13.04.201919:45
Martti Keel ja Chizoba Neves Atu. Foto: Gertrud Alatare

Eesti meistrivõistluste finaalseeria teises kohtumises teenis võidu kodusaalis mänginud Pärnu Võrkpalliklubi, kes oli täna Bigbank Tartust üle 3:1 (25:22, 25:16, 22:25, 25:16) ning asus seeriat juhtima 2:0.

Sarnaselt avakohtumisele oli Avo Keele juhendatava Pärnu üleolek väga kindel. Kui Pärnut vedas rünnakul taas Chizoba Neves Atu, siis Bigbankil sellist liidrit pole esile kerkinud. Ja meeskonna sütitajana tegi taas hea esituse sidemängija Martti Keel. Just liidri puudumist tõi esile ka Bigbanki peatreener Andrei Ojamets. "Oli parem mäng kui esimene, aga tulemus on sama ja keda see kokkuvõttes huvitab. Võistkonna vaimu poole pealt jääme Pärnule kindlasti alla. Finaalid on sellised mängud, et iga kohtumist peab mängima nagu see jääks viimaseks. Kui sa seda ei tee, on tulemus negatiivne. Teisel pool on näha tiimi ja inimesed, kes veavad seda mängu. Meil paraku sellist säravat liidrit pole, piltlikult öeldes, siis Tähte ja Teppanit selles võistkonnas pole ja see on meie võistkonna probleem," rääkis Ojamets. Peatreener tõi välja ka selle, et sidemängija Dmytro Shlomin andis diagonaalründaja Hindrek Pulgale liiga vähe tõsteid. "Kohati jah unustas Pulga ära, Pulk iseenesest oli täna ju tubli. Sidemängija peab tajuma, kellel läheb ja kellel ei lähe. Taas peab kiitma vastaste sidemängijat Martti Keelt, kes on heas mõttes nahaal ja veab seda meeskonda," tõdes Ojamets. "Vastasmeeskond on valmis end kaitses ohverdama, meil ei taheta kaitses nii tegutseda. Pärnu on valmis iga mäng lõpuni minema, meie mitte. Kui jääme kaotusseisu, tekib peataolek."

Tartu meeskonna tempomees Meelis Kivisild ütles, et tal on raske öelda, miks asjad ei laabu. "Oma potentsiaali me ju absoluutselt välja ei mänginud. Ei oskagi öelda, kas meil mõni element üldse hea oli. Mulle tundus küll, et varu on igal pool. Ma ei oska sellele põhjendust anda, miks me halvasti mängime. Mina saan rääkida enda eest - olen füüsiliselt valmis ja kõik on justkui hästi, ühtegi blokki ma aga vist ei saanud (tegelikult teenis Kivisild 2 blokipunkti-toim). Ma ei tea, kas me teeme taktikaliselt midagi nii valesti või kas Atu ongi lihtsalt mingi imemees siia Eestisse ära eksinud või mis nüüd toimub. Me ju analüüsime neid mänge ja valmistume. Aga mina ei poeks millegi taha, igaüks peab end lihtsalt kokku võtma! Päris kiirelt läheb meil nägu morniks, mul endal samamoodi. Serviässasid oli nii palju ja see on vaimselt muserdav ja see on raske taluda. Samas peab Pärnut kiitma, nad on ikka päris head olnud. Nende rünnakuaktiivsus ja -jõud on muljetavaldav. Ja Martti Keel täna tegi veel parema mängu kui esimeses. Põdema pole enam mõtet jääda, läheme ja paneme täiega ja vaatame, mis saab," võttis Kivisild seisu kokku.

Pärnu peatreener Avo Keel jäi oma meeste esitusega rahule. "Mäng oli tihedam - meie rünnakuefektiivsus tõusis, Tartul ka tõusis. Ja vastuvõtt - sellega püsisid nad täna mängus," rääkis Keel ja kinnitas, et 2:0 eduseis pole veel ülemäära kindel. "Oleks 3:0 eduseis, siis võiks natukene ülbitsema hakata, aga 2:0 seisul veel ei julge," lisas peatreener.

Pärnu sidemängija Martti Keel leidis mängus ka kriitilisi kohti. "Teises geimis nautisime oma asju, aga siis meie tase natuke langes ja kokkuvõttes ma ei saa väga rahule jääda sellega, mis toimus, paranemisruumi on palju. On kohti, kus me peaks varem asjad ära otsustama, aga teeme lollusi. Võit on muidugi tähtis. Tartu pole oma taset välja mänginud, aga oleme valmis, et nad tõusevad veel tuhast, kuigi loodan muidugi, et ei tõuse," rääkis noorem Keel. "Meie võistkond on heas seisus, oleme tip-tip vormis, kuigi ise võiks füüsiliselt parem olla, aga saan hakkama," lisas Keel.

Pärnu resultatiivseimana tõi Chizoba Neves Atu 24 punkti (+16), Illia Kovalov lisas 16 (+9) ja Taavet Leppik 12 (+9) punkti. Pärnu vastuvõtt oli 47% ja rünnak 55%, blokiga saadi 11 punkti ja servil löödi 9 ässa (4 ässa lõi Švans) ja eksiti 12 pallingul.

Tartu meeskonna suurim punktitooja oli Hindrek Pulk, kelle arvele kanti 15 punkti (+10), Mart Naaber ja Samuel Walker panustasid mõlemad 12 punkti (efektiivsus vastavalt +1 ja +8). Tartu vastuvõtt oli 39%, rünnakuid lahendati 46-protsendiliselt, blokist saadi 12 punkti, servil 4 ässa ja eksiti 18 pallingul.

Seeria kolmas kohtumine peetakse 18. aprillil Tartus.

Mängu käik:

Algkoosseisudes ei teinud kumbki peatreener muudatusi. Pärnu algkoosseis: Martti Keel, Chizoba Neves Atu, Taavet Leppik, Atvars Ozolins, Toms Švans, Tamar Nassar ja libero Silver Maar. Tartu algkoosseis: Dmytro Shlomin, Hindrek Pulk, Samuel Walker, Stefan Kaibald, Meelis Kivisild, Mart Naaber ja libero Rait Rikberg.

Chizoba viis Pärnu avageimis esimesks tehniliseks vaheajaks ette 8:4. Ent Tartu suutis vastaste algedu tagasi mängida ning jõudis 11:11 viigini. Pärnu 19:17 eduseisul võtttis Andrei Ojamets esimese mõtlemisaja, ent järgmisel pallivahetusel tegutses Pärnu kahel korral kaitses hästi ja sai lõpuks raske punkti ning tegi vahe kolmepunktiliseks 20:17. Bigbank jõudis Pulga rünnakust punkti kaugusele (22:21) ja Avo Keel võttis oma esimese mõtlemisaja. Sellele järgnes järjekordne punkt Chizobalt ja suvepealinna meeskond läks uuesti kahega ette. Taas sai Tartu vahe minimaalseks (23:22), ent Kaibaldi serviviga tõi Pärnule esimese geimpalli seisul 24:22. Selle realiseeris Chizoba - 25:22 võitis Pärnu avavaatuse.

Tartu jäi teises geimis Švansi ässa järel 1:3 kaotusseisu ja Kaibaldi asemele tuli väljakule Jan Helenius. Ent Švans lõi veel ühe ässa ja Ojamets võttis aja maha. Chizoba jätkas seeria avamängule sarnases hoos, brasiillase rünnak andis Pärnule 6:2 edumaa, Pärnul tuli Ozolinsi asemel väljakule Illia Kovalov. Tartu mäng ei sujunud kuidagi, Kovalovi ässa ning Nassari blokipunkti järel oli vahe juba 6 punkti - 11:5 ning taas võttis Ojamets mõtlemisaja. Tartu poolel muutus seis juba väga nukraks, serviviga Kivisillalt ja ebaõnnestunud rünnak Pulgalt ning seis oli 13:6. Naabri enesekindel tegutsemine andis Tartule vahepeal veidi lootust, ent nii suurt vahet enam tagasi mängida ei suudetud ja geim kuulus Pärnule tulemusega 25:16. Tartu poolel toimus geimi lõpus mitmeid vahetusi, Kaibald tuli tagasi, Walkeri asemele sekkus Märt Tammearu ja Kevin Soo asendas Meelis Kivisilda.

Tartul oli kolmandas geimis väljakul tagasi algkoosseis, v.a Tammearu Kaibaldi asendajana. See geim algas tasavägiselt, Kovalovi löögi järel mingi esimesele tehnilisele vaheajale kodumeeskonna 8:7 eduseisul. Kui Avo Keele hoolealused kolme punktiga juhtima läksid (12:9), võttis Ojamets mõtlemisaja. Tartu jõudiski 13:13 viigini ning läks Tammearu ässa ja Naabri rünnaku järel omakorda ette 15:13. Walkerilt samuti punktilisa ning Tartu 16:13 juhtimisel võttis Keel mõtlemisaja. Tartu suutis edumaad hoida ja Keel võtab uuesti aja maha Tartu 19:15 eduseisul. Pärnu jõudis punkti kaugusele (20:19) ja nüüd võttis juba Ojamets mõtlemisaja. Esimese geimpalli teenis Tartu meeskond seisul 24:21, ent seda ei realiseeritud ja Kovalov tõi tagantliinist punkti Pärnule, Karl Lilles tuli servima. Naaber lõpetas geimi Tartule 25:22 ja Pärnu juhtis geimidega 2:1.

Selg vastu seina olnud Bigbanki alustas nejandat geimi hästi, kui Naabri temporünnaku järel oldi ees 7:5. Ent õige pea seadis Švans jalule 7:7 viigi. Pika pallivahetuse lõpetas Kovalovi blokk Walkerile, mis andis Pärnule 11:8 eduseisu. Walker eksis servil ja seejärel lõi Švans talle ässa - 13:9 Pärnu ees. Martti Keele ässa järel juhtis Pärnu juba 15:10. Kaibaldi servivea järel oli kodumeeskond ees 20:15 ning Ojamets kasutas ära neljanda geimi teise mõtlemisaja, et seisu veel päästa. Pärnu oli oma enesekindluse aga taastanud ja Chizoba punkti järel juhiti juba 23:15 ning geim võideti 25:16 ja kogu kohtumine 3:1.