16.11.201814:30
Bigbank Tartu meeskond 2018/2019. Foto: Riina Vals

Credit24 Meistriliiga nädalavahetus algab seekord juba reedel, kui Audentese spordihoones kohtuvad kell 19.00 Selver Tallinn ja Pärnu Võrkpalliklubi. Mäng jõuab fännideni nii Kanal 12 kui Postimehe vahendusel. Laupäeval ja pühapäeval toimub Eesti klubide osalusel veel seitse kohtumist, kõik need peetakse Lätis. Pühapäev toob ka liiga liidrite duelli, kui vastamisi lähevad praegune esikohameeskond RTU/Robežsardze ja teisel kohal paiknev Bigbank Tartu.

Suurepärases hoos olev Selver Tallinn tõusis nädala keskel pärast Limbaži alistamist liigatabelis 17 punktiga kolmandale kohale. Ka Pärnu VK saab tänasele mängule vastu minna võidu pealt, kui eile saadi Rakvere Võrkpalliklubist jagu 3:1. Liigatabelis on Pärnul punkte 13, mis annab viienda koha. Pärnu peatreener Avo Keel rääkis, et meeskond püüab järjepidevalt oma ebakindlusi likvideerida ja kvaliteeti tõsta. „Oleme oma asjad selgeks rääkinud ja püüame tegutseda võimalikult hästi. Meie mäng käib jätkuvalt liiga palju üles-alla, ka eilses kohtumises Rakverega oli kõikumisi ja halbu momente. Selveri puhul tuleb jälgida, et nende ründajad liiga suurde hoogu ei lähe, tuleb neid pidurdada ja see nõuab eelkõige blokis korrektsust,“ sõnas Keel tänase mängu eel.

Saaremaa Võrkpalliklubi mängib laupäeval kell 18.00 Daugavpilsi ülikooliga ja pühapäeval kell 16.00 Jekabpilsi Lušiga. Vahepeal edukalt eurosarjakohtumise pidanud Saaremaa hoiab tabelis 15 punktiga neljandat kohta. Saaremaa peatreener Urmas Tali loodab mõlemast mängust positiivset tulemust. „Läheme Lätti ikka võidumõtetega, aga nii Daugavpils kui Jekabpils on üllatusvõimelised ja mingit hinnaalandust teha ei saa,“ sõnas Tali. Saaremaaga on liitunud ka uus mees, poolakast sidemängija Lukasz Makowski. „Esmamulje on paljulubav, oskused on tal olemas, näis, kuidas ta meeskonnaga kohaneb,“ ütles juhendaja Makowski kohta.

Bigbank Tartut ootab esmalt laupäeval kell 20.00 ees kohtumine Jelgava Biolarsiga, päev hiljem mängitakse kell 15.00 RTU/Robežsardzega. Bigbank on tabelis RTU järel 18 punktiga teine. Peatreener Andrei Ojamets loodab, et Jelgava vastu suudab meeskond end korralikult valmis panna „Meil on selle nii-öelda paberil nõrgemate vastu häälestusega probleeme olnud ja seetõttu loodan, et suudetakse end kokku võtta. Kui ei austa vastast, siis ei austa iseennast. Oma tase tuleb igal juhul välja mängida, sest need nõrgemaks peetavad meeskonnad tulevad tugevamate vastu alati väga hea häälestusega,“ ütles juhendaja. „RTU on Selveri kõrval teine selle hooaja üllataja, kes on näidanud väga sümpaatset mängu. Neil on Avdejevsi näol tekkinud kindel liider, sidemängijal on hea klapp ründajatega ja ka sisekliima tundub korras olevat. Tuleb kindlasti raske kohtumine,“ lisas Ojamets.

Liigatabelis 9 punktiga kuuendat kohta hoidev Rakvere Võrkpalliklubi peab ühe mängu, minnes laupäeval kell 18.00 vastamisi Limbažiga. Peatreener Andres Toode kaotusega naasta ei plaani. „Seda matši läheme kindlasti võitma, võib isegi öelda, et see peaks olema kohustuslik võit. Oleme oma mängu samm-sammult parandanud, oleme aina meeskondlikumalt tegutsema hakanud ja ei saa kurta hetkeseisu üle. Viimases kohtumises Pärnuga oli meilgi võimalust see viiendasse geimi viia, ent tegime liialt omavigu, ses osas peame end parandama,“ kommenteeris peatreener.

TalTech kohtub laupäeval kell 19.00 RTUga ja pühapäeval kell 14.00 Jelgavaga. Liigatabelis on TalTech 7 punktiga üheksas. Peatreener Janis Sirelpuu sõnul on RTU liidrikoht ja Jelgava viimane positsioon tema jaoks mõneti üllatuslikud. „Mängumehi on ju Jelgavas küll, ei tea, mis nende kehva hooaja algus tagamaad on. Ka RTU vastu me suurt aukartust tunda ei tohiks, midagi üle mõistuse seal pole. Loodame kindlasti nädalavahetuselt punktilisa teenida,“ ütles Sirelpuu. TalTechi vaevab hetkel vigastusetont ja Lätti minnakse kümnekesi. „Richard Orutar vigastas põlve, Keiro Jõgisalul on sõrmeluu katki, Markus Veltsonile teeb selg häda ja Tarvo Tähele selg ja põlv,“ loetleb juhendaja mängijate murekohti. „Aga teised on valmis võitluseks, teeme omi asju ning vaatame, mis saab.“

Selver Tallinna ja Pärnu VK kohtumine on nähtav nii Kanal 12 kui Postimehe vahendusel.

Lätis peetavatest mängudest näeb otsepilti Jekabpilsi ja Saaremaa VK vahelisest mängust ning Jelgava ja Bigbank kohtumisest, otsepilti näeb Sportacentrs.comi vahendusel.

Vaata tabeliseisu!

Credit24 Meistriliiga mängud 16.-18. novembril:

Aeg

Koht

Koduvõistkond

Külalisvõistkond

Live/Tulemus

Ülekanne

 16.11 19.00

Audentese spordihall

Selver Tallinn

Pärnu VK

Live

Kanal 12 ja Postimees

 17.11 19.00

Daugavpils spordikool

Daugavpilsi ülikool

Saaremaa VK

Live  
 17.11 18.00 Limbaži 3. keskkool OC Limbaži/MSG Rakvere VK Live  
 17.11 19.00 Riia, Mezaparks spordihone RTU/Robežsardze TalTech Live  
 17.11 20.00 Ozolnieki Jelgava Biolars Bigbank Tartu Live  Sportacentrs
 18.11 14.00 Jelgava spordihoone Jelgava Biolars TalTech Live  
 18.11 15.00 Riia, Mezaparks spordihoone RTU/Robežsardze Bigbank Tartu Live  
 18.11 16.00 Jekabpils Jekabpilsi Luši Saaremaa VK Live  Sportacentrs

Kommenteeri uudist

Nädalavahetuse avab Selveri ja Pärnu mäng, kohtuvad ka liidrid RTU ja Bigbank