Mart Tiisaar, Kusti Nõlvak, Indrek Verro, Mihkel Tanila ja Dimitri Korotkov. Foto: Facebook

Türgis Aydinis toimuval tugevuselt 2 tärni maailma karikasarja etapil osales neli Eesti mängijat. Rannavolleduo Kusti Nõlvak - Mart Tiisaar Gerardo´s Toys vahetas selleks etapiks ka paarilisi ja nii mängis Nõlvak koos Mihkel Tanilaga ning Tiisaar koos Dimitri Korotkoviga.

Tokyo olümpiamängude kvalifikatsioonis osalemiseks peab igast riigist osalema kaks paari, seetõttu otsisid Nõlvak - Tiisaar selleks hooajaks enda kõrvale veel teist duot ja Tanila ning Korotkovi näol see ka leiti. Mõlemad paarid treenivad mõnda aega ühiselt ja neid juhendab Indrek Verro. Paarilisi tuli Türgi etapil vahetada, et uued mehed seal üldse osaleda saaksid.

Mõlemad Eesti paarid alustasid Aydni etappi kvalifikatsiooniturniirilt, kus avaringist jõudsid edasi Korotkov - Tiisaar, kes said 2:1 (13:21, 21:18, 15:13) võidu šveitslaste Zandbergen - Kisslingu üle. Kvalifikatsiooni teises ringis kohtuti norralaste Mol - Bernsteniga ja seegi kohtumine oli äärmiselt tasavägine. Lõpuks jäi meie duo alla tulemusega 1:2 (21:15, 20:22, 12:15) ja langes konkurentsist.

Nõlvak - Tanila kaotasid avaringis 0:2 (17:21, 23:21) Valgevene paarile Dziadkov - Piatruškale.

Järgmisel nädalal ootab eestlasi ees MK-etapp Hiinas, kus Eesti esiduo taas koos mängib ning otse põhiturniirile pääses. Korotkov - Tanila alustavad seal kvalifikatsioonist.

Kommenteeri uudist

Aydini MK-etapil osalesid lisaks Nõlvakule - Tiisaarele ka Tanila ja Korotkov