10.05.201812:40

5. mail toimus Abja-Paluoja spordikeskuses Mulgi Palli juubeliturniir, kui võitjat selgitati viiendat korda. Kohal oli seekord 25 võistkonda ja 176 võrkpallurit.

Seitsmesse alagruppi paigutatud võistkonnad hakkasid esmalt võitlema pääsu eest 16 hulka. Kohal olid nii võrkpalliga esmatutvust teinud huvilised kui ka Eesti koondise liikmed. Tore oli näha hetki, kus Rahvaliiga mängijad aukartust tundmata läbi Keel-Ennemuisti bloki punkte tõid. Esimeses poolfinaalis kohtusid Tihemetsa Jaani kool ja VK Tervis. Tasavägises mängus pääses napilt võitjana finaali VK Tervis. Teises poolfinaalis läksid vastamisi Ahilka ja Ommik. Tervise kõrval tagas koha finaalis Ahilka. 

Kui päeva alguses ennustasid enamus saalis viibijaid esikohta Tervisele, siis lõpuks võttis 2:0 võiduga turniirivõidu hoopis Ahilka. Kohalike võistkondade arvestuses oli seekord parim Akupank koosseisus: Kelly Ruusalu, Keili Parve, Kedy Liivakivi, Margo Siil, Tavo Taim, Mikk Märdla, Ragnar Kaasiku.

Autasustamine ja järelpidu toimus traditsiooniliselt kohalikus kultuurimajas. Kavas oli õnneloos Raili juhendamisel, peaauhinnaks kaks Mikasa rannavõrkpalli Oliverilt. Hiljem esines bänd Veskikivi ja tuju hoidis kohalik DJ duo RetroKiirabi. Kohal olid ka eelmisel aastal osalenud tipp-baarmenid.

Korraldajad tänavad osalenud võistkondi ja loodavad kõiki näha ka järgmisel aastal. Erilised tänud Abja Vallavalitsusele, kes järjekordselt turniirile igati toeks oli. Tänud ka Spordihoone tegusatele töötajatele, Kultuurimaja ja teistele aktiivsetele inimestele, kes korralduses aktiivselt kaasa lõid (Imre Jugomäe, Mari Kahu, Riivo Roosnurm, Keijo Koort, Raili Juurikas, Lauri Sepp, Ülle Rõigas, Oliver Saar, Merle Lubi).

Tänatakse sponsoreid: DevinEesti, 4TEAMS, Popsi Köök, Abja Kultuurimaja, Von Reimann, GoodMark OÜ, Mulgi Kõrts, HRM Tootmine OÜ, Oliver Saar, SailEstonia, COOP Abja, ToreTigu, Abja Käsitöökeskus, Pajumäe talu, Abja AUTOKESKUS. Tänudsõnad kohtunikele: Kristjan Vanaveski, Eva-Johanna Võik, Mehis Merilaine, Tarmo Taresaar.

 

Lõplik paremusjärjestus:

1. Ahilka (Kairi Kiss, Gerli Toomela, Erki Tammenurm, Taavi Prei, Rein Tiisaar, Karel Ellermaa)

2.VK Tervis (Edgar Järvekülg, Kristjan Jürima, Siim Ennemuist, Keith Pupart, Jaanika Veldre, Egle Pesti, Martti Keel)

3. Tihemetsa Jaani Kool (Sven Saarpere, Karl Maidle, Mihkel Nuut, Ragnar Pähn, Liis Noormets, Pille-Riin Saarpere, Jaan Talts, Alar Luhaäär)

4. Ommik

5. Paide 

6. Tallinna Lennujaama SK

7. Fauna

8. Akupank

9-16. HEH, LAES, Ahjoproff, Sanok, DJR, SK Halliste, Kombo, Sanok2

17-25. Telliskivi, VK Üks Samm, Nextone, Nõo Reaalgümnaasium, Exdeon, Sadala, Aeglased ja Lustakad, SuurKaar, Leola jõusaal.

 

Autor: Harles Kiveste, Mulgi Pall peakorraldaja

Kommenteeri uudist

Mulgi Pallil võidutses võistkond Ahilka