08.06.201816:35
Rahvusnaiskond Rootsi vastu. Foto: Gertrud Alatare

Eesti meeskond võitis Euroopa  Kuldliiga alagrupiturniiri ja pääses finaalturniirile. Eesti naiskond suutis sedasama Hõbeliigas, kuigi ei teadnud eriti palju vastaste tugevusest. Läti meeskonna viis Hõbeliiga finaalturniirile Avo Keel. 

Üllatas Soome meeskond, lubades ennast edestada Portugalil. Samas pakkus põhjanaabritele valuvaigistit lõppvõistlusele kvalifitseerunud Soome naiskond.

Rahvuste liiga osalejad mängivad turniirisüsteemis. Venemaa mehed on alustanud enma-vähem ootuspäraselt, kaotades vaid Poolale ja Serbiale. Nelja võidu ja kahe kaotusega hoitakse 16 meeskonna konkurentsis neljandat kohta. Raskustes on suurüllatusena Vene naiskond (kuus võitu ja kuus kaotust), kelle leiame alles kaheksandalt kohalt. Naiskonna uus peatrener Vadim Pankov palub fännidel rahu säilitada: "Vaatame, kes sügisel (MM) paremini mängib." Kui ta enne maha ei võeta.

Eesti meeskond mängis kokkuvõttes hästi, aga Belgia näitas kodus oma parimas koosseisus kõrgemat klassi. Ka meil oli puudujaid (Pupart, Juhkami, Raadik), see-eest sai pratreener Cretu katsetada, kes veel võiks põhikoosseisu kõlvata. Cretul mõtteainet jätkub, sest keegi senistest põhitegelastest peab kindlasti pingile jääma.Väga huvitav seis, ütleks maletajad.

Võitlusliku ja lootustandva mulje jättis Eesti naiskond, kes taas Ojametsa kätesse usaldati. Edasipääs on märk, et asjad liiguvad positiivses suunas. Naiste mängud on sageli vaadatavamad kui meeste omad. Koondise ametlikke rahvusvahelisi kohtumisi tahaks tihedamini näha, kuigi teame, et mida kõrgemale tase tõuseb, seda kiiremini kõhnub alaliidu rahakott. Siiski tasub pingutada, on ju Eesti võrkpall (nii mehed kui naised) aina vaatamisväärsemal nivool.

 

Autor: Valeri Maksimov

Kommenteeri uudist

Pilk kõrvale: kuidas naabritel läheb?