15.07.201818:00

Eesti rannavolle esiduo Kusti Nõlvak - Mart Tiisaar Gerardo's Toys rannavolletiim sai Pärnus peetud EEVZA etapi finaalis Venemaa paarilt Andrei Bolgov - Vladislav Ermilovilt 1:2 (21:17, 19:21, 12:15) kaotuse ja teenis turniiril sega 2. koha nagu eelmiselgi aastal. Igati soliidse turniiri tegid ka Eesti saalikoondislased Robert Täht ja Kristo Kollo, kes jõudsid pronksimänguni, kus tuli Venemaa paarilt Vasili Andrianov - Anton Safonovilt vastu võtta 1:2 (21:13, 20:22, 10:15) kaotus. Neile seega 4. koht.

Nõlvak ja Tiisar rääkisid pärast kohtumist, et finaali võit jäi mitmete erinevate detailide taha. "Paljud detailid, mis olid paigast ära päris palju ja kokku tegid sellise "kompoti" ja olime oma mängust päris kaugel," kommenteeris Tiisaar viimast matši ja lisas, et nautis kodupubliku ees mängimist väga. Lõppenud turniirilt on Nõlvakul-Tiisaarel finaalikaotusele vaatamata palju kaasa võtta. "Väga palju kogemusi eelkõige, eriti nende olukordade lahendamine, kui jääme kaotusseisu," ütles Nõlvak.

Poolfinaalis alistasid Nõlvak - Tiisaar 2:0 (21:10, 21:17) Venemaa paari Vasili Andrianov - Anton Safonovi, veerandfinaalis saadi 2:0 (21:16, 21:16) jagu Venemaa duost Jegor Kirillov - Victor Belov.

Edasi osalevad Nõlvak ja Tiisaar Hiina tugevuselt 3* MK-etapil, seejärel mängitakse Jaapanis Tokyos sama taseme turniiri ja siis Moskvas 4* turniiril.

Kvalifikatsioonist alustanud ja lõpuks 4. koha saanud Robert Täht ja Kristo Kollo tõdesid, et rannavõrkpall on saali vollest tunduvalt raskem, samas ei välistanud mehed ka tulevikus samas koosseisus võistlemist. "Respekt rannavõrkpallurite vastu tõusis kõvasti. Kui pidevalt treeniks, eks siis keha harjuks ära, lisaks ma väga säästvalt ei mängi rannas, üritan seda saaliasja ajada ja see võtab väga läbi," kommenteeris Täht. Kollo sõnul oli saalikoondisekaaslasega väga hea koos mängida. "Pull oli! Kuigi eelnevatel nädalatel oli mõningaid hetki, kus me veidi kahtlesime oma otsuse õigsuses, aga praegu küll Robi ees müts maha ja oli igati õigustatud otsus. Oli väga lahe nädal," sõnas Kollo.

Veerandfinaalis alistasid Täht ja Kollo tugeva Valgevene duo Aliaksandr Dziadkou - Aliaksandr Kavalenka, kes said sel hooajal Türgi MK-etapil 5. koha. "See oli päris magus võit. Ja muidugi Oliver Venno ja Karl Jaani alistamine kvalifikatsioonis oli põhimõtteline asi," lisasid mängijad, kes lubasid ka tuleval aastal varbad taas liivaseks teha.

Poolfinaalis pidid Täht ja Kollo tunnistama Venemaa paari Andrei Bolgov - Vladislav Ermilovi 2:1 (14:21, 24:22, 15:11) paremust. Veerandfinaalis saadi mainitud valgevenelastest jagu 2:1 (12:21, 26:24, 15:11).

Vaata kõiki tulemusi!

Loe laupäevase päeva kokkuvõtet! 

Kommenteeri uudist

Nõlvak - Tiisaar said EEVZA etapil 2. koha, Täht - Kollo olid 4.