10.04.201921:30

Bigbank Tartu ja Pärnu Võrkpalliklubi alustasid Tartus Eesti meistrivõistluste finaalseeriat, kus avamängu võitis 3:1 (27:25, 19:25, 25:15, 25:20) Pärnu meeskond. Nelja võiduni peetava seeria teine kohtumine toimub 13. aprillil Pärnus. Kõik finaalseeria mängud on otsepildis nähtavad nii Kanal 12 kui Postimehe vahendusel. 

Võitjate peatreener Avo Keel ütles, et nurisemiseks palju põhjust pole. "Taktika selles mõttes ei töötanud, et teises geimis me kõiki serve kätte ei saanud ja kõiki palle maha ei löönud. Ses osas panime julmalt puusse," viitas Keel enne mängu naljaga välja käidud plaanile. "Tõsiselt rääkides, siis saime nendega päris hästi hakakma. Neljanda geimi lõpus läks asi muidugi halvaks, oodati, et nüüd tuleb ära. Kui sa piisavalt palju selliseid asju teed, siis saad lõpuks vastu näppe ka, täna me õnneks ei saanud. Chizoba õnneks vedas meid neljanda lõpus hädast välja. Muidu palju nuriseda pole millegi üle, me mängisime paremini ja Tartu ei saanud meile vastu," rääkis Keel ja kiitis meeskonna liidreid. "Chizoba puhul vaatan ma esmalt efektiivsust ja kui sellega on hästi, olen mina rahul ja tema oli hästi. Õnneks Martti (sidemängija Martti Keel-toim) tunnetab päris hästi, kes meil parajasti "kuumem" on ja hoiab seda joont ilusti," lisas juhendaja.

Pärnu temporündaja Tamar Nassar usub, et seeria siiski ühepoolseks ei kujune. "Oli selline ettevaatlik mäng mõlemalt poolt, aga lihtsalt ei tulnud, ikka pidi võitlema. Ja kindlasti saame veel paremini, juurde on panna kõvasti," rääkis Nassar ja avalikustas, miks Chizoba nii heasse hoogu on läinud. "Ta sai oma laadungi avokaadot kätte ja see töötab hästi, see tema c vitamiin ja päike tuli ka üle-eelmine nädal välja ja sulatas ta üles," viskas tempomees nalja. "Usun, et pilt läheb paremaks mõlemalt poolt ja tulevad veel huvitavad mängud," lisas ta.

Bigbanki peatreener Andrei Ojametsal on pärast avamatši mõtlemisainet kuhjaga. "Esimese kahe geimiga jäin rahule. Kui nurgaründajatest praktiliselt kõik püsivad 30-34% peal, siis need numbrid teevad murelikuks. Ainult vahetusest tulnud Tammearu Märt oli 50% juures ja tema mängis oma koha hästi välja. Selge see, et ka vastuvõtul jäime hätta ja mitte tugevate, vaid lühikeste ja selliste alla kerivate servidega. Ja kahjuks kõik viis ässa löödi Raidule (Rait Rikberg), see on väga ebatavaline number. Tegime ainult 5 omaviga, mis on normaalne, aga Pärnu tegutses kaitses niivõrd hästi ja meie olime rünnakul liiga pehmed. Ja ühele mehele andsime jälle lustida - 52 tõstet ja 30 lõi ära, ülikõva number," loetles juhendaja murekohti. "Ja ka blokis on vahe järjekordselt, mitte isegi see ei tee muret, et neil 12 ja meil 5 blokki, aga me saime väga vähe pidurdusi. Kokkuvõttes oli tänase kaotuse põhjus psühholoogiline allajäämine - mis juhtus meeste peades pärast teist geimi, on arusaamatu. Meil polnud ka meeskonna mootori käivitajat täna olemas ja õigeks mänguks meie poolt ei läinudki," arutles peatreener.

Tartu meeskonna diagonaalründaja Hindrek Pulk tõdes, et vastane oli lihtsalt parem. "Au vastasele, igas mõttes oldi meist täna üle. Mingit kindlat elementi ei oska välja tuua, nad olid kõiges paremad. Eriti kiidaks nende kaitset, superkaitse ja meie löögid ei jäänud lihtsalt maha. Vahepeal oli tunne, et rohkem pole õla seest võtta, lihtsalt ei jäänud maha pallid. Tahaks siiski loota, et suudame selles seerias veel hambaid näidata," kommenteeris Pulk.

Pärnut vedas rünnakul taas diagonaalründaja Chizoba Neves Atu, kes tõi 34 punkti (+26), Atvars Ozolins lisas 15 (+9) ning Taavet Leppik 11 punkti (+2). Pärnu vastuvõtt oli 57%, rünnakuid lahendati 50-protsendiliselt, blokiga saadi 12 punkti (4 blokki sai kirja Tamar Nassar) ja servil löödi 5 ässa ja eksiti 14 pallingul. Tartu edukaimad olid võrdselt 11 punktiga Samuel Walker ja Hindrek Pulk (efektiivsus vastavalt +4 ja +5). Tartu vastuvõtt oli 46%, rünnak 37%, blokiga saadi 5 punkti ja servil samuti 5 punkti (vigu kogunes 12). 

Mängu käik:

Bigbanki algkoosseis: Dmytro Shlomin, Hindrek Pulk, Samuel Walker, Stefan Kaibald, Meelis Kivisild, Mart Naaber ja libero Rait Rikberg.

Pärnu algkoosseis: Martti Keel, Chizoba Neves Atu, Taavet Leppik, Illia Kovalov, Toms Švans, Siim Ennemuist ja libero Silver Maar.

Mängu esimene vaatus kulges tasavägiselt, teisele tehnilisele vaheajale mindi Tartu meeskonna 16:15 juhtimisel. Õige pea haarasid aga Avo Keele hoolealused Chizoba kahe ässa järel omakorda 18:16 eduseisu. Kui vahe juba Pärnu kasuks kolmepunktiliseks kärises (21:18), võttis Tartu peatreener Andrei Ojamets mõtlemisaja. Geimpallini jõudis esimesena Tartu (24:23), selle nurjas Nassar. Seisul 25:24 teeniti teine geimpall ja seda ei suudetud samuti realiseerida. Walkeri autirünnaku järel teenis Pärnu esimese geimpalli seisul 26:25 ja Chizoba lõpetas geimi ässaga - 27:25 Pärnule. Chizoba näitas avageimis sama head hoogu nagu poolfinaalseerias Saaremaa vastu, tema arvele kogunes 11 punkti.

Teine vaatus algas paremini kodumeeskonna jaoks, sest Tartu asus juhtima 8:5 ja Chizoba eksimuse järel oldi ees 11:7. Kolme-neljapunktiline vahe ei tahtnud kuidagi väheneda ja Tartu 20:16 eduseisul võttis Keel mõtlemisaja. Esimese geimpalli teenis Tartu seisul 24:19 ja selle realiseeris Walker, geim Tartule 25:19.

Kolmas geim algas eelmisele vastupidiselt ja Pärnu pääses Ozolinsi rünnaku järel ette 5:0. Tartu poolel vahetati rünnakuga hädas olnud Pulga asemel platsile Märt Tammearu, kes kohe ka skoori tegi, ent Pärnu juhtis siiski 7:2. Mart Naabri asemel tuli platsile Kevin Soo ja Stefan Kaibaldi asemele Jan Helenius. Chizoba rünnak jäi taas Tartu poolele maha ja Pärnu 11:4 eduseisul võttis Ojamets mõtlemisaja. Kaks järjestikust edukat rünnakut Tammearult ja seis 11:6 külalistele. Seda vahet enam tagasi mängida ei õnnestunud ja geimi võitis Pärnu 25:15 ning juhtis mängu 2:1.

Neljandaks geimiks on Ojamets kolmandas geimis puhkama vahetatud meestest tagasi platsile saatnud Pulga ja Kaibaldi. Ozolinsi bloki järel mindi esimesele tehnilisele vaheajale Pärnu meeskonna 8:6 juhtimisel. Kiiresti kärises vahe taas suureks - 11:7 ning Ojamets võttis mõtlemisaja. Pulga asemele tuli taas Tammearu. Tagasi väljakule tuli ka Naaber. Leppiku tagaliinirünnakust oli Keele juhendatav meeskond ees 14:8 ning veel ühe Leppiku punkti järel võttis Ojamets taas aja maha. Chizoba rünnakust oli suvepealinna meeskond ees 18:9, ent Tartu pääses veel kolme punkti kaugusele 23:20. Chizoba järjekordne tugev löök andis Pärnule esimese geimpalli seisul 24:20, mis kohe ka realiseeriti. Geim Pärnule 25:20 ja mäng Pärnule 3:1.

Eesti meistrivõistluste finaalseeria ajakava:

10.04 19:00 Bigbank Tartu - Pärnu VK (TÜ spordihoone) 1:3 (25:27, 25:19, 15:25, 20:25)

13.04 18:00 Pärnu VK - Bigbank Tartu (Pärun spordihoone)

18.04 19.00 Bigbank Tartu - Pärnu VK (TÜ spordihoone)

21.04 17.00 Pärnu VK - Bigbank Tartu (Pärnu spordihoone)

23.04 (vajadusel) 19.00 Bigbank Tartu - Pärnu VK (TÜ spordihoone)

26.04 (vajadusel) 19.00 Pärnu VK - Bigbank Tartu (Pärnu spordihoone)

30.04 (vajadusel) 19.00 Bigbank Tartu - Pärnu VK (TÜ spordihoone)

Kommenteeri uudist

Pärnu finaalseeria avamängus Bigbank Tartule võimalust ei andnud