Nädalavahetusel munapühade ajal selgitasid Peetri kooli spordihallis Eesti käesoleva aasta meistreid meie kõige auväärsemas eas võrkpallinaiskonnad, kui kavas olid 60+ vanuseklassi Eesti meistrivõistlused. 

Mitmesuguste põhjuste tõttu ei saanud oma kodulinnadest võistkonnajagu mängijaid kokku ei Pärnu ega Viljandi, kuid kahe peale kokku moodustatud Pärnu naiskonnale polnud teistel naiskondadel midagi võrdset vastu seada. Käesoleva aasta Eesti meistritiitli ja meistrimedali pälvisid pärnakad Lii Rõõmussaar, Sirje Zahkna, Sirje Viisut, Urve Indermitte ning viljandlased Tiiu Umal ja Evi Putrolainen.

N60+ Eesti meistrivõistluste korraldamise hing ja eestvõtja, Peetri võrkpalliklubi treener, Eesti võrkpalli grand old lady Ellen Liik tõdes nukralt, et Rae naiskond (s.h. ka Ellen Liik) sattus traumade küüsi ja 5 aastat järjest meistritiitli võitnud Rae naiskond pidi nüüd tiitli loovutama Pärnule. Hõbedased autasud võtsid vastu Rae naiskonna mängijad Ellen Liik, Anu Orula, Muza Lepik (spordiarst ja elutöö preemia laureaat), Viive Lumi, Mariann Peetmaa ja Haili Loige.

Pronksmedalid said kaela Tartu naiskonna mängijad Loime Schulz, Inge Kurn, Kaie Sarapuu, Sirje Keskküla, Varje Matisen, Heidi Karro ja Säde Viirlaid. Muuseas Säde on Bigbank Tartu meeskonna libero Rait Rikbergi ema. Neljanda kohaga pidi leppima Tallinna naiskond Liidia Lõpp, Raili Uusoja, Riina Simanson, Vaike Sestverk, Ülle Noodla ja Kersti Pender. Viimane on Prantsusmaal mehetegusid tegeva Eesti koondise temporündaja Ardo Kreegi tädi.

Märkimata ei saa jätta, et enamus vastasvõistkondade mängijatest olid Rae naiskonna liikmetest Ellen Liigist ja Muza Lepikust ning Tartu naiskonna Loime Schulzist 10 aastat või rohkemgi nooremad! Koos autasudega võtsid võistkonnad vastu ka munapühadele kohase kollast värvi joogipudeli. Kohtunikena aitasid võistluste läbiviimisele kaasa Anne Tamm, Anne Päsoke ja Elvi Keernik.

 

Autor: Hillar Karm,  Eesti Spordiajaloo Seltsi juhatuse liige                                                                                                                                                                                

 

 

Kommenteeri uudist

Pallidaamid 60+ (ja 70+) naudivad võrkpalli