Täna stardivad Venemaal Kaasanis kuni 18-aastaste rannavõrkpalli Euroopa meistrvõistlused, millest võtab osa nii meie noormeeste kui ka neidude paar.

Noormeeste seas lähevad kõrgeid kohti jahtima Märt Tammearu ja Rasmus Meius, kes said lõppenud nädalavahetusel Pärnu rannas peetud noorte kontinentaalkarikasarja etapil teise koha ja jätkavad tuleval suvel jahti 2018. aasta noorte olümpiamängude pääsmetele.

Koduse turniiri alagrupifaasis alistati nii Armeenia, Leedu, Portugali kui Prantsusmaa eakaaslased. Vaid finaalmängus uuesti prantslaste Vivien Tournieri ja Paul Nicole’iga kohtudes tuli nende 18:21, 21:15, 15:7 paremust tunnistada. „Saime Pärnus toimunud kohtumistega kõvasti enesekindlust juurde, sest saime häid mänge ja suutsime neid ka võita,” vaatas Tammearu positiivselt algava EM-i suunas.

EM-il D-alagruppi kuuluvad Meius ja Tammearu peavad täna ühe kohtumise, kui Eesti aja järgi kell 12:20 minnakse vastamisi Valgevene duoga Vladislav Davõskiba/Aleksei Ratutski. Homseks jäävad kohtumised Küprose (Odysseas Savvides/Sotiris Siapanis) ja Hispaania paaridega (David Pérez Barredo/Antoni Piris Guiscafre).

Neidude seas esindavad Eestit Jade Šadeiko ja Katariina Vengerfeldt, kes kodusel turniiril piirdusid ühe võiduga, alistades Armeenia eakaaslased. Tüdrukuid juhendava Kristjan Kaisi sõnul oli kodusel kontinentaalkarikasarja etapil mängupilt võrreldes augusti algusega, kui Vilniuses toimunud Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) U18 vanuseklassi meistrivõistlustel jäädi jagama 13. kohta, juba parem. Samas näeb ta Šadeiko ja esimest aastat nii kõrgel tasemel mängiva Vengerfeldti mängus veel kõvasti varu. „Eestis oleme küllaltki korralikult mänginud, ent nüüd tahaks rahvusvahelistelt turniiridelt ka mõnda positiivset üllatust ja tugeva tasemega vastast hammustada. Võitleme edasi ja selle nimel me tööd teeme,” rääkis Kais.

Täna avaneb Eesti tüdrukutel võimalus koguda kaks väärtuslikku võitu, kui kell 10:40 kohtuvad Šadeiko ja Vengerfeldt Norra paariga Frida Berntsen/Emilie Olimstad ja kell 17:50 hollandlannade Raïsa Schooni ja Emi van Drieliga. Seejuures mõlemad duod triumfeerisid oma noorte kontinentaalkarikasarja etapil ja tagasid võistlusel koha järgmisse ringi. Homseks jääb EM-il matš venelannade Anna Movtšani ja Olesja Andrejukiga.

Nii neidude kui noormeeste turniiril pääseb alagrupi võitja otse 16 parema hulka, teise ja kolmanda koha omanikud peavad sinna jõudmiseks võitma play-off ringi matši. 

Noormeeste tulemused leiab aadressil: http://www.cev.lu/BeachVolley-Area/BeachVolley_3BOX.aspx?ID=1002&mID=2013&sID=&pID=0&chID=0&phaseID=0&champID=0&Mod=

Neidude omad aadressil: http://www.cev.lu/BeachVolley-Area/BeachVolley_3BOX.aspx?ID=1003&mID=2019&sID=&pID=0&chID=0&phaseID=0&champID=0&Mod=

Kommenteeri uudist

Nädalavahetusel Pärnus mänginud noored alustavad U18 EM-i