23.08.201315:35

Ja juhtub edaspidigi, kellega tahes.


Korduvalt esikümnesse jõudnud Iraani meeskonna pealtreener Farhad Nafarzadeh kordas eilsel pressikonverentsil pärast võitu eestlaste üle vana tõde: algus on raske kõigil. Infot Eesti meeskonna mängu tundmaõppimiseks olnud tal vähe, aga mõlemad meeskonnad mängivad tema arvates täna kõrgtasemel. „Oleme võidu üle õnnelikud,“ ütles ta. Juba see lause on tunnustus.  


Tänane mäng Jaapaniga oli meie poolt vaadatuna juba parem. Ja ajaloolise väärtusega: Eesti võrkpalliesindus pole Jaapani koondisega varem kunagi kohtunud, rääkimata võitmisest. Niisiis asusime ette üks-null. Võita jaapanlasi võrkpallis, see on umbes sama, mis võita Venemaad jalgpallis. "Elagu Eesti!, hüüaks president Ilves.  


Jaapani meeskonna kapten Masahiro Sakita tunnistas pärast tänast kaotust: „Mängisime hästi, aga eestlased mängisid paremini. Meile ei antud võimalust viienda geimi alguses ette rebida, sellepärast kaotasimegi.“ Peatreener Noriaki Sako lisas: „Mu meeskond minetas keskendumisvõime pärast neljanda geimi kaotamist.“  


Eesti meeskonna kapten Roland Järv: „Suutsime võita mängu üks-kaks kaotusseisust, kuigi tegime ka palju servivigu. Viiendas geimis juba domineerisime.“ Peatreener Urmas Tali: „Mängisime paremini kui eile, eriti viiendas geimis.“  


Laupäeval, enne puhkepäeva, saavad meie omad kokku mehhiklastega. Veel üks esmakohtumine – nagu ka eilne kohtumine Iraaniga. Mäng algab kell 17 ja näha saab seda mitme internetikanali vahendusel. Võit kindlustaks edasipääsu kindlasti. Jaapan suutis Mehhikost kolm-üks üle olla. Eesti poisid pole kehvemad.

Kommenteeri uudist

Elagu Eesti! hüüaks president