Eesti koondise toetajate jaoks mõeldud fännisektoritesse saab pileteid osta järgmitelt aadressidelt:

Eesti – Soome mäng https://sklep.ebilet.pl/en/Event/Details/3096224743817271.

Eesti – Serbia mäng https://sklep.ebilet.pl/en/Event/Details/3096224743817272.

Eesti – Poola mäng: https://sklep.ebilet.pl/en/Event/Details/3096224743817273.

 

Ülejäänud A-alagrupi kohtumiste pileteid saab osta aadressilt https://www.ebilet.pl/en/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/.

 

Piletimüük EM-finaalturniiri Eesti fännisektoritesse on juba püstitanud rekordi, mis tähendab, et augustis sõidab rahvusmeeskonda välismängudele toetama seninägematu fänniarmee, sest kaks aastat tagasi Itaalias toimunud Euroopa meistrivõistlustele finaalturniiril ja sügisel Lätis toimunud EM-valiksarja kolmanda ringi kohtumisel elas rahvusmeeskonnale kaasa ligi pooltuhat eestlast. Praeguste prognooside kohaselt võib eelnev tipptulemus saada löödud isegi enam kui kahekordselt.

Alagrupi võitja pääseb otse veerandfinaali, teise ja kolmanda koha omanikud lähevad vastamisi play-offringis, mille võitja liigub samuti kaheksa parema sekka. Meie alagrupi võistkondi ootab ees vastasseis C-alagrupi omadega. Selle neliku moodustavad Bulgaaria, Hispaania, Sloveenia ja Venemaa. B-alagrupis mängivad Itaalia, Saksamaa, Slovakkia ja Tšehhi ja D-grupi kvarteti moodustavad Belgia, Holland, Prantsusmaa ja Türgi.

Nii play-off ringi kohtumine kui hilisemad mängud toimuvad Eesti alagrupi meeskondade jaoks Krakówis. Play-off matš toimub 30. augustil, veerandfinaal 31. augustil. Turniiri poolfinaalid peetakse 2. septembril ja medalimängud 3. septembril. Neile ja kõigi teiste alagruppide kohtumistele on võimalik pileteid soetada samuti aadressilt https://www.ebilet.pl/en/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/.

 

Ühtlasi pakub Eesti Võrkpalli Liit koostöös rahvusliku lennukompanii Nordicaga rahvuskoondise fännidele võimaluse lennata Tallinnast otselennuga Gdańskisse ja tagasi. Tšarterlennu hind ühele reisijale on 295 eurot. Hind sisaldab kõiki maksusid. Väljalend Tallinnast oleks 24. augustil kell 6:00 ja tagasilend Gdańskist 29. augustil kell 22:15. Lennu orienteeruv kestus on poolteist tundi.

Tšarterlennu toimumise eelduseks on 88 reisija olemasolu. Selleks, et EVF saaks hinnata, kas meie võrkpallifännide hulgas on piisav arv huvilisi, palume enda soovist teada anda siin: https://goo.gl/forms/ESN68Hz0vadFuGyk2.

Registreerimine pole siduv, aga palume end kirja panna ainult neil, kes arvavad, et on suure tõenäosusega valmis tšarteri võimalust kasutama.

 

Koostöös Wris reisibürooga on valminud bussireisi pakett, kus sisaldub edasi-tagasi bussisõit kõigi mugavustega kuni 48-kohalises bussis Tallinnast Gdańskisse, sõltuvalt paketist kas neli või viis ööd majutust kolme tärni hotellis Novotel Gdańsk Marina, mis asub mängusaalist vähem kui kilomeetri kaugusel, ja hommikusöögid.

Juhul kui tagasisõit Gdańskist on kohe pärast viimase alagrupimängu lõppu, on paketi hinnaks 399 eurot, startides 29. augustil pärast hommikusööki, 499 eurot.

Wris reisibüroo paketi kohta saab täpsemalt lugeda aadressilt: http://wris.ee/est/avalehe-kategooriad/top-tooted.p/fannireis-vorkpalli-em-finaalturniirile-1595

Bussireisi toimumiseks on vajalik miinimumarvu (48 inimest) kohtade broneering. Reisibürool on kohtade mitte täituvuse korral õigus reis annulleerida.

 

Euroopa meistrivõistluste ametlikud kodulehekülje leiab SIIT ja Euroopa alaliidu leheküljel oleva EM-i lehe SIIT.

 

Ülejäänud kahel turniiril ehk MM-valiksarjas ja Maailmaliigas näeb koondist mängimas kodupubliku ees. Maailmameistrivõistluste teise valikringi kohtumised toimuvad Eestis 23.-28. maini ning Venemaa kõrval läheme vastamisi Kosovo, Montenegro, Rumeenia ja Ungariga. „Kodus mängitaval turniiril on meie eesmärk selge: saada alagrupis vähemalt teine koht,” sõnas rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal. Otsepääsme 2018. aastal Bulgaarias ja Itaalias toimuvale MM-ile tagab kuuiku võitja, teise koha omanik jätkab jahti 11.-16. juulini toimuvas kolmandas valikringis.

 

Maailmaliigas seisab esmalt ees kaks alagrupiturniiri. Ajavahemikus 2.-4. juunini Montenegros toimuval turniiril on võõrustajate kõrval meie vastasteks Tuneesia ja Hiina Taipei. Nädal aega hiljem võõrustame Katari, Kreekat ja Venetsueelat. Eesti ja eelpool mainitud kuue koondise kõrval kuuluvad Maailmaliiga kolmandasse tugevusgruppi Austria, Hispaania, Kasahstan, Mehhiko ja Saksamaa.

Kõigil riikidel seisab ees kaks nelja koondise osalusel toimuvat üheringilist turniiri, mille järel pääsevad edukaimad Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi finaalturniirile. Nelja meeskonna osalusel toimuv Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi finaalturniir toimub 16.-18. juunini.