14.07.202012:50
I tugevusgrupp

Esmaspäeval oli Piritale pallima tulnud taaskord maksimaalne arv paare - 8 meeskonda mõlemasse tugevusgruppi. Mängiti üks geim 21 punktini.

I tugevusgrupi A-alagrupis lõpetasid kolm paari mängud võrdsete võitude arvuga ja nii läks edasipääsejate väljaselgitamiseks vaja reitingute arvutamist. Napilt jäid poolfinaalist välja Armands Putnis ja Valdis Stalidzans, loovutades nii koha poolfinaali duole Marko Sõna ja Martin Ant. A-alagrupist pääsesid esimesena edasi Aleksander Eerma ja Mart Targem.

B-alagrupis osutusid võitmatuks Sander Punamäe ja Jasper Laus ning teisena pääsesid edasi Andres Leismann ja Kaarel Kais, sealjuures lõppes nimetatute omavaheline mäng 24:22 seisuga Punamäe ja Lausi kasuks.

Poolfinaalid kulgesid punkt-punktis, ent geimi lõpud suutsid enda kasuks pöörata Kais ja Leismann, lõpetades Eerma ja Targema ees mängu seisul 21:19 ning Punamäe ja Laus, võttes paari Sõna ja Ant üle 21:18 võidu. Nii läksid kohamängudes vastamisi kord juba alagrupis kohtunud paarid.

Kui Sõna ja Ant suutsid teistkordselt Eerma ja Targema alistada ning lõpetasid kolmanda kohaga, siis Punamäe ja Laus pidid finaalis tunnistama kogenenud Leismanni ja Kaisi paremust. Leismann oli sunnitud oma senise paarilise Ruslan Bjurklandi vigastuse tõttu vahetama paarilist ja nii algas turniir verivärskele paarile napi kaotusega. Mida mäng edasi, seda kindlamaks läks nende koostöö ja turniir lõpetati väärikalt.

Kaisi kommentaar: "edu võtmeks olid kogemused, hea tuju ja tahe vahelduseks üks turniir ära võita. Isegi kui Andres esimestes alagrupimängudes ennast kõige paremini käima ei saanud, olin kindel, et varem või hiljem saab ta oma tavapärase mängukindluse kätte. Tean, et ta on väga kõva võitleja. Mul oli vaja lihtsalt talle võimalikult hästi pall ette tõsta ja jätta vastastele mulje, et minu peale pole mõtet servida. Viimased mängud mängisime juba peaaegu lihtvigadeta. Finaalis hakkasin üksi blokis käima, lastes Andresel oma head kaitsemängu näidata ja siis läks juba päris libedalt. Aga kiitus noortele finaalivastastele, kes ei tundnud kellegi ees aukartust ning alistasid teel finaali nii mõnedki tuntud ja palju kogenumad mängumehed." Jasper Laus võitis pühapäeval Pärnus toimunud U18 vanuseklassi Swedbank karikavõistluste neljanda etapi, soovime talle palju õnne mõlema poodiumikoha puhul ning jaksu edasi rassida.

II tugevusgrupi A-alagrupis olid mängud tasavägisemad ja võrdne võitude arv oli kahel paaril. Võidetud-kaotatud punktide reiting oli aga parem Margus Õunal ja Mersin Võrnol, kes läksid poolfinaali I asetusega, II asetuse said Tarmo Luik ja Kaido Luik. B-alagrupi lõpetasid täiseduga eelmise turniiri võitjad Aleksandr Goidin ja Ilian Helendi, järgnesid Pavel Kopossov ja Sergei Dudarev.

Esimene poolfinaal lõppes Kopossovi ja Dudarevi 22:20 võiduga Võrno ja Õuna üle ning teine Helendi ja Goidin 21:17 eduga paari Luik ja Luik ees. Nii said ka II tugevusgrupis kohamängudes kokku varasemad alagrupikaaslased. Siin aga muudatusi võitjapaaris ei tulnud, kui turniiri lõpetasid võiduga Helendi ja Goidin ning kolmanda koha saavutanud Luik ja Luik.

Turniiri sponsoreerisid Burger Kitchen Tänavagurmee ja Europark, täname toetajaid. Kuni 10. augustini toimub Pirital turniir igal esmaspäeval, kordamööda naistele ja meestele. Järgmisel esmaspäeval võistlevad naised ja 27. juulil taaskord mehed. Registreerumine on avatud SIIN.

Pirita rannavolle karikasari saab teoks tänu sponsoritele: KUMA Design, Jes Kirjastus, Fansurf Surfikool, Maks&Moorits, Merele.ee, A Treasure, Burger Kitchen Tänavagurmee, Europark, Tradehouse, NOBE, Nopri Talumeierei, Elli küünlad, Mesi24. Pirita rannavolle Facebooki lehel toimub ka purjereisi loosimäng, mille on võimalik võita endale ja oma 10-le sõbrale Merele.ee poolt. 

 

Turniiri lõppjärjestus:

I tugevusgrupp:

II tugevusgrupp

1. Andres Leismann/Kaarel Kais

2. Sander Punamäe/Jasper Laus

3. Marko Sõna/Martin Ant

4. Aleksander Eerma/ Mart Targem

5-8. Armands Putnis/Valdis Stalidzans

5-8. Kristjan Jürima/Siim Ennemuist

5-8. Marko Niimeister/ Ilmar Murakas

5-8. Raul Liinev/ Aare Aasmäe

 

II tugevusgrupp:

1. Aleksandr Goidin/Ilian Helendi

2. Pavel Kopossov/Sergei Dudarev

3. Tarmo Luik/Kaido Luik

4. Margus Õun/Mersin Võrno

5-8. Andrus Arbeiter/Siimo Tänavots

5-8. Meelis Pikkpõld/ Viljar Indus

5-8. Vaiko Vaikla/ Elari Roes

5-8. Aivar Kukk/ Kaido Aidama

Kommenteeri uudist

Pirita rannavolle karikasari jätkus meeste teise turniiriga