Võidukas Poola (Foto: fivb.org)

Poola võrkpalliajaloo tähtfiguur Hubert Wagner oleks praegu väga heas tujus. Tema oli esimene, kes poolakad esimese suurvõiduni, maailmameistriks (1974) ja olümpiavõitjaks (1976) treeninud. Pühapäeval aitas Poola meeskonna teise järjestikuse MM-tiitlini belglane Vital Heynen. 

Igal suvel korraldatakse Poolas Wagneri mälestusturniir, mis sobitub suurepäraselt osa võtvate meeskondade kontrollvõistluseks enne rahvusvahelisi tiitlivõistlusi. Tänavu võitis Wagneri nelikturniiri kaheksandat korda Poola meeskond, edestades Venemaad, Prantsusmaad ja Kanadat. Kõik klappis, poolakad olid heas vormis septembri lõpuni. 

Pärast äsjast MM-võitu seletas Heynen, miks just tema võitis, lühidalt: "teistel on head mängijad, meil on hea meeskond." Ükskord hakkab Poola koondises mängima ka mullu kodustatud Wilfredo Leon, keda peetakse praegu maailma parimaks. Pingile ei jätaks teda ükski meeskond.

Poola võitis seekordses MM-i finaaalis Brasiiliat 3:0 (statistika on nähtav SIIN), neli aastat tagasi 3:1. Rio olümpiavõitja, Brasiilia meeskonna sidemängija Bruno Rezende, oli just enne seda kuulutanud, et tema meeskond on maailma parim. Mis ei tähenda, et nimetatud kaks ongi maailma tugevaimad. Meenutagem, et Rahvuste karika võitis tänavu Venemaa. 

Kõik loetletud on rohkem-vähem esikohta väärt. Pluss Itaalia, kes jälle koduväljaku eelist ära kasutada ei suutnud. Pronksise pjedestaaliastme hõivas USA, neli aasta tagasi tõusis sellele kohale Saksamaa, kellest praegu enam üldse ei räägita. Ameeriklased kaotasid poolfinaalis Poolale vaid 2:3.

Venemaa on kurb – jälle ei õnnestunud tiitlit haarata, juba aastakümneid! Igat muud masti medaleid jätkub, MM-ilt ei midagi. Rahvas nuriseb, peatreener Sergei Šljapnikovi aadressil lendavad süüdistud – eelkõige taktikaliste valikute pärast. Suvel oldi tippvormis, sügisel, kui väga vaja, enam mitte. Viies koht - see ei ole see.

 

 

Kommenteeri uudist

Poola! Jälle Poola! MM-tiitlini aitas poolakad belglane