29.03.201917:35
Saaremaa (Foto: Allan Mehik)

Naiste Eesti meistrivõistlustel on kätte jõudnud otsustavad mängud, kui neli konkurentsi jäänud võistkonda selgitavad kaks finalisti. Kahe võiduni peetavates poolfinaalseeriates lähevad kokku Tartu Ülikool/Bigbank ja Famila/Võru Võrkpalliklubi ning TalTech/Tradehouse ja Saaremaa.

Eeldatavalt on põnevam heitlus TalTechi ja Saaremaa vahel, kes on tänavusel hooajal kohtunud kahel korral. Siiani on võidurõõmu jagunud vaid Saaremaa naiskonnale, kui põhiturniiril jäädi võõrsil ja kodusaalis peale 3:0 tulemusega. Põhiturniiri lõpetas TalTech teisena ja Saaremaa kolmandana. Teises poolfinaalpaaris on kindel favoriit tänavusel hooajal juba ühe tiitli võitnud Tartu Ülikool/Bigbank, kes alistas Famila/Võru Võrkpalliklubi mõlemas põhiturniiri kohtumises, loovutamata seejuures geimigi.

Kui tiitlikaitsja Tartu kindlustas koha poolfinaalis põhiturniiri esikohaga, siis põhiturniiri teine TalTech, kolmas Saaremaa ja neljas Famila/Võru Võrkpalliklubi pidid nelja parema hulka jõudmiseks olema edukad kahe võiduni peetud veerandfinaalseerias. TalTech võitis seal 3:0 ja 3:0 Kohila Võrkpalliklubi/E-Service/Briketipoisid. Oodatult suutis kahe mänguga edasipääsu kindlustada ka Saaremaa, kui kahel korral mängiti 3:0 tulemusega üle Audentese SG/Noortekoondis. Võru ja Tallinna Ülikooli veerandfinaalseerias kuulus avamäng 3:2 tulemusega Võrule ja teine sama resultaadiga pealinna naiskonnale. Otsustavas kolmandas kohtumises võttis Võru 3:2 võidu ja sellega ka poolfinaalkoha.

Tartu Ülikool/Bigbank võõrustab Famila/Võru Võrkpalliklubi laupäeval kell 14 ja TalTech/Tradehouse Saaremaad kell 16. Pühapäeval kell 15 mängivad Saaremaa ja TalTech Kuressaares.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Poolfinaalide ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
30.märts 2019 kell 14:00 Tartu Ülikooli Spordihoone Tartu Ülikool/Bigbank Famila/Võru VK Live-skoor
30.märts 2019 kell 16:00 TalTech Spordihoone TalTech/Tradehouse Saaremaa Live-skoor
31.märts 2019 kell 15:00 Kuressaare Spordikeskus Saaremaa TalTech/Tradehouse Live-skoor