22.05.201717:00

  Tallinnas, Olümpia hotelli OlyBeti spordibaaris avati täna, vahetult enne MM-valikturniiri algust, Eesti võrkpalli ajaloo kõige säravamate medalite näitus.

  Lisaks Viljar Loori Moskva olümpiakullale ja tema teistele arvukatele medalitele 70-80-ndatest aastatest, saab näitusel näha rariteetseid, 1968. aasta NSVL meistrivõistlustel võidetud kuldmedaleid, 2007. aastal Kristjan Kaisi ja Rivo Vesiku rannavolle Zagrebi MK võidukarikat ning tänase rahvusmeeskonna poolt möödunud aastal koju toodud Euroopa Liiga võidutrofeed.

  “Mõistagi on näituse fookus Viljar Looril, kelle saavutused ja medalite hulk jääb küllap ületamatuks. Kuid Eesti spordiloos märgiline oli ka varasem, 1968. aastal Kalevi meeskonna poolt saavutatud Nõukogude Liidu meistritiitel, millest meil on väljas kolme mängija pisikesed kullad ning läbi aegade ühe andekama võrkpalluri, Peet Raigi esikoha diplom,” märkis näituse üks korraldaja, Spordi- ja Olümpiamuuseumi peavarahoidja Kaarel Antons.

  Võrkpallikoondis kohtub tänavu viie maailma tippkoondise seast kolmega. Venemaaga pidasime eile sõprusmängu, MM-valiksarja mäng seisab ees saabuval pühapäeval. EM-il on põhjanaabrite kõrval meie vastaseks Serbia ja kõikide fännide maiuspalaks on mängida Poolas Poolaga. See on midagi ekstraordinaarset,“ lausus Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur. „Samas on alati oluline vaadata ka tagasi. Tänu maja ees olevatele uhketele väravatele leiab linnarahvas kindlasti tee Olümpia hotelli OlyBeti spordibaari üles ja näeb ajalugu, mis Eesti võrkpallil pakkuda on, lisas ta.

  Võrkpalli näitusel on välja pandud Viljar Loori kõik olulisemad medalid – olümpiakuld (1980), kaks MM-kulda (1978, 1982), viis EM-kulda (1975, 1977, 1979, 1981, 1983), kaks World Cup kulda (1977, 1981), kaks Euroopa juunioride kuldmedalit (1971, 1973) ning seitse NSVL MV kuldmedalit.

  Kalevi meeskonna NSV Liidu meistriks tulekust on näitusel Tarvi Uljase, Henn Karitsi ja Kalle Kuke kullad ning Peet Raigi esikoha diplom samalt turniirilt. Selle sajandi võite tähistavad näitusel Kristjan Kaisi ja Rivo Vesiku rannavolle Zagrebi MK etapi võit (2007) ning Euroopa Liiga karikas (2016). Lisaks on Tallinnas näha esimese vabariigi aegne ja tänapäeva võistlus- ning fännisärk.

  Näitus toimub MM-kvalifikatsiooni ja Maailmaliiga turniiride ajal, Kalevi spordihalli vahetus läheduses asuvas Olümpia hotellis OlyBeti spordibaaris, mis koostöös Eesti Võrkpalli Liiduga muudetakse nende turniiride ajaks võrkpalli nn fännimajaks. Koostöös Eesti Meediaga saab seal jälgida Kalevi spordihallis toimuvaid mänge ning rahvuskoondise liikmed jagavad laupäeval, 27. mail pärast Ungariga toimunud mängu sealsamas autogramme.

  Varasemalt on koostöös Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi või alaliitudega toimunud Tallinnas Eesti taliolümpia medalite, paraolümpia, Erika Salumäe, Heiki Nabi, Kristjan Kanguri ja teiste medalinäitused. Näituste korraldamiseks on OlyBeti spordibaari paigaldatud eritellimusel valmistatud löögikindel ja valve all olev turvakapp.

  Käesoleval nädalal hakkab võrkpalli rahvuskoondis võitlema maailmameistrivõistluste pileti nimel, juuni alguses debüteeritakse Maailmaliigas ning augustis ootab Poolas ees Euroopa meistrivõistluste finaalturniir. 

  Kommenteeri uudist

  Olümpia hotelli OlyBeti spordibaaris saab nautida võrkpalli medalinäitust