30.07.201912:05

Pirita rannavolle karikasarja meeste teisel etapil loositi mõlemas tugevusgrupis paarid kahte alagruppi, alagrupimängudes peeti üks geim 21 punktini. Kohamängud peeti kahe geimivõiduni, kus iga geim kestis 15 punktini.

Kokku peeti 36 mängu, millest 12 olid kohamängud. Sealjuures lõpetati turniiriga alles kell 22.15, kuna nii mõnigi paar otsustas võtta turniirist maksimumi ning muidu 15 punktini peetava geimi asemel lõppesid need 20+ seisul. Maratongeimi tiitel kuulub 5. lõpetanud Renet Vankerile ja Nils Rühkale, kes pärast kaotatud avageimi võitsid teises 23:21 tulemusega Markus Maila ja Iljan Helendi, viies sellega mängu otsustavasse kolmandasse geimi.

Esimese tugevusgrupi A-alagrupi võitsid täiseduga Kaarel Pomerants ja Jarmo Neuhaus paari Ruslan Bjurkland ja Andres Leismann ning B-alagrupi Argo Arak ja Kaarel Kais paari Karmo Saviauk ja Rauno Haidla ees. Poolfinaalidest väljusid võitjatena A-alagrupi esindajad, mis tähendas, et Bjurkland ja Leismann said finaalis uue võimaluse Pomerantsi ja Neuhausi ning Saviauk ja Haidla omakorda 3.-4. koha mängus Araku ja Kaisi vastu.

Mõlemas duellis jäid peale paarid, kes ka alagrupis edu saavutasid. Nii teenisid 2:0 võiduga kolmanda koha Arak ja Kais ning 2:0 võiduga esikoha Pomerants ja Neuhaus. Pomerants kommenteeris, et edu saavutasid nad tänu heale koostööle ja lihtsalt ei tulnud midagi. Neuhaus tõi esile nende läbi turniiri kestnud stabiilset keskmist taset. Pirital triumfeerinud paari saab sellel suvel veel mängimas näha 10.-11. augustil, kui Paides toimuvad Eesti meistrivõistlused ja Lääne-Virumaa maakonna meistrivõistlustel, kus tunamullu väljuti hõbedaga.

Teise tugevusgrupi poolfinaalidest väljusid 2:1 võiduga samuti A-alagrupi esindajad Pavel Kopossovi ja Sergei Dudarev ning Rauno Riiner ja Risto Laan, mis tähendas alagrupimängude kordusetendust ka teise tugevusgrupi medalimängudes. Finaalis panid 2:1 võiduga taaskord oma paremuse maksma Kopossov ja Dudarev. Kopossovi sõnul olid play-off vastased kõik samal tasemel ning nad teadsid, et edu nimel tuleb näidata agressiivset mängu ja riskida, kuid samas jääda ka rahulikuks ning vältida oma eksimusi. See neil ka õnnestus. Pronksimatšis kaotasid Aivar Kukk ja Kaido Aidama 0:2 tulemusega paarile Tarmo Luik ja Kaido Luik.

Korraldajad tänavad auhinnalaua katjaid: O´Learys spordirestoran ja meelelahutuskeskus ning Europark.

Pirital on jäänud pidada veel vaid kaks etappi: 12. augustil naistele ja 26. augustil meestele. Registreerumine on avatud SIIN. Tasub tähele panna, et ajakavas on toimunud muudatus, kui mõlema etapi avavile toimub tund varem ehk kell 17, et enne loojangut võistlused õhtusse jõuaksid.