08.09.201713:50

Täna Eesti Võrkpalli Liidu kontoris toimunud 2017. aasta naiste karikavõistluste loosimisel said võistkonnad teada oma veerandfinaalide vastased.

Naiste karikavõistlustel asub võistlustulle kaheksa klubi, mida on kahe võrra rohkem kui möödunud hooajal. Kuue meistriliigas osaleva naiskonna kõrval asuvad karikajahile ka esiliigas pallivad Kuressaare ja Ülenurme.

Loosimisel olid asetusega võistkonnad mullused karikafinalistid Kohila VK/E-Service ja TTÜ/Tradehouse, kes said seega paigutuse erinevatesse tabelipooltesse. Eelmisel aastal triumfeerinud Kohila VK/E-Service (pildil) alustab karikakaitsmist mängudega Audentes SG/Noortekoondise vastu. Selle paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi kas möödunud hooajal meistrisarjas hõbemedali võitnud Tartu Ülikooli või Ülenurmega.

TTÜ/Tradehouse’i ootab ees veerandfinaal Võru Võrkpalliklubiga ja neljanda poolfinalisti selgitavad Kuressaare ja Tallinna Ülikool.

Nii veerand- kui poolfinaalides selgub edasipääseja kahe mängu kokkuvõttes. Kui mõlemad võistkonnad võidavad ühe kohtumise, määrab edasipääseja punktide arv. Nagu ikka, 3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm ja kaotajale null punkti, 3:2 paremuse eest teenib võitja kaks ja kaotaja ühe punkti. Punktide võrdsuse korral mängitakse edasipääseja selgitamiseks kuldne geim. Finaalis selgub võitja ühe mänguga.

Veerandfinaalmängud peavad olema peetud hiljemalt 13. novembriks, poolfinaalid 11. detsembriks. Finaalkohtumise kuupäev on praegu veel lahtine.

Meeste karikavõistluste loos toimub esmaspäeval.