Eesti rahvusmeeskond 2018

Eesti rahvusmeeskond võitis 2018. aastal uuenenud Euroopa Kuldliiga. Ees ootavad 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja mängud. Lisaks oli töös B-koondis, kes sai lisaks treeningutele oma võimeid proovida ka kodusel turniiril. 

Eesti koondise Euroopa Kuldliiga kodumängud toimusid Rakveres.

Eesti alagrupimängude tulemused:

19.05 Slovakkia - Eesti 1:3 (22:25, 26:24, 19:25, 17:25)
 
23.05 Eesti - Belgia 3:1 (25:16, 25:20, 27:29, 25:17)
 
26.05 Eesti - Rootsi 3:1 (25:22, 18:25, 25:23, 25:17)
 
30.05 Rootsi - Eesti 0:3 (17:25, 17:25, 20:25)
 
03.06 Belgia - Eesti 3:0 (29:27, 25:19, 25:19)
 
06.06 Eesti - Slovakkia 3:0 (25:14, 25:15, 25:20)

Alagruppide lõppseis:

A-alagrupp: 1. Eesti 15 punkti, 2. Belgia 11 p, 3. Rootsi 6 p, 4. Slovakkia 4 p.

B-alagrupp: 1. Türgi 13 p, 2. Holland 12 p, 3. Ukraina 9 p, 4. Sloveenia 2 p.

C-alagrupp: 1. Portugal 12 p, 2. Soome 10 p, 3. Hispaania 7 p, 4. Tšehhi 7 p.

Kuldliiga finaalturniir Tšehhis Karlovy Varys

1. poolfinaal: Eesti - Portugal 3:0 (26:24, 26:24, 25:18)

2. poofinaal: Türgi - Tšehhi 0:3 (22:25, 25:27, 20:25)

Pronksimäng: Portuga l- Türgi 2:3 (16:25, 25:21, 14:25, 25:22, 11:15)

Finaal: Eesti - Tšehhi 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)

Eesti koondise koosseis Kuldliiga finaalturniiril: Kert Toobal, Markkus Keel, Robert Viiber, Renee Teppan, Oliver Venno, Mart Naaber, Andri Aganits, Timo Tammemaa, Karli Allik, Kristo Kollo, Rauno Tamme, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener: Gheorghe Crețu; treener: Rainer Vassiljev; ÜKE treener: Mirko Fasini; füsioterapeut: Siret Kalbus; statistik: Alar Rikberg; mänedžer: Robin Ristmäe.

FIVB Challenger Cup Portugalis Matosinhoses

A-alagrupi mängud:

20.06 Portugal - Eesti 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)

21.06 Eesti - Kasahstan 3:1 (25:22, 19:25, 25:19, 25:20)

22.06 Kasahstan - Portugal 0:3 (23:25, 19:25, 16:25)

A-alagrupi lõppseis:

1. Portugal 6 punkti, 2. Eesti 3 p, 3. Kasahstan 0 p

B-alagrupi mängud:

20.06 Kuuba - Tšehhi 0:3 (19:25, 22:25, 22:25)

21.06 Tšehhi - Tšiili 3:0 (25:15, 25:17, 25:18)

22.06 Tšiili - Kuuba 1:3 (36:38, 22:25, 31:29, 19:25)

B-alagrupi lõppseis:

1. Tšehhi 6 p, 2. Kuuba 3 p, 3. Tšiili 0 p

Kohamängud:

1. poolfinaal: Tšehhi - Eesti 3:1 (29:31, 27:25, 25:18, 25:21)

2. poolfinaal: Portugal - Kuuba 3:0 (25:22, 25:21, 26:24)

Pronksimäng: Eesti - Kuuba 3:0 (30:28, 25:21, 25:16)

Finaal: Tšehhi - Portugal 1:3 (25:18, 22:25, 19:25, 16:25)

Eesti koondise koosseis Challenger Cupil: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Oliver Venno, Mart Naaber, Andri Aganits, Timo Tammemaa, Henri Treial, Karli Allik, Kristo Kollo, Robert Täht, Rauno Tamme, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener: Gheorghe Crețu; treener: Rainer Vassiljev; ÜKE treener: Mirko Fasini; füsioterapeut: Siret Kalbus; statistik: Alar Rikberg; mänedžer: Robin Ristmäe.

2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksari

B-alagrupp: Eesti, Iisrael, Läti

Ajakava:

19.08 Läti - Eesti

22.08 Eesti - Iisrael

26.08 Iisrael - Eesti

6.01.2019 Eesti - Läti

Rahvusmeeskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Kert Toobal (Rennes Volley 35, Prantsusmaa), Andres Toobal (VK Prievidza, Slovakkia), Markkus Keel (Pärnu Võrkpalliklubi).

Temporündajad: Henri Treial (ČEZ Karlovarsko, Tšehhi), Ardo Kreek (Pariisi Volley, Prantsusmaa), Kevin Soo (Chemie Volley Mitteldeutschland, Saksamaa), Timo Tammemaa (Maaseiki Noliko, Belgia), Andri Aganits (Montpellier Volley, Prantsusmaa), Mart Naaber (Bigbank Tartu).

Nurgaründajad: Dmitri Korotkov (TTÜ), Oliver Orav (Selver Tallinn), Karli Allik (Düreni SWD Powervolleys, Saksamaa), Robert Täht (Lubini Cuprum, Poola), Kristo Kollo (Schönenwerdi Volley, Šveits), Andrus Raadik (Pielavesi Sampo, Soome).

Diagonaalründajad: Renee Teppan (Trentino Volley, Itaalia), Oliver Venno (Ankara Maliye Piyango, Türgi).

Liberod: Rait Rikberg (Bigbank Tartu), Silver Maar (Pärnu Võrkpalliklubi).

B-koondis

B-koondise kandidaadid:

Sidemängijad: Robert Viiber (Assoc. Jovens Fonte Bastardo, Portugal), Markkus Keel (Pärnu Võrkpalliklubi), Renet Vanker (Selver Tallinn).

Temporündajad: Mihkel Varblane (Selver Tallinn), Alex Saaremaa (Bigbank Tartu), Kevin Soo (Chemie Volley Mitteldeutschland, Saksamaa), Mart Naaber (Bigbank Tartu).

Nurgaründajad: Dmitri Korotkov (TTÜ), Kevin Saar (Pärnu Võrkpalliklubi), Karli Allik (Düreni SWD Powervolleys, Saksamaa), Stefan Kaibald (Bigbank Tartu), Albert Hurt (Selver Tallinn).

Diagonaalründajad: Tarvo Täht (TTÜ), Markus Uuskari (Bigbank Tartu).

Liberod: Johan Vahter (Saaremaa VK), Silver Maar (Pärnu VK).

B-koondise turniir Tallinnas, Audentese spordihallis 8.-10. juunil

08. juuni
17:00     Itaalia - Venemaa 3:1
20:20     Eesti - Iraan 3:0
09. juuni
17:00     Iraan - Venemaa 0:3
20:20     Eesti - Itaalia 0:3
10. juuni
17:00     Iraan – Itaalia 0:3
20:20     Eesti – Venemaa 1:3

Parimad mängijad:

Nurgaründajad: Albert Hurt (Eesti), Amirhossein Esfandiar (Iraan)

Temporündajad: Vitali Dikarjov (Venemaa), Mart Naaber (Eesti)

Diagonaalründaja: Igor Sidenko (Venemaa)

Sidemängija: Riccardo Sbertoli (Itaalia)

Libero: Nicola Pesaresi (Itaalia)

Kõige väärtuslikum mängija (MVP): Oreste Cavuto (Itaalia)

Vaata Siim Semiskari galeriid!

Loe turniiri kokkuvõtvat uudist!