Morteza Mehrzadselakjani nr 2 (Foto: fivb.org)

Istevõrkpallil ehk Paravolley’l on olnud suureks kordaminekuks jõudmine New York Times’i esiküljele! See sai teoks tänu erakordselt pikale (246,4 cm) Iraani atleedile, kes on siin pannud rahva imestusest ahhetama. Eesti meedias märgiti see samuti juba ära. Mänguoskustelt on ta järjest tugevamaks muutunud ja Iraani meeskonnast sai tänu Morteza Mehrzadselakjanile kindel kuldmedalisoosik.

Paravolley turniiri on vaid üksikud üllatused ilmestanud. Positiivsest küljest on ennast näidanud Egiptuse meeskond, kes on alagrupist  täiseduga poolfinaali jõudnud, alistades seejuures tasavägistes mängudes nii Londoni mängude pronksimeeskonna Saksamaa kui ka 2014 MM-i hõbeda korraldajamaa Brasiilia! Egiptuse poolfinaalivastaseks on ei keegi muu kui olümpiavõitja ja maailmameister Bosnia ja Hertsegoviina. Teises poolfinaalis on suursoosiku Iraani vastaseks Brasiilia, kellel õnnestus viimasel MM-il just samas võistlusfaasis Iraan alistada. Tulekul on põnevad vastasseisud.

Naistest domineerivad juba pikki aastaid Hiina ja USA. Need võistkonnad on vastamisi ka naiste turniiri finaalis. Pronksile lähevad võistlema Londoni olümpia pronksinaiskond Ukraina ja Brasiilia. Senistes mängudes on parema mulje jätnud Brasiilia naiskond, kuid eks medalimängudel olegi pinged suuremad ja võimalused võrdsemad.

Paraolümpial on võistluste ametnikel ja kohtunikel harukordne võimalus olla majutatud olümpiakülas, mis suurel olümpial osalenud kohtunikel polnud võimalik. Pean siinjuures tunnustama Brasiilia Paraolümpia korraldajaid ja alati naerusuiseid vabatahtlikke, sest kõik on sujunud väga hästi. Siin on naljatledes öeldud, et korraldajate jaoks oli Olümpia testiks Paraolümpia paremaks korraldamiseks! Spordiareenid, majutus, toitlustus, logistika – kõik toimib heal tasemel! Kõigile soovijatele jagatakse tasuta sääsetõrje vahendeid ja tehakse suitsuga sääsetõrjet olümpiakülas – kuigi sääski olen siin näinud vaid üksikuid.

Rio vaatamisväärsustega on enamikul meist olnud võimalik juba tutvuda – Christ the Redeemer 700m kõrgusel Corcovado mäe tipus, Suhkrumägi, Copacabana, Ipanema jne. Rääkimata Brasiilia varakevadisest soojusest – mitmel päeval on siin olnud sooja üle 30 kraadi!

 

Tervitustega Riost,

Toomas Murulo

World Paravolley võrkpalli kohtunik

 

Kommenteeri uudist

New York Times ja Rio Paravolley