08.04.201814:30
TTÜ/Tradehouse

Pühapäeval sai selgeks naiste Meistriliiga finaalpaar, kui põhiturniiri parima Tartu Ülikool/Eedeni kõrval kindlustas koha esikohamängudel ka põhiturniiri kolmas TTÜ/Tradehouse. Poolfinaalseeria otsustavas mängus TTÜ-le kaotanud põhiturniiri teine Tallina Ülikool lõpetab hooaja pronksmedaliseeriaga.

Seeria avamängu võõrsil 1:3 kaotanud, kuid teise kodupubliku abiga 3:2 võitnud TTÜ/Tradehouse asus tänast võõrsil peetud kolmandat kohtumist 25:23 geimivõiduga juhtima. Koudpubliku kurvastuseks võitis ka teise geimi TTÜ, jäädes peale 27:25 tulemusega. Kolmandas geimis võõrustajad TTÜ-le enam tõsist vastupanu osutada ei suutnud, kui külaliste 25 punkti vastu koguti vaid 16 punkti. Sarnase stsenaariumiga lõppes ka samade naiskondade Balti liiga veerandfinaalseeria, milles TTÜ jäi peale võitudega 2:1, olles otsustavas mängus võõrsil Tallinna Ülikoolist 3:0 üle.

"Poolfinaalseeria kõigis kolmes mängus said määravaks omavead ja blokipunktid. Psühholoogilises plaanis otsustasid väga palju ka eilse mängu viimased neli punkti. Olen tüdrukute üle väga uhke, nad on finaalipääsu väärt," rääkis TTÜ peatreener Marko Mett.

Rünnakuid 36,8-protsendiliselt (38-st 14) realiseerinud Kristel Moor tõi võitjatele üleplatsimängijana 19 punkti, näidates ka mängu parimat kasutegurit +10. Heleene Hollas panustas võitu 10 ja Mari-Liis Graumann 9 punkti. Kristiina Raap ja Kaisa Õunpuu kogusid koduvõistkonna ridades 9 punkti. Pallingu vastuvõtul 43,9-protsendilist täpsust näidanud TTÜ naiskond realiseeris rünnakuid 35,9-protsendiliselt. TLÜ samad näitajad olid vastavalt 36,4% ja 33,3%. Blokis jäid võitjad peale kuue (11-5) ja pallingul kahe (8-6) punktiga.

Kolme võiduni peetav finaalseeria Tartu Ülikool/Eedeni ja TTÜ/Tradehouse`i vahel algab 11. aprillil Tartus. Samuti kolme võiduni mängitavas pronksmedaliseerias kohtuvad Tallinna Ülikool ja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service. Viienda koha eest heitlevad Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese/SG Noortekoondis.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
4.aprill 2018 kell 19:00 Tallinna Ülikooli spordisaal Tallinna Ülikool TTÜ/Tradehouse
3:1 (15, 22, -18, 12)
4.aprill 2018 kell 19:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Eeden Kohila VK/E-Service 3:1 (24, 18, -24, 10)
7.aprill 2018 kell 13:00 TTÜ spordihoone TTÜ/Tradehouse Tallinna Ülikool 3:2 (21, -18, 28, -22, 14)
7.aprill 2018 kell 13:00 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service TÜ/Eeden 0:3 (-14, -19, -21)
8.aprill 2018 kell 13:00