13.07.201814:55
Kristo Kollo ja Robert Täht Viljandi linnalaagris külas.

14.-15. juulil toimub Pärnu rannas rahvusvaheline Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni EEVZA rannavolle etapp meestele, kus teeb kaasa ka Eesti esiduo Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar Gerardo´s Toys. Lisaks saab liival näha meie saalikoondise mängijaid Oliver Vennot, Robert Tähte, Kristo Kollot, Rauno Tammet. Naistele toimub samal ajal samas kohas koduse karikasarja neljas etapp.

Rannavõrkpall pole saalikoondislastele sugugi võõras, Kristo Kollo ja Oliver Venno võitsid 2008. aastal koguni rannavõrkpalli U19 maailmameistri tiitli. Seekord nad siiski koos ei mängi, Kollo on paaris Robert Tähega ja Venno paariliseks on Karl Jaani. Rauno Tamme tuleb väljakule koos Kaspar Pomerantsiga.

Äsja võitsid Kollo ja Täht koos Pärnumaa rannavõrkpalli meistrivõistluste kolmanda etapi. Koos on treenitud vaid loetud päevad. Mängijad ise võtavad turniiri kui head vaheldust, ent ka sportlikud eesmärgid on siiski olemas. “Laupäeval tegime esimese trenni, oleme teinud nii pallitrenne kui jõusaalis käinud. Ja ühe turniiri,” kommenteeris Kollo.

“Põnev ja huvitav on! Ma olen viimase kahe aasta jooksul rannavõrkpalli mänginud mõned korrad. Aga eks me teeme seda põhiliselt lõbu pärast,” ütles Täht. “Hoiame pigem madalat profiili ja vaatame, kuidas läheb. Muidugi tahame võita ka, miinimumeesmärk on põhiturniirile pääs, mingeid pingeid meil aga pole, iga võit on bonus,” lisas Kollo.

Kvalifikatsioonimängud

Kvalifikatsiooniturniirilt alustanud Kollo - Täht ning Jaani - Venno loositi omavahel vastamisi ning tulemusega 2:1 (18:21, 21:17, 15:10) jäid peale Kollo ja Täht ning pääsesid seega homme algavale põhiturniirile.

Kvalifikatsioonilt alustasid eestlastest veel Markkus Keel ja Harri Palmar, kes kaotasid 0:2 (18:21, 17:21) venelastele Jegor Kirillov - Victor Belov. Siim Tammearu ja Steven Kabanen pääsesid põhiturniirile, kui said loobumisvõidu.

Eesti mängijate kõrval läheb võistlustulle paare Venemaalt, Valgevenest, Lätist, Ukrainast.

Homme hommikul tehakse algust põhiturniiriga, kus mängitakse esmalt neljas alagrupis. Pühapäeval jätkatakse veerandfinaalidega.

Vaata põhiturniiri ajakava ja tulemusi!

Samal ajal toimub Pärnu rannas naistele koduse rannavolle karikasarja neljas etapp Nathan/McDavid Cup. Koduse karikasarja hetke paremusjärjestust näeb SIIT.

Rannavolle karikasarja toetavad: Retlar OÜ, Premium 7, McDavid, Nathan, Mariine Auto AS, Sportland, Värska Vesi, Red Bull, USS, Labellamafia, Subway, DSV, UC Rent, Pupilo, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Tallinna Spordi-ja Noorsooamet, Tartu linn, Paide linn, Rakvere linn, Haven Kakumäe, Aqva SPA. SAKU, Eesti Meedia, Baltic Broadcasting.

Kommenteeri uudist

Pärnus toimuval EEVZA etapil alistasid Kollo - Täht 2:1 Jaani - Venno