Poolfinaalides on üks kindel favoriit, kaks võrdset ja üks üllatusvõimeline naiskond

Naiste Eesti meistrivõistlustel on kätte jõudnud otsustavad mängud, kui neli konkurentsi jäänud võistkonda selgitavad kaks finalisti. Kolme võiduni peetavates poolfinaalseeriates lähevad kokku Tartu Ülikool/Bigbank ja Viljandi Metall ning TalTech/Tradehouse ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi.

Põnevat heitlust on oodata Tartu Ülikool/Bigbanki ja Viljandi Metalli vahel, kes tänavusel hooajal on kohtunud neljal korral. Kolmel korral jagus võidurõõmu Viljandi võistkonnale, korra oli võidukas Tartu võistkond. Eesti meistrivõistluste põhiturniiri omavahelised vastasseisud lõppesid viljandlannade paremusega – võõrsil võeti 3:2 ja kodusaalis 3:1 võit. Lisaks mindi vastamisi Eesti karikavõistluste veerandfinaalis, mille avamäng lõppes tartlannade 3:2 võiduga. Korduskohtumises saavutatud 3:1 võiduga jõudis poolfinaali Viljandi naiskond.

Teises poolfinaalpaaris kannab favoriidikoormat TalTech/Tradehouse, kes põhiturniiri kahes omavahelises kohtumises Barrus/Võru Võrkpalliklubile geimi ei loovutanud.

Kui TalTech/Tradehouse tagas koha poolfinaalis põhiturniiri esimese kohaga, siis põhiturniiri teine Tartu Ülikool/Bigbank, kolmas Viljandi Metall ja neljas Barrus/Võru Võrkpalliklubi pidid nelja parema hulka jõudmiseks olema edukad kahe võiduni peetud veerandfinaalseerias. Tartu/Ülikool/Bigbank võitis seal 3:0 ja 3:0 tiitlit kaitsnud Viimsi/Tallinna Ülikooli ja Viljandi naiskond samuti kahel korral 3:0 TBD Pharmatech Tartu. Barrus/Võru Võrkpalliklubi oli 3:0 ja 3:1 tulemusega parem põhiturniiri viiendast Rae Spordikool/VIASTONist.

Tartu esindus võõrustab Viljandi võistkonda 8. märtsil kell 19.30 (otseülekanne siin) ja TalTech Võru võistkonda 9. märtsil kell 19. Uuesti kohtutakse 11. märtsil kell 13 Võru Kreutzwaldi 16 spordihoones ja 12. märtsil kell 14 Viljandi spordihoones. Finaali jõudmiseks on vaja koguda kolm võitu.