30.06.202017:55
(Foto: Gertrud Alatare)

Pirita rannavolle karikasarjas anti esmaspäeval avalöök meespaaridele, kui võitjaid selgitati kahes tugevusgrupis. 

Mehed mängivad kahes tugevusgrupis, mõlemasse mahub osalema maksimaalselt 8 paari ja need loositakse kahte alagruppi. Õhtusele turniirile kohaselt mängitakse üks geim 21 punktini, iga osaleja saab minimaalselt kolm mängu.

"Päeval võistluspaika valmis seades ja kõiki ilmastikunähtusi kogedes oli kõhe tunne, kas turniir saab ikka toimuma," nentis võistlussarja looja Inga Parve. Õhtuks aga vihm rauges ja äikesetorm lõpetas oma šõu. Oma mitteosalemisest teatas vaid üks meespaar ja turniir toimus pea ideaalsetes tingimustes, tuulevabalt ja päikese sekkumiseta. Korraldajad tänavad osalejaid kannatliku ja vapra suhtumise eest. 

I tugevusgrupis osutusid võitmatuks Karmo Saviauk ja Rauno Haidla. Finaalis kohtusid nad teistkordselt varasemate alagrupikaaslaste Andres Leismanni ja Ruslan Bjurklandiga ning tõestasid taas oma üleolekut. Saviauk kommenteeris: "alguses ilm natuke ehmatas, kuid õnneks pidime vihmas mängima vaid ühe mängu. Hooaeg on alles noor ja oleme Raunoga vähe koos trenni jõudnud teha, see kajastus ka meie mängupildis. Õnneks suutsime end otsustavatel hetkedel kokku võtta ja rõõmsalt koju minna." Haidla lisas: "eelmise hooaja rannakoondise treeningud andsid meile olulist mängutarkust, millest on senini kasu."

Kolmanda koha kohtumises said esmakordselt koos mänginud Kaarel Kais ja Markus Maila jagu Lauri Arumeelest ja Nils Rühkast, keda võideti varem ka alagrupis. Maila kommenteeris: "algus oli meil rabe ja kokkumäng tuttuue paarilisega vajas aega. Mida mäng edasi, seda ilusamat mängu hakkasime näitama ja suutsime ka enda sooritusi oskuslikumalt realiseerida."

II tugevusgrupis said oma debüütesitusel esikoha Aleksandr Goidin ja Iljan Helendi. Goidin kommenteeris: "me ei mänginud võidu peale, vaid tulime osalema, et oma oskusi pärast pikemat võistluspausi proovile panna. Mängupilt rõõmustas meidki ja kindlasti osaleme ka järgmistel turniiridel." Hõbedase tulemusega lõpetasid Andrus Arbeiter ja Siimo Tänavots. Pronksikohtumises osalesid möödunud aasta mitmekordsed finaalivastased Luik ja Luik ning Kopossov ja Dudarev. Alagrupi täiseduga lõpetanud ning kord juba Kopossov ja Dudarevist jagu saanud vennad Luiged pidid finaalis tunnistama vastaste paremust. 

Avaetappi toetasid Maks&Moorits ja Fansurf Surfikool. Osalejaid jäädvustas Eesti parim vollefotograaf Gertrud Alatare, kelle galerii on leitav SIIN. Fotosid kasutades märgi @piritarannavolle #piritarannavolle.

Juulikuus toimub Pirital etapp igal esmaspäeval, kordamööda naistele ja meestele. Järgmisel esmaspäeval võistlevad naised ja 13. juulil taas mehed. Registreerumine on avatud SIIN.

Pirita rannavolle karikasari saab teoks tänu sponsoritele: KUMA Design, Jes Kirjastus, Fansurf Surfikool, Maks&Moorits, Merele.ee, A Treasure, Burger Kitchen Tänavagurmee, Europark, Tradehouse, NOBE, Nopri Talumeierei, Elli küünlad, Mesi24.

 

Kommenteeri uudist

Pirita rannavolle karikasarjas toimus esimene meespaaride etapp