16.07.201913:10

Pirita rannavolle karikasarja meeste etappidel võistlevad nii harrastajad kui professionaalid samal päeval, mistõttu pääseb mõlemasse tugevusgruppi mängima 8 paari. Meeste avaetapil oli kohal maksimaalne osalejate arv.

Mõlemas tugevusgrupis loositi paarid kahte alagruppi, alagrupimängudes peeti üks geim 21 punktini, kohamängud peeti kahe geimivõiduni, kus iga geim oli 15 punktini. Kokku peeti 36 mängu, millest 12 olid kohamängud.

Esimese tugevusgrupi A-alagrupi võitsid täiseduga Markus Maila ja Timo Lõhmus paari Karmo Saviauk ja Rauno Haidla ees ning B-alagrupi Ruslan Bjürkland ja Andres Leismann Janno Õunpuu ja Martin Lauri ees. Poolfinaalidest väljusid võitjatena A-alagrupi esindajad, mis tähendas, et Saviauk ja Haidla said finaalis uue võimaluse Maila ja Lõhmuse vastu enda paremuse maksma panemiseks ning Õunpuu ja Lauri omakorda Bjürklandi ja Leismanni vastu.

Mõlemas duellis jäid peale paarid, kes ka alagrupis edu saavutasid. Nii teenisid  2:0 võiduga kolmanda koha Bjürkland ja Leismann ning 2:1 võiduga esikoha Maila ja Lõhmus. Maila kommenteeris, et edu saavutasid nad tänu oma võimele mängu ajal vastaseid analüüsida ja selle kohaselt enda taktikaliste käikude muutmisega. 

Teise tugevusgrupi poolfinaalidest väljusid võitjatena B-alagrupi esindajad Rauno Riiner ja Arturs Briedis ning Tarmo Luik ja Kaido Luik, mis tähendas alagrupimängude kordusetendust ka teise tugevusgrupi medalimängudes. Finaalis panid 2:0 võiduga oma paremuse maksma Riiner ja Briedis. Pronksimatšis läks võitja selgitamiseks vaja kolme geimi, kui Karl Rinaldo ja Mario Stepanov võtsid 2:1 võidu Pavel Kopossovi ja Sergei Dudarevi üle, kellele alagrupis alla jäädi. Riiner kommenteeris edu lühida võrkpalli ABC väljatoomisega, et pall tuleb ise maha lüüa, mitte vastaste eksimustele ootama jääda. 

Auhinnalaua katsid Maks & Moorits ning Beach Box Camps. Korraldajad tänavad toetajaid ja julgustavad rannavollesõpru osalema Beach Box Campsi laagrites, mida juhendavad maailmaklassi mängijad. Tutvu valikuga SIIN. Meeste esimese turniiri jäädvustas Gertrud Alatare, pildigalerii on leitav SIIT.

Juulikuus toimub Pirita rannavolle karikasari igal esmaspäeval, järgmisena on 22. juulil kavas naiste eelviimane etapp ning 29. juulil on taaskord liival mehed. Registreerumine on avatud kõigile etappidele SIIN

 

Meeste avaetapi esimese tugevusgrupi lõplik paremusjärjestus:

1. Markus Maila/ Timo Lõhmus

2. Karmo Saviauk/ Rauno Haidla

3. Ruslan Bjürkland/Andres Leismann

4. Janno Õunpuu/Martin Lauri

5. Nils Rühka/ Renet Vanker

6. Kristo Fedoritš/Kevin Helimets

7. Lauri Arumeel/ Armands Putnis

8. Kaarel Tammaru/Marko Välinurm

 

Meeste avaetapi teise tugevusgrupi lõplik paremusjärjestus:

1. Rauno Riiner/Arturs Briedis

2. Tarmo Luik/Kaido Luik

3. Karl Rinaldo/ Mario Stepanov

4. Pavel Kopossov/ Sergei Dudarev

5. Tanel Vaarmann/ Albert Strashnov

6. Aivar Kukk/ Kaido Aidama

7. Liivar Laos/ Peep Vahar

8. Kristjan Teär/ Imre Aasakivi

Kommenteeri uudist

Pirita rannavolle karikasarjas toimus esimene etapp meespaaridele