Euroopa Võrkpalli Föderatsioon (CEV) kinnitas 2008.a. Pekingi Olümpiamängude kvalifikatsiooni II ringi turniiride koosseisud ja korraldajad. Eesti paigutati esimesele turniirile koos korraldaja Ungari, Soome, Taani, Poola ja Belgia koondistega. Eesti mängib Ungaris samas grupis nagu neli aastat tagasi Soomes, Kuopios Ateena OM-valikturniiril - koos Soome ja Ungariga (kellele 2003.a. kaotati vastavalt 2:3 ja 0:3).

Kui esialgse mitteametliku info kohaselt Ungari turniiri korraldamisest loobus, siis ametlik informatsioon lükkas selle teabe ümber. Turniir toimub 28. novembrist 2. detsembrini Szombathely's. Teisel turniiril Portugalis mängivad lisaks korraldajale Saksamaa, Prantsusmaa, Slovakkia, Tšehhi ja Rootsi meeskonnad. Itaalia võõrustab kolmandal turniiril Hollandi, Kreeka, Horvaatia, Montenegro ja Rumeenia koondisi.

Eelkvalifikatsiooni turniiride võitjad pääsevad kontinendi kvalifikatsiooniturniirile Izmiris Türgis, kuhu on otsepääsu lisaks korraldajale kindlustanud Serbia (EM-pronks) ja võib-olla ka Venemaa, Hispaania ja Bulgaaria - juhul, kui nad ei pääse novembrikuus Jaapanis peetaval World Cup turniiril kolmele esimesele kohale, mis kindlustaks otse OM-pääsme. Vabanev(ad) koht(ad) Izmiris täidetakse meeskonnaga(dadega), kes eelkvalifikatsiooniturniiridel hõivab parema näitajatega 2.koha(d) - nn "parim(ad) kaotaja(d)."

Eelkvalifikatsiooniturniir peetakse viiepäevalisena järgmiselt:
- võistlejad jaotatakse kahte kolmeliikmelisse gruppi, kes mängivad 1.-3. päeval kõik omavahel läbi. Gruppide 3.koha saanud meeskonnad lõpetavad võistluse. Gruppide esimesed ja teised mängivad teise grupi kahe esimesega risti-poolfinaalid süsteemis 1. vs teise grupi 2. ja vastupidi.
- 4.päev - risti-poolfinaalid
- 5.päev - finaal (võitja pääseb OM-kvalifikatsiooniturniirile Izmiris Jaanuaris 2008)

NB! Pekingi OM Eelkvalifikatsiooniturniiride bülletään nr 2