05.03.202020:10

  Saaremaa Võrkpalliklubi suutis CEV Challenge Cupi veerandfinaali kordusmängus Itaalia tippklubi Milano Powervolley surve alla panna ning geimivõidu võtta, enamaks aga jaksu polnud. Mäng Milanole tulemusega 3:1 (21:25, 25:22, 25:21, 25:18).

  Saaremaa alustas tänast mängu suurepäraselt, minnes avageimis ette 10:5 ja 14:8, sundides vastasmeeskonna peatreenerit Roberto Piazzat mõtlemisaegadele. Avavaatus suudetigi võita ja ka teises geimis oli Eesti klubil võimalusi, ent Milano liidrid leidsid aina enam enesekindlust ning keerasid selle ja ka järgmised vaatused enda kasuks.

  Täna oli Milano edukaim taas Nimir Abdel-Aziz, kes tõi 28 punkti (+13), Nemanja Petric lisas 11 silma (+2). Saaremaa resultatiivseim oli sarnaselt avakohtumisele Daniel Maciel 14 punktiga (+3), Javier Jimenez lisas 11 (+2) ja Keith Pupart 10 punkti (+6). Mängu täielik statistika pole hetkel saadaval.

  Saaremaa peatreeneri Ioannis Kalmazidise sõnul jääb ta meeskonna esitusega täna rahule. "Kuigi treener ei saa tegelikult kunagi rahulolu tunda. Aga pean ka realistiks jääma, tegime ilusa soorituse, mängisime kõrgel tasemel - kahes ja pooles geimis eile ja kahes geimis täna. Aga Milano suguse meeskonna vastu sellest ei piisa, Milano on kõrgel tasemel ja keeruline vastane. Täna meeldis mulle see, et panime nad surve alla, võites esimese geimi ja teises geimis ei olnud nad samuti väga enesekindlad - hakkasid kohtunikega rääkima jne. See on hea samm klubi ja meeskonna jaoks, aga peame kahe jalaga maa peale jääma ja keskenduma järgmistele asjadele, Jelgava mängule kahe päeva pärast ja final fourile järgmisel nädalal. Finaalturniirile mõeldes olid eurosarja mängud heaks ettevalmistuseks."

  Milano nurgaründaja Nemanja Petric tänas Saaremaa klubi, et nad nõustusid kaks mängu oma saalis pidama. "Jah, see oli haruldane olukord. Peame tänama omalt poolt Saaremaa klubi, sest nad nõustusid mõlema mängu korraldamise enda peale võtma. Meie jaoks polnud need mängud lihtsad, eriti täna. Saaremaa on ikkagi väga hea meeskond, kes mängib ilusat võrkpalli. Eestis on üleüldiselt võrkpall kõrgel tasemel ja ka teie koondise vastu pole kunagi lihtne olnud. Õnneks suutsime oma taseme lõpuks ka täna välja mängida ja edasipääsu kindlustada," rääkis Petric. 

  "Ma ütleksin, et Saaremaa alustas mängu lihtsalt paremini kui eile. Nad servisid väga hästi ja näitasid ka servi vastuvõtul kõrget taset. Alates teisest geimist suutsime aga oma mängu parandada ja kallutasime matši enda kasuks," lisas serblane ja kiitis seejärel lisaks Keith Pupartile ka teisi Eesti koondislasi, kelle vastu ta varasemalt mänginud on. "Jah, olen tema vastu mänginud küll koondisega. Siis olid Eesti koondises ka näiteks (Kert) Toobal ja (Robert) Täht, kes on minu hinnangul väga head mängijad. Eestil on üleüldiselt hea koondis olnud viimastel aegadel. Ma tahaksin öelda ka seda, et Kuressaares oli täna väga hea atmosfäär samuti. Sellise publiku ees on ka vastasvõistkonnal hea mängida."

  Poolfinaalis kohtub Milano kas Lissaboni Sportingu või Budapesti Penzügyöriga.

  Kommenteeri uudist

  Saaremaa võitis Milano vastu geimi ja pakkus kodupublikule ilusa etenduse