05.10.201715:45
Kohila - Tartu (Foto: skduo.ee)

Laupäeval stardib naiste Balti liiga uus hooaeg, mille osalevate klubide koguarv on võrreldes kahe eelmise aastaga kahanenud tosinalt kümnele. 

Eesti võistkondadest osalevad tänavu Balti riikide ühisturniiril Tartu Ülikool/Eeden, TTÜ/Tradehouse, Tallinna Ülikool ja kolmel korral (2014.-2016.) võidutsenud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service. Eesti naiskondadest on sellel hooajal taandunud Familia/Võru Võrkpalliklubi ja Läti omadest SK Babite. Kokku seega neli võistkonda Eestist ja kummastki ülejäänud Balti riigist kolm.

Avanädalavahetusel on kavas üheksa vastasseisu, millest üks peetakse Eestis. Laupäeval püüavad Lätis punktiarvet avada Tallinna Ülikool ja TTÜ/Tradehouse, kes kohtuvad vastavalt VK Jelgava ja RSU/MVS-iga. Rohkem Eesti klubide osalusel peetavaid mänge laupäeval kavas ei ole. 

Pühapäeva oodatuimas kohtumises lähevad Tartus vastamisi möödunud hooaja medalistid, kui kevadel pronksmedaliga üllatanud Tartu Ülikool/Eeden võõrustab möödunud hooaja hõbemedalisti Kohila Võrkpalliklubi/E-Service't. TTÜ/Tradehouse'i vastaseks Lätis on Jelgava ja Tallinna Ülikoolil RSU/MVS.

 

Kohila VK/E-Service

Möödunud hooajal Eesti meister ja karikavõitja, Balti liiga hõbemedalist

Viimasel kolmel hooajal võitis Kohila naiskond üheksast võimalikust tiitlist kuus. Sel hooajal võib kullasära aga peatuda, sest lahkunud on põhimõtteliselt terve põhikoosseis, samaks on jäänud vaid peatreener Peeter Vahtra ja enamjaolt enda kasvandikud, kes möödunud hooajal peamiselt vahetusmängijate pingil olid. „Meie nimekiri pole kaugeltki lõplik. Tuleme ikkagi välja plaanidega, et võita kõik kolm tiitlit. Algamas on Kohila viies hooaeg ja juubelihooajal ei taha me halvasti esineda,” kinnitas naiskonna treener Ingrid Kangur.

 

Tartu Ülikool/Eeden

Möödunud hooajal Balti liiga 3., EMV 2., EKV poolfinaal

Võimas eelmine hooaeg kulmineerus Tartu naiskonnale ajaloo esimese Balti liiga medaliga ja lisaks jõuti esmakordselt sel aastatuhandel Eesti meistrivõistlustel finaali. Paljuski on see kindlasti eelmisel hooajal naiskonda juhendama tulnud Andrei Ojametsa teene. „Ma ei tahaks kogu au ka endale võtta. Naised oli ülitublid ja entusiastlikud,” sõnas Ojamets. Sel hooajal on põhituumik säilinud, lahkujateks vaid libero Liina Kais ja sidemängija Krista Kotselainen ning Elis Vennola. Lisandujateks on endiseid meistriliiga mängijaid, kes on eelnevaid hooaegu vahele jätnud (Merilin Paalo/Juta Kraav/Marje Rosenblatt). „Juta Kraavi tulekuga muutub meie tempoosakond võimsamaks ja pikemaks. Kokkuvõttes ootan huvitavat hooaega ja tahame kindlasti Eesti meistrivõistluste finaalis mängida ja jahtida ka kuldset medalit,” rääkis Ojamets.

 

TTÜ/Tradehouse

Möödunud hooajal Balti liiga 7., EMV 3., EKV 2.

Viimasel kolmel aastal on TTÜ mänginud karikafinaalis ja võitnud neist kaks, lisaks Eesti meistrivõistlustelt kaks hõbedat ja pronks ning Balti liigas 2015/2016 hooajal pronks. Sarnaselt Kohilaga on peaaegu kõik vanad raudvarad läinud – jäänud on vaid temporündaja Mari Loorman – ja tulnud uued noored. Neist nimekaimatena tasub välja tuua Võrust lisandunud Heleene Hollase ja tänavu ka rahvusnaiskonna laagrites kaasa löönud Loora Orava ja Melissa Varlõgina. „Tuleb kõva kooliraha maksmise aasta. Esmaseks eesmärgiks oleks jõuda Balti liigas veerandfinaali ja Eesti meistrivõistlustel tahame püüda medalit. On selge, et see saab raske olema ja tulla võib ka mõni pisar, aga perspektiivi võistkonnas on. Eelpool mainitutele tasub kindlasti lisada Hanna Pajula ja Maria Säästla – nemad kõik hakkavad järgmistel aastatel Eesti naiste võrkpalli vedama,” rääkis Tehnikaülikooli naiskonna peatreener Marko Mett. Lisaks on pärast emaks saamist võistkonda aitamas ka Mari-Liis Graumann. „Treeningutel on ta osalenud, mängimise koha pealt ütleb Mari-Liis ise, millal ta valmis on. Loodan, et hiljemalt oktoobri lõpus saab teda juba väljakul näha,” lisas Mett.

 

Tallinna Ülikool

Möödunud hooajal Balti liiga 11., EMV 4., EKV poolfinaal

Eelmise kolme hooaja kõrghetkeks on 2015/2016 hooajal võidetud koduse meistrisarja pronksmedal. Sel hooajal on TLÜ-l aga kindlasti põhjust vaadata kõrgemate kohtade suunas. Eeldusi selleks annavad säilinud tuumik ja lisandunud TTÜ põhitegijad. Eelmise hooaja Tehnikaülikooli naiskonnast on TLÜ-sse tulnud koguni neli pallurit, eesotsas rahvusnaiskonna libero Kristi Nõlvakuga. „Oleme läinud kogenumaks ja kõik positsioonid on hästi täidetud. Nüüd on vaja see kooslus mängima saada, mis on juba treeningute ja treeneri teema. Koosseis on paljulubav, aga ma ei hakka midagi lubama,” rääkis võistkonna loots Argo Arak.

 

Möödunud aastal saavutas naiste Balti liigas 12 võistkonna konkurentsis esikoha Kaunase naiskond, kes finaalis võitis 3:0 (20, 18, 16) Kohila võistkonda. Kolmas koht läks Tartu Ülikool/Eedenile. TTÜ/Tradehouse tuli seitsmendaks, Tallinna Ülikool üheteistkümnendaks ja Famila/Võru Võrkpalliklubi kaheteistkümnendaks.

 

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN, turniiritabel SIIN.   

 

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
7.oktoober 2017 kell 17:00 Jelgava VK Jelgava Tallinna Ülikool Live-skoor
7.oktoober 2017 kell 18:00 Riga, RSU RSU/MVS TTÜ/Tradehouse Live-skoor
7.oktoober 2017 kell 18:00 Kaunas TK-Kaunas ASU VK miLATss Live-skoor
7.oktoober 2017 kell 18:00 Alytus Tinklinio centras Alytaus- Jotvingiai Jonavos Achema- KKSC Live-skoor
8.oktoober 2017 kell 12:00 Jelgava VK Jelgava TTÜ/Tradehouse Live-skoor
8.oktoober 2017 kell 12:00 Kaunas TK-Kaunas ASU Jonavos Achema- KKSC Live-skoor
8.oktoober 2017 kell 12:00 Alytus Tinklinio centras Alytaus- Jotvingiai VK miLATss Live-skoor
8.oktoober 2017 kell 16:30 Riga, RSU RSU/MVS Tallinna Ülikool Live-skoor
8.oktoober 2017 kell 17:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Eeden Kohila VK/E-Service Live-skoor

Kommenteeri uudist

Naiste Balti liigas osaleb tänavu neli Eesti võistkonda