29.04.201910:15

Koostöös Oma Ehitajaga toimub sel suvel taas üle-eestiline konkursiprojekt „Võrguplatsid korda!“, mille raames rajatakse üle Eesti 10 võrkpalliväljakut. Taotluste esitamine lõpeb 30. aprillil, lisainfot leiab SIIT.

„Võrguplatsid korda!“ projekt on varasemalt kaheksa aasta jooksul koostöös Credit24, Oma Ehitaja ja Tallinna Spordi-ja Noorsooametiga korrastanud ja rajanud 90 võrkpalliväljakut.

Projekti suurtoetajana jätkab ehitusettevõte Oma Ehitaja, kes tarnib väljakute korrastamiseks ja komplekteerimiseks vajalikud vahendid. Sel suvel jõutakse 100 väljakuni, mis sobitub suurepäraselt Eesti võrkpalli 100. juubeli tähistamisega.

Juba neljandat aastat projekti toetava AS Oma Ehitaja juht Kaido Fridolin arvab, et võimalused värskes õhus sportlikult aega veeta on rahvale vajalik. „Usun, et kui inimestel, nii noortel kui ka vanematel on kodu lähedal ühistegevusena võimalus hetkel Eestis väga populaarset pallimängu harrastada, oleme rahvana tervemad, seltskondlikumad ja üksteise suhtes sallivamad. Boonusena saavad neilt palliplatsidelt võib olla võrkpallipisiku ka uued Kert Toobalid ja Robert Tähed,“ ütles Fridolin.

„Eesti on ju võrkpallimaa ja ala populaarsuse kasvuga tekib ka aina suurem nõudlus väliväljakute järele. Ääretult hea meel on tõdeda, et Oma Ehitus on tänuväärsele projektile taas oma õla alla pannud,“ sõnas Eesti Võrkpalli Liidu rannavõrkpalli projektijuht Tauno Lipp.

Konkursile on oodatud osalema kõik, kes vastavad järgmistele kriteeriumitele:

  • Taotleja valmisolek platsi iga-aastaseks hooldamiseks;
  • Võrkpalliväljakule on tagatud avalik ligipääs ja väljak asub avalikult nähtavas ning ligipääsetavas ohutus kohas. Asukoha kohta peab taotleja lisama taotlusesse vabas vormis kinnituse kooskõlastuse kohta koos KOVi või eraomaniku kontaktandmetega;
  • Lisada visioon väljaku aktiveerimiseks (miks antud piirkonda oleks võrkpalliplatsi vaja nt kohalikud võrkpalliturniirid, harrastuspordi võimaluste nappus jne.);
  • Lisada asukoha plaan, fotod asukohast, võimalikud muud materjalid

Žürii vaatab kõik taotlused hoolega läbi ning valib välja 6 kohta, kuhu juba sel aastal uued platsid tulevad. Lisaks valib žürii avalduste hulgast veel 10 kohta, mille lühikirjeldused lähevad 4. mail üles Postimees.ee veebiportaali, kus kõik soovijad saavad ühe nädala jooksul anda oma poolthääle/kliki enam meeldinud kohale, kuhu soovitakse, et võrkpalliplats rajatakse. Rahvahääletuse tulemusena selgub 4 kohta, kuhu võrkpalliplats rajatakse.

Taotluse saab esitada SIIN.

Rohkem infot leiab SIIT.

Kommenteeri uudist

Projekti „Võrguplatsid korda!“ taotluste esitamine lõpeb homme!