30.04.201716:35
Baltimaade meister 2017 Pärnu Spordikool

Pühapäeval tõmmati Pärnus joon alla kuni 18-aastaste (sündinud 2000 ja nooremad) poeglaste Baltimaade spordikoolide ja -klubide meistrivõistlustele, millest võttis osa 12 võistkonda - kuus Eestist, neli Lätist ja kaks Leedust. Suurepärase etteaste teinud Eesti võistkonnad jätsid kõik medalid koju, saavutades kolmikvõidu.

Kolm päeva kestnud turniiril pääsesid Eesti võistkondadest alagrupivõitjatena poolfinaali Spordiklubi Tats Tallinn, Pärnu Spordikool ja Selver Tallinn Spordikool, kes võitsid kõik kolm alagrupimängu. Pärnu ja Tatsi poeglaste edutee jätkus ka poolfinaalis, kui vastavalt 3:0 (17, 16, 13) mängiti üle Riia Võrkpallikool II ja 3:0 (25, 7, 17) Selver.  

Pronksmedalimängus võitis Selver Riia esinduse pärast tulist lahingut 3:2 (25, -22, -23, 15, 5) tulemusega. Esikohamängus läks võitja selgitamiseks vaja kolme geimi, kui Pärnu võistkond pani Tatsi vastu oma paremuse maksma numbritega 3:0 (12, 22, 20). Ühtlasi tegid tiitlit kaitsnud Pärnu poeglapsed ideaalse turniiri, sest viies kohtumises geimi ei loovutatud. Salva/Kaarsilla Tartu saavutas lõpuks viienda, Võru Spordikool kümnenda ja Saaremaa Spordikool üheteistkümnenda koha. 

Parimad mängijad: Richard Voogel (Pärnu Spordikool), Rasmus Meius (Spordiklubi Tats Tallinn), Mattias Metsna (Selver Tallinn Spordikool), Alex Saaremaa (Salva/Kaarsilla Tartu), Janis Medenis (Riia Võrkpallikool II) ja Olegs Kolpakovs (Daugavpilsi BJSS). 

Eelmisel aastal, kui Eestist pääses võistlema neli võistkonda, võitis Lätis Cesises toimunud turniiri Pärnu Spordikool. Selver Tallinn Spordikool tuli neljandaks, Võru Spordikool seitsmendaks ja Põltsamaa Spordikool kümnendaks.

Spordiklubi Tats Tallinn

 Selver Tallinn Spordikool

Alagrupid:

A-alagrupp

B-alagrupp

C-alagrupp

Spordiklubi Tats Tallinn

Pärnu Spordikool

Selver Tallinn Spordikool

Salva/Kaarsilla Tartu

Võru Spordikool Saaremaa Spordikool
Daugavpilsi BJSS (Läti) Jekabpilsi Spordikool (Läti) Riia Võrkpallikool I (Läti)

 Kaunas SS Startas (Leedu)

Šiauliai SS Dubysa (Leedu)

Riia Võrkpallikool II (Läti)

 

Ajakava ja tulemused:

A-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
28.04 13:00 Spordiklubi Tats Tallinn Salva/Kaarsilla Tartu 3:0 (12, 16,  15) 
28.04 14:30 Daugavpilsi BJSS Kaunas SS Startas 3:0 (16, 16, 17) 
28.04 16:30 Kaunas SS Startas Salva/Kaarsilla Tartu 1:3 (15, -20, -18, -18) 
28.04 18:00 Daugavpilsi BJSS Spordiklubi Tats Tallinn 0:3 (-18, -23, -22)
29.04 11:00 Salva/Kaarsilla Tartu Daugavpilsi BJSS 1:3 (-16, 17, -19, -19) 
29.04 12:30 Kaunas SS Startas Spordiklubi Tats Tallinn 0:3 (-19, -17, -20) 

 

B-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
28.04 13:00 Pärnu Spordikool Võru Spordikool 3:0 (16, 13, 19)
28.04 14:30 Jekabpilsi Spordikool Šiauliai SS Dubysa 3:0 (15, 14, 15) 
28.04 16:30 Pärnu Spordikool Jekabpilsi Spordikool 3:0 (19, 13, 20) 
28.04 18:00 Šiauliai SS Dubysa Võru Spordikool 3:1 (19, -20, 14, 13)
29.04 11:00 Šiauliai SS Dubysa Pärnu Spordikool 0:3 (-14, -14, -16) 
29.04 12:30 Võru Spordikool Jekabpilsi Spordikool 1:3 (-15, 23, -15, -23) 

 

C-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
28.04 13:00 Selver Tallinn Spordikool Saaremaa Spordikool 3:0 (15, 18, 24) 
28.04 14:30 Riia Võrkpallikool I Riia Võrkpallikool II 0:3 (-24, -18, -17) 
28.04 16:30 Selver Tallinn Spordikool Riia Võrkpallikool I 3:0 (18, 22, 16) 
28.04 18:00 Saaremaa Spordikool Riia Võrkpallikool II 1:3 (-23, -13, 15, -19)
29.04 11:00 Riia Võrkpallikool II Selver Tallinn Spordikool 2:3 (-21, 25, 22, -24, -11) 
29.04 12:30 Riia Võrkpallikool I Saaremaa Spordikool 3:0 (16, 20, 22) 

 

Poolfinaal-, 5.8. koha ja 9.-12. koha mängud

Kuupäev

Algusaeg

 

 

Tulemus

 

29.04

 

Võru Spordikool  Kaunas SS Startas 3:1 (-20, 22, 21, 23) 9.-12. koht  

29.04

 

Šiauliai SS Dubysa Saaremaa Spordikool 3:1 (17, 23, -18, 22)  9.-12. koht

29.04

 

Daugavpilsi BJSS Riia Võrkpallikool I 3:1 (15, 19, -22, 11)  5.-8. koht  

29.04

 

Salva/Kaarsilla Tartu Jekabpilsi Spordikool 3:0 (24, 16, 21)  5.-8. koht   

29.04

 

Spordiklubi Tats Tallinn

Selver Tallinn Spordikool 3:0 (25, 7, 17)  Poolfinaal

29.04

 

Pärnu Spordikool Riia Võrkpallikool II  3:0 (17, 16, 13)  Poolfinaal

 

Kohamängud

Kuupäev

Algusaeg

 

 

Tulemus

 

30.04

10.00

Kaunas SS Startas Saaremaa Spordikool 0:3 (-17, -28, -19)  11.-12. koht

30.04

10.00

Võru Spordikool  Šiauliai SS Dubysa 1:3 (14, -16, -9, -16)  9.-10. koht

30.04

10.00

Riia Võrkpallikool I Jekabpilsi Spordikool 3:2 (20, -20, -14, 21, 12)  7.-8.koht

30.04

11.30

Daugavpilsi BJSS Salva/Kaarsilla Tartu 2:3 (-19, 12, -25, 14, -11)  5.-6. koht

30.04

11.30

Selver Tallinn Spordikool Riia Võrkpallikool II  3:2 (25, -22, -23, 15, 5)  3.-4. koht

30.04

11.30

Spordiklubi Tats Tallinn  Pärnu Spordikool  0:3 (-12, -22, -20)  Finaal

 

Lõplik paremusjärjestus:

1. Pärnu Spordikool 

2. Spordiklubi Tats Tallinn 

3. Selver Tallinn Spordikool

4. Riia Võrkpallikool II (Läti)

5. Salva/Kaarsilla Tartu

6. Daugavpilsi BJSS (Läti)

7. Riia Võrkpallikool I (Läti)

8. Jekabpilsi Spordikool (Läti)

9. Šiauliai SS Dubysa (Leedu)

10. Võru Spordikool 

11. Saaremaa Spordikool

12. Kaunas SS Startas (Leedu)

Kommenteeri uudist

Pärnu poeglapsed tulid Baltimaade meistriteks, Eestile kolmikvõit!