12.09.201916:10
D-alagrupi pressikonverents. Foto: Gertrud Alatare

Eesti rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Crețu rääkis enne homme algavat Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri enda ootustest turniiril, Eesti fännidest ja suurelt unistamisest.

Eesti avab turniiri reedel Eesti aja järgi kell 18.00, mil kohtutakse Poolaga. Kõikidest mängudest näitavad otsepilti Kanal 12 ja Postimees, otsereportaaže saab kuulata Vikerraadiost.

Peatreener Crețu tõdes, et suurturniir tekitab ka kogenud juhendajas erilisi tundeid. "Kui ma 18 aastat tagasi professionaalset treenerikarjääri alustasin, siis unistasin ma suurelt. Unistasin, et ühel päeval olen sellisel turniiril, maailma parimate mängijate ja treeneritega ühes ruumis. Mäletan, kui rääkisin oma kunagiste meeskonnakaaslastega ja ütlesin, et ühel päeval olen ma mõne meeskonnaga finaalturniiril või treenin Venemaa või Poola klubisid, siis mitmed neist naersid. Seega, iga selline turniir on minu ja jaoks suur asi ja mind valdavad tugevad emotsioonid. Tõsi, vahel lähevad emotsioonid ehk liigagi suureks, kui ma püüan meestest maksimumi välja pigistada," rääkis juhendaja. "Oleme valmis oma emotsioonid välja laskma - oli pikk ettevalmistus ja pikk suvi, kus mõtlesime eelkõige EMile ja sellele, mida siin korda tahame saata. Ma mängijad ootavad seda turniiri juba pikka aega, mõned alates sellest ajast, mil eelmisel EMil Poolaga mängisime."

Eesti kuulub D-alagruppi koos Hollandi, Poola, Tšehhi, Ukraina ja Montenegroga. Eesti juhendaja sõnul on viis meeskonda meie alagrupis võimelised kõik üksteist võitma. "Ja siis on üks eriline tiim, maailmameistrid poolakad. Ent edasipääsule mõeldes on põhifookus ülejäänud mängudel. Minu silmis on Poola mängus tähtsaim meeste suhtumine, millega platsile astutakse. Usun, et tuleb väga tasavägine turniir ja et ka viimased mängud alagrupis võivad saada otsustavaks. Minu jaoks on eesmärk edasipääs, me ei hakka midagi arvutama, me pole sellises positsioonis ja tahame lihtsalt edasi pääseda. Mitmendana me edasi saame, pole tähtis."

Kogenud juhendaja leidis kiidusõnu Eesti fännidele, keda on Hollandisse oodata umbes 1500. "Enamik inimesi, kes pole ise fännid või võrkpalliga seotud, ei mõista meie suhet oma fännidega. Meil on eriline suhe, mis on loodud mitme aasta jooksul, juba enne minu tulekut koondise etteotsa. Fännid tunnevad tänu meeskonnale erilisi emotsioone ja mehed saavad neist palju jõudu juurde. Usun, et meie toetajad näevad enamat, kui vaid see, mis platsil toimub. Nad mõistavad tehtud töö hulka ja näevad laiemat pilti, seetõttu olen ma Eesti aasta treeneri auhinna pälvinud," lisas peatreener.

Vastuseks küsimusele, kes paneb meeskonnale peale kõige suuremad pinged - fännid või meedia - vastas Crețu: "Gianni! (juhendaja hüüdnimi-toim) Pärast kuut aastat ränka tööd ütlesin ma meestele, et nad oleksi vabad ja näitaksid tipptasemel võrkpalli ja et nad väärivad siin olemist."

Eesti alagrupimängude ajad EMil (Eesti aeg):

13.09 kell 18.00 Eesti - Poola (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

14.09 kell 20.00 Eesti - Montenegro (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

15.09 kell 20.00 Tšehhi - Eesti (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

17.09 kell 21.00 Eesti - Holland (Amsterdam, Sporthallen Zuid hall)

18.09 kell 17.00 Ukraina - Eesti (Amsterdam, Sporthallen Zuid hall)

NB! Eesti - Ukraina mängu kellaaeg muudeti tund varasemaks ja toimub Eesti aja järgi kell 17.00.

Kommenteeri uudist

Peatreener Crețu: oleme valmis oma emotsioonid välja laskma