12.10.201710:00

Hiinas Qinzhous alanud rannavõrkpalli MK-sarja kolme tärni turniiri avaringis oli Gerardo’s Toys rannavolle duo Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar 2:0 (21:15, 21:17) üle Austria paarist Thomas Kunertist ja Christoph Dresslerist.

Austerlased on tuttavad ka meie vollepubliku jaoks, sest eelmisel suvel Pärnu rannas peetud üliõpilaste rannavõrkpalli maailmameistrivõistlustel pälvis duo pronksmedali. Tänast 1/16-finaali matši alistasid mullused medalistid bravuurikalt, minnes kohe 4:1 ja 8:5 juhtima.

Seejärel aga jõudude tasakaal muutus ja eestlased noppisid järgmised seitse punkti. Avageimis jõudsid Kunert/Dressler veel seisuni 10:12, ent peagi taastasid Nõlvak ja Tiisaar turvalise eduseisu ja läksid 16:12 juhtima. Pärast seda vastased esimeses vaatuses meile enam ohtlikuks ei saanudki ja 17 minutit väldanud geim lõppes seisul 21:15.

Teine geim oli tunduvalt tasavägisem. Nõlvak ja Tiisaar rebisid mitmel korral paari punktiga ette, ent austerlased jõudsid ikka viigini. Tablool särasid kombinatisoonid 6:4 ja 8:8, 11:9 ja 15:15. Seejärel teenisid Nõlvak ja Tiisaar kolm järgmist punkti. Kunerti ja Dressleri viimane spurt tõi nad veel seisuni 17:18, ent pärast seda õnnestusid vaid meie mehed. Teine geim vältas 18 ja kogu matš seega 35 minutit.

Turniir jätkub meie meeste jaoks homme, kus kaheksandikfinaalis on vastaseks Mehhiko duo Lombardo Ontiveros/Juan Virgen. Tänavuse hooaja tipphetkeks on neil juulis Poolas Olsztynis peetud nelja tärni etapi kolmas koht. Jooksvas maailma edetabelis on mehhiklased 21. kohal, meie paari leiame 56. realt. Matš algab Eesti aja järgi reedel kell 9:00 ja mängu live-skoori näeb SIIT.