16.03.201915:30

Naiste Võrkpalli Balti liiga põhiturniiri esikohal lõpetanud Tartu Ülikool/Bigbank alustas võidukalt ka liiga finaalturniiri. Esimeses poolfinaalis alistati TalTech'i naiskond skooriga 3:1 (16:25, 25:9, 25:23, 25:21).

Enne mängu algust tunnistas Tartu naiskonna peatreener Kristjan Kais, et riietusruumis oli tunda tavalisest rohkem ärevust ja seda mängu esimesed pallivahetused ka tõestasid. Esimese geimi alguses domineerisid mängu tehnikaülikooli neiud minnes juhtima 11:5. Siiski suutis kodunaiskond seisu viigistada 11:11, aga eksisid need, kes arvasid, et TalTech'i hoog sellega raugeb - hetk hiljem oli nende eduseis taas 18:12. Sellest mõõnast Tartu enam välja ei tulnud ja nii läkski esimene geim ootamatult kindlalt 25:16 külalistele.

Teise geimi stsenaarium oli esimese omale vastupidine. Tartlannad läksid kohe alguses mitme punktiga juhtima ja eduseisu pidevalt suurendades läks ülikindel 25:9 geimivõit kodunaiskonnale.

Kolmas geim kulges tasavägiselt kuni seisuni 8:8, siis suutis Tartu mõne punktiga juhtima minna. TalTech suutis veel paaril korral vahe vähendada minimaalseks, ka geimi otsustavaid punkte mindi mängima kodunaiskonna napis eduseisus 20:19 ja 24:23, aga tasavägise geimi võit 25:23 siiski Tartule.

Neljandas geimis ei juhtinud TalTech kordagi. Vahe ei kärisenud küll suureks, seisul 11:11 oli tablool korra ka viik, aga siiski olid Tallinna neiud kogu geimi jooksul vastastest sammukese võrra maas. Geimivõit 25:21 ja mänguvõit 3:1 Tartu Ülikool/Bigbank naiskonnale.

Võitjate resultatiivseimad olid täna Jade Šadeiko 24 punktiga (+16, rünnakute õnnestumine 58%) ja Ingrid Kiisk 21 punktiga (+10). Kiisk lõi tervelt pooled tartlannade 10-st serviässast.

TalTechi mängijatest tõi Raili Kont-Kontson 13 (+4) ja Maria Säästla 11 (+8) punkti.

Mängu statistika SIIN.

Tartu Ülikool/Bigbank peatreener Kristjan Kais pärast tõusude-mõõndega kulgenud mängu: "Täna oli mäng paljuski peas kinni, osad mängijad olid silmnähtavalt närvis. Meil oli suhteliselt kerge veerandfinaal ja seepärast polnud sellist pingelist mängu ammu olnud. Esimene geim läks täielikult selle nahka, aga usun et homme oleme paremad."

"Olen oma neidude üle uhke, vaatamata kaotusele tulime ikkagi kilbiga lahingust," kommenteeris kaotajate peatreener Marko Mett mängu lõpptulemust, "täna olid kõik tublid, aga tahaks esile tõsta kaptenit Mari Loormanni, kes on selle naiskonna hing."

Naiste Võrkpalli Balti Liiga võitja selgub homme, pühapäeval kell 15:00 Tartu Ülikooli spordihoones mängtitavas finaalis. Tartu finaalivastane selgub Leedu klubi Alytaus Prekyba-Parama ja Riia Võrkpallikooli omavahelises mängus.

Pühapäeval kell 12:00 otsustavad poolfinaalide kaotajad omavahelises mängus liiga pronksmedalite saatuse.