22.12.201815:40
2018. karikavõitja TÜ/Bigbank. Foto: Gertrud Alatare

Naiste karikafinaalis kohtusid tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse, kes pakkusid mitme uskumatu tagasitulekuga matši, kust võitjana väljus Tartu naiskond. Hooaja esimese karika võitsid peatreener Kristjan Kaisi hoolealused tulemusega 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:16). Vaata galeriid mängust.

TalTechi mängijad suutsid nii teises kui kolmandas geimis välja tulla suurest kaotusseisut, teises vaatuses tõi see neile ka geimivõidu. Suurema osa mängust dikteeris siiski Bigbank. "Oli palju närvilisust ja võidus ei olnud ma kindel enne neljanda geimi lõppu. Suutsime küll initsiatiivi haarata, aga andsime selle kahel korral käest. See karikas oli ka mulle isiklikult väga tähtis ja häälestusin selleks juba eile. Teadsin, et astun Andrei (Ojametsa) saabastesse ja kaotus oleks olnud raske taluda, sest kõik vaatasid minu otsa. Samas see teebki selle töö toredaks ja nii mina kui naiskond saime sellest võidust ka edasiseks hooajaks tublisti enesekindlust," sõnas Kais oma esimese tiitli kohta naiskonna peatreenerina.

Kais kiitis mitmeid mängijaid nii enda naiskonnast kui vastaste poolel. "Vahetusest sekkunud Kadi Mägi oli täna väga tubli, samuti Laura Reiter ning terve mängu hästi tegutsenud Mari Arak. Täna oli ses mõttes huvitav kohtmine, et oli mitmeid üllatajaid. Võis eeldada, et meie nurgad on meie tugevus, ent täna tegutsesid TalTechi nurgad hästi ja diagonaalide võrdluses oli vastupidi. Ka vastaste sidemängija üllatas mind ilusa esitusega," lisas peatreener.

TalTechi mängija Kadi Kullerkann tõdes, et kogu mäng tagaajaja rollis olemist väsitas. "Suutsime kolm esimest geimi mängus püsida ja rasketest olukordadest välja tulla, ent siis sai jaks otsa. Võitlust oli palju, ent määravaks said meie liigsed vead ja kehv servi vastuvõtt," kommenteeris Kullerkann.

Võitjate resultatiivseimana kogus Ingris Suvi 15 punkti (+6), Ingrid Kiisk lisas 13 (+2) ning Mari Arak 10 punkti (+7). Bigbanki vastuvõtt oli 37%, rünnakuid lahendati 40-protsendiliselt, blokiga saadi 10 ja serviga 9 punkti (tehti 13 serviviga).

TalTechile tõi Kadi Kullerkann 15 punkti (+8), Mari Loorman lisas 10 punkti (+7). Hõbedanaiskonna vastuvõtt oli 30%, rünnak 32%, blokipunkte saadi 11 (4 blokki läks Loormani kontole) ja servil löödi 10 ässa ning eksiti 9 pallingul.

Mängu käik:

Tiitlikaitsja Tartu pääses avageimi küll 8:5 juhtima, ent TalTech tuli punkti kaugusele 7:8. Tasavägine mäng jätkus, Kadi Kullerkannu rünnakust jõudis TalTech taas punkti kaugusele ning Liisel Nelis viigistas 10:10. Edasi suutsid tartlannad mõnepunktilise edu saavutada ja seda hoida. Veel mitmel korral jõudis TalTech geimi lõpus punkti kaugusele (17:18, 18:19, 19:20), misjärel tuli tabloole viik 20:20 ja siis läks TalTech juba omakorda juhtima 21:20. Pika pallivahetuse keeras enda kasuks Tartu, minnes ette 23:21 ja võitis lõpuks avageimi 25:23.

Teises geimis tegi TalTech uskumatu tagasituleku, suutes geimi lõpus välja tulla kuuepunktilisest kaotusseisust (13:19) ja jõudis 22:22 viigini. Karmen Stammi äss viis TalTechi juba omakorda ette 23:22 ja esimene geimpall tuli seisul 24:23, mille realiseeris Kadi Kullerkann! Geim seega TalTechile 25:23 ja mäng viigis 1:1. Kullerkannu arvel oli kahe geimiga juba 11 punkti, Tartule oli Ingris Suvi toonud 9 punkti.

Sama uskumatu tagastulekuga sai TalTech ka kolmandas geimis. Kolmanda geimi algus sujus taaskord paremini Bigbanki naiskonnal, kes läks ette 8:5. Tartu võttis veel kaks järgmist punkti ja Mett kasutas mõtlemiseaga. Vahe ei tahtnud aga kuidagi väheneda, Tartu edu oli juba seitsmepunktiline 14:7 ja seis tundus üsna lootusetu. Ent sarnaselt eelmisele geimile tegi TalTech uskumatu tagasituleku, jõudes punkti kaugusele 17:18 ning Marcella Raud viigistas 19:19. Taas läks Tartu klubi kahega ette 22:20, Kullerkann vähendas vahe veel 21:22-le. Bigbank suutis pika pallivahetuse lõpuks ette minna 23:21 ja teenis esimese geimpalli seisul 24:21, mida aga ei realiseeritud. Geimi võitis Bigbank Taltechi servivea järel 25:23 ning juhtis kohtumist 2:1. Šadeiko asemel tuli kolmandas geimis vastuvõttu tugevdama Kadi Mägi.

Neljanda geimi alguses läks Tartu kiirelt 9:3 juhtima ja oli geimi keskel ees 13:7. Kolmandat korda TalTechil suurest kaotusseisut välja tulla ei õnnestunud, geim kaotati 16:25 ning kogu kohtumine kuulus seega tulemusega 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:16).

Viimasel viiel aastal on karikavõiduni jõudnud TalTech (2014, 2015), Kohila Võrkpalliklubi (2013, 2016) ja Tartu Ülikool (2017). Seejuures moodustasid 2014.-2016. aastal finaalpaari just TTÜ ja Kohila, enne seda, 2013. aastal mängis Kohila finaalis Tartu Ülikooliga, eelmisel aastal kohtus Tartu Ülikool finaalis Tallinna Ülikooliga.