15.11.201910:30

15. novembril tähistab oma 60. juubelit tunnustatud Türi võrkpallitreener Villi Vantsi.

Paidest pärit Vantsi kolis naaberlinna Türile pärast Tartu Ülikooli lõpetamist 1987. aastal. "Toona kuulus Türi veel Paide spordikooli alla ja seal harrastati põhiliselt kolme ala – lisaks võrkpallile ka maadlust ja kergejõustikku," meenutab juubilar oma treeneritöö stardipauku. Toona oli lapsi võrkpallitreeningutele märksa lihtsam saada. "Praegu on Türil nii palju eri alasid ja treenereid on kokku 14," ütleb ta.

Ometi on Vantsi nimi olnud Türi linna võrkpalli jaoks tõeline kvaliteedimärk. Ta on mees, kes lastele võrkpallipisiku levitamisse on pannud kogu oma hinge ja südame.

"Olen õnnelik, sest see amet oli mulle nii hobiks kui tööks. Oleksin treeneritööd teinud ka tasuta," tunnistab ta nüüd.

Villi on oma pika karjääri jooksul üles kasvatanud terve plejaadi tugevaid mägumehi, küll Eesti koondisse küll erinevatele klubidele. "Kert ja Andres Toobal, Raigo Tartik, Kuldar Männilaan, Mihkel Roosme, Sven Silling," loetleb ta tuntumaid mehi, kes tema käe all võrkpalliväljakul tuule tiibadesse on saanud.

Ja muidugi ta enda pojad Marko, Virko ja Keiro Vantsi, kes kõik pallipaltsil edukalt hakkama on saanud ning kellest Marko ka praegu väljapaistvalt oma isa käidud teed jätkab. „Poisid olid mul pidevalt laagrites kaasas. Tööd oli palju, aga see kõik oli väga põnev.“

Villi Vantsi on kahel korral valitud Eesti parimaks noortetreeneriks. Ta on olnud ka Eesti noorte- ja juunioride koondise peatreener ning juhendanud Järvamaa Võrkpalliklubi meistriliiga meeskonda.

Eesti Võrkpalli Liit soovib juubilarile kogu võrkpallipere nimel jätkuvat õnne, jõudu ja tervist!

 

Kommenteeri uudist

Palju õnne Villi Vantsi, Türi võrkpallielu hing ja süda