08.04.201819:50
Peetri Võrkpalliklubi (Foto: Harles Kiveste)

Kahemängulised naiste esiliiga poolfinaalseeriad selgitasid kaks naiskonda, kes jätkavad heitlust esikoha nimel. Kuldmedali eest hakkavad finaalseerias mängima Kuressaare ja Peetri Võrkpalliklubi.

Põhiturniiri parimal Kuressaarel poolfinaalseerias suuri probleeme ei tekkinud, kui kahes mängus tiitlikaitsja Spartale (põhiturniiri neljas) geimi ei loovutatud. Võõrsil 3:0 (17, 20, 23) võidu noppinud favoriit Kuressaare pidi tänases koduväljakul peetud korduskohtumises võiduks mõnevõrra rohkem pingutama, saavutades kodupubliku rõõmuks siiski 3:0 (22, 25, 22) võidu. Janne Järvalt tõi täna võitjatele 15 ja Reelika Raap 12 punkti. Helen Kalju kogus Spartale 12 punkti.

Põhiturniiril kolmandaks tulnud Ülenurme vajas tänasest vastasseisust põhiturniiri teise Peetri Võrkpalliklubi vastu esmalt 3:0 või 3:1 võitu, et siis kuldses geimis edasipääsu püüda. Esimese ülesandega sai võõrsil mänginud Ülenurme edukalt hakkama, kui neljageimilises kohtumises oldi võõrustajatest 3:1 (15, -19, 10, 23) üle. Seejärel peetud kuldses geimis näitas aga kindlamat mängu Peetri naiskond, kes kindlustas 15:10 ülekaaluga edasipääsu.

"Ülenurmel oli super blokk ja kaitsemäng, mille vastu jäime täiesti hätta. Meie mäng oli suurte tõusude ja mõõnadega, aga kokkuvõttes võit siiski käes," rääkis Peetri naiskonna mängija Margot Lelle.

Finaalseeria Kuressaare ja Peetri Võrkpalliklubi ning pronksmedaliseeria Ülenurme ja Sparta vahel peetakse kahe võiduni.

Naiste esiliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN.

Poolfinaalide ajakava ja tulemused:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
1.aprill 2018 kell 14:30 Sparta Spordihoone Sparta Kuressaare 0:3 (-17, -20, -23)
4.aprill 2018 kell 18:30 Tõrvandi Spordihoone Ülenurme Peetri VK 0:3 (-15, -19, -20)
8.aprill 2018 kell 12:00 Peetri Lasteaed-Põhikool Peetri VK Ülenurme 1:3 (-15, 19, -10, -23), kuldne geim 15:10
8.aprill 2018 kell 13:00 Kuressaare Spordikeskus Kuressaare Sparta 3:0 (22, 25, 22)