20.05.201912:40
  Põltsamaa

  10.-12. mail Põltsamaal toimunud rahvusvahelise U-16 vanusegrupi noorteturniiri Kevad 2019 esikohad läksid Pärnu tütarlastele ja Selver Tallinna poeglastele. Kokku osales turniiril 15 võistkonda Eestist, Lätist ja Venemaalt.

  Turniiri peakorraldaja, teeneka võrkpallitreeneri Toivo Uusna sõnul soojendas südant turniiri arvukas rahvusvaheline koosseis. "Ehkki Põltsamaale ei saanud tulla Skrunda ja Jõhvi võistkonnad, oli seekord esimest korda Põltsamaad väisamas külalised Petserist. Lisaks neile tõid rahvusvahelist hõngu veel Dundaga ja Pihkva võrkpallurid," ütles ta.

  Sellisel turniiril on alati vähemalt üks hea tahk - mistahes hetkel saali astudes võib olla kindel, et kõigil kolmel väljakul müttavad võrkpallurid ja kui oma võistkonna mängu ei näe, saab kiigata konkurentide sooritusi. Täiesti omaette etteaste tegid Pihkva tütarlapsed - mitte seepärast, et finaali jõudsid, vaid seepärast, et nende emotsioonid vaka alla ei jäänud ja ergutuseks lasti lausa laulul kõlada. Selline peabki olema üks õige võrkpallipidu. 

  Mitte just igal võistlusel ei juhtu, et treenerid Toivo Uusna ja Grete-Mai Rohtmets käivad ringi rõõm silmis ja naeratus näol. Ehkki peoperemehed, Põltsamaa poisid, pidid finaalis Selverile alla vanduma, oli just nende mäng treeneritele hea meeleolu toojaks.

  "Kohaga võib rahule jääda, aga see, et lubame endale servida kümme korda järjest – see on liiast," sõnas Toivo Uusna. Tema sõnul oli hea pilt seegi, et kaitses toodi tagasi kohati lausa uskumatult raskeid palle ja võitluseta alla ei antud.

   

  Tütarlaste finaalis Pärnu ja Pihkva

  Tütarlaste finaalis kohtusid Pärnu ja Pihkva. Seekord külalistele võimalust ei antud ja kindel 2:0 võit kuulus Pärnu võistkonnale.

  Turniiri, kus osalejaid on 130, ei ole niisama lihtne korraldada. Seekord oli aga võistlejatele pakkuda palju rõõmustavat - korralikku toitlustust ja vastremonditud ruume gümnaasiumi ühiselamus.

  Turniiri toetasid: Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp, Moreen OÜ, Paju talu pood ja Põltsamaa vald.

   

  Paremusjärjestus:

  U-16 tütarlapsed:

  1. Pärnu
  2. Pihkva
  3. Valga
  4. Põltsamaa
  5. Paide

  U-16 poeglapsed:

  1. Selver Tallinn
  2. Põltsamaa
  3. Kohila
  4. Pärnu
  5. Dundaga
  6. Petseri
  7. Rakvere
  8. Türi
  9. Põlva
  10. Pihkva

   

  Autor: Raimo Metsamärt, Põltsamaa Teataja

  Kommenteeri uudist

  Põltsamaa rahvusvahelise noorteturniiri esikohad läksid Pärnusse ja Tallinna