03.12.201814:15
Eesti karikavõistluste poolfinalistid

Teisipäeval saab avavile naiste karikavõistluste esimene poolfinaalseeria, milles lähevad vastamisi Tartu Ülikool/Bigbank ja Gerardo's Toys/Neemeco. Teises paaris hakkavad finalisti selgitama linnarivaalid TalTech/Tradehouse ja Tallinna Ülikool. 

Poolfinaalide eel võib favoriitideks pidada Tartu Ülikool/Bigbanki ja TalTech/Tradehouse, kellest viimane on oma poolfinaalvastast tänavusel hooajal juba võitnud.  

Eelmise hooaja finalisti Tallinna Ülikooliga vastamisi minev TalTech/Tradehouse on Balti liigas seitsmest mängust võitnud neli ja Eesti meistrivõistlustel kuuest neli. Tänavusel hooajal Balti liigast kõrvale jäänud Tallinna Ülikool on koduses meistrisarjas enda kasuks kallutanud kuuest kohtumisest ühe. Septembri lõpus toimunud omavahelises matšis võitjas kahtlust ei tekkinud - kohtumine lõppes TalTechi jaoks kerge 3:0 (12, 24, 7) võiduga. Nimetatud vastasseisus pani TalTech püsti tõelise servipeo, saades pallinguga koguni 13 punkti. Eksimusi kogunes seejuures seitse. Tallinna Ülikooli samad näitajad olid vastvalt kaks ja kaheksa. Karikavõistluste veerandfinaalseerias mängis TalTech 3:0 ja 3:1 tulemusega üle Famila Võru Võrkpalliklubi, Tallinna Ülikool pidi edasipääsuks mõnevõrra rohkem pingutama - Audentese SG/Noortekoondist võideti kahel korral 3:1 resultaadiga. TalTechi peatreener Marko Mett loodab jõuda finaali. "Poolfinaalseerias lähme vastamisi Tallinna Ülikooli tulevikutegijate trioga Kuivonen-Lass-Kuusk. Loodame teoks teha unistuse mängida Taraflexil ehk jõuda finaali," rääkis Mett. 

Teise finalisti selgitavad tiilikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank ja esiliigas palliv Gerardo's Toys/Neemeco, kes omavahel kohtunud ei ole. Kui esiliigas viimasel kohal paikneval Gerardo's Toys/Neemecol on esiliigas võiduarve veel avamata, siis Tartu esindus on nii Balti liigas kui Eesti meistrivõistlustel hoidmas esikohta. Karikavõistluste poolfinaali jõudmiseks pidid tartlannad olema paremad Saaremaast. Ülesandega edukalt hakkama saanud Tartu naiskond võttis kodusaalis 3:0 ja võõrsil 3:2 võidu. Gerardo's Toys/Neemeco oli omakorda 3:1 ja 3:2 tulemusega parem Kohila Võrkpalliklubi/E-Service`st. Tartu naiskonna peatreeneri Kristjan Kaisi sõnul vastast alahindama ei minda. "Head ülevaadet mul Gerardo's Toys/Neemecost veel ei ole, kuid alahinnata me vastast kindlasti ei kavatse," kommenteeris Kais.  

Tartu Ülikool/Bigbank ja Gerardo's Toys/Neemeco alustavad kahemängulist seeriat juba teisipäeval kell 19.30 Tartu Ülikooli Spordihoones. Korduskohtumine leiab aset 13. detsembril kell 20.30 Tallinna 32. Keskkoolis. Tallinna Ülikool ja TalTech/Tradehouse mängivad esimest korda kolmapäeval kell 17 Sõle Spordikeskuses, teistkordselt minnakse vastamisi 13. detsembril kell 19 TalTechi Spordihoones. 

Edasipääseja selgitamisel vaadatakse karikavõistlustel esmalt võitude ja seejärel punktide arvu (3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm punkti, 3:2 võitjale kaks ja kaotajale ühe). Kui võidud ja punktid on võrdsed, selgitab edasipääseja kuldne geim.

 

Karikavõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIINturniirisüsteem SIIN

 

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
4.detsember 2018 kell 19:30 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Bigbank Gerardo's Toys/Neemeco Live-skoor
5.detsember 2018 kell 17:00 Sõle Spordikeskus Tallinna Ülikool TalTech/Tradehouse Live-skoor
13.detsember 2018 kell 19:00 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoone TalTech/Tradehouse Tallinna Ülikool Live-skoor
13.detsember 2018 kell 20:30 Tallinna 32. Keskkool Gerardo's Toys/Neemeco TÜ/Bigbank Live-skoor

Kommenteeri uudist

Naiste karikavõistlustel hakatakse finaliste selgitama