09.08.201715:15

Järgmisel nädalavahetusel saab Pärnu tõeliseks rannavõrkpalli pealinnaks, kui seal toimub nii noorte kontinentaalkarikasarja etapp kui Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) osavõistlus.

„Mul on hea meel, et saame Eesti võrkpallisõpradele suve lõppu pakkuda nii kõrgetasemelised rannavõrkpalli võistlused, kus nad saavad kaasa elada nii meie esipaarile kui ka noortele tulevikulootustele,” rääkis Eesti Võrkpalli Liidu rannavõrkpalli projektijuht ja võistluste peakorraldaja Märt Pajusalu.

Kodune rannavolle hooaja lõppakord saab hoo sisse reede, 18. augusti pärastlõunal, kui algavad McDavid Cup nime kandva EEVZA turniiri kvalifikatsioonikohtumised. Eelregistreerimisel pani ennast kirja 30 meespaari, kellest turniirile pääsevad maksimaalselt 28. Neist tosin teenivad kohe koha laupäevasel põhiturniiril, ülejäänud neli selguvad kvalifikatsioonimängude põhjal.

Kodupubliku ees astub Pärnu rannas võistlustulle ka neli Eesti duot. Valitsevate Eesti meistrite Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare kõrval mängivad Pärnu rannas Silver Maar/Siim Tammearu, Maksim Petrov/Aleksei Povjakel ja Rauno Tamme/Dmitri Korotkov. Kõik meie paarid pääsevad otse põhitabelisse ja alustavad mängudega laupäeval.

Laupäeval stardivad paralleelselt EEVZA turniiriga ka noorte rannavõrkpalli kontinentaalkarikasarja kohtumised, kus osalevad riigid hakkavad võitlema pääsu nimel tuleva aasta oktoobris Argentinas Buenos Aireses toimuvatele noorte olümpiamängudele. Neidude turniiril on kuus ja noormeeste omal viis koondist, kellest kaks paremat tagavad koha järgmisel suvel toimuvale kontinentaalkarikasarja Euroopa tsooni finaalturniirile, kus selguvad juba noorte olümpiale pääsejad.

Noormeeste turniiril esindavad Eestit Märt Tammearu ja Rasmus Meius ning neidude seas asuvad võistlustulle Jade Šadeiko ja Katariina Vengerfeldt. Meie noored hakkavad olümpiapääsmete jahtimisel konkureerima Armeenia, Leedu, Makedoonia (ainult neidude turniir), Portugali ja Prantsusmaa eakaaslastega.

Pühapäeval jätkub EEVZA turniir veerandfinaalkohtumistega ning samamoodi ootavad ees kontinentaalkarikasarja otsustavad mängud. 

Kommenteeri uudist

Pärnu võõrustab kaht kõrgetasemelist rannavõrkpalli turniiri