10.02.202011:45

Eesti rahvusnaiskonna kapten Julija Mõnnakmäe sõlmis lõppenud nädalal lepingu Prantsusmaa kõrgliiga klubiga Pariisi Saint-Cloud.

Samas liigas pallis Mõnnakmäe ka eelmisel hooajal, esindades hooaja teises pooles Nancy Vandoeuvre´i naiskonda. Ka käesolevat hooaega alustas sidemängija kodumaal, juhtides TalTech/Tradehouse´i rünnakuid. Lisaks on Mõnnakmäel TalTechis pooleli ka ülikooliõpingud ja ta aitab Audenteses Peeter Vahtrat noori võrkpallureid treenides. Seetõttu ta aktiivselt välisklubi ei otsinud.

"Juhtus nii, et Pariisi sidemängija sai vigastada ning uuriti Liisilt (varasemalt Pariisi klubis mänginud koondisekaaslane Liis Kullerkann-toim), et mis mina teen ja seejärel võtsid nad minuga ühendust," rääkis mängija. "Sain nii sättida, et saaksin aprillis jätkata oma õpinguid ja edasi assisteerida Peetrit Audenteses."

Liiga tase on seega juba varasemast tuttav. "Tase on siin väga ühtlane ja isegi kui Pariis võitleb liigasse püsimajäämise eest, on ka meie võistkonna tase hea. Ütleksin, et võistkond on isegi oodatust tugevam, aga siin on hooaja jooksul olnud palju muutusi ja vigastusi ja mängijate vahetusi," lisas Mõnnakmäe, kes pidas nädalavahetusel ka liigas esimese mängu, kui sekkus liiga liidri Mulhouse´i vastu vahetusest. Pariis kaotas kohtumise 0:3 (14:25, 17:25, 15:25).  Tabelis on Pariis 13 puntkiga 12. kohal.

Kommenteeri uudist

Naiste koondise kapten Julija Mõnnakmäe liikus Prantsusmaa kõrgliigasse