17.03.201914:50

Naiste Võrkpalli Balti Liiga haaravast pronksimängust väljus võitjana Riia Võrkpallikool. Võit TalTech'i üle tuli numbritega 3:2 (25:20, 31:29, 21:25, 22:25, 21:19).

Et Balti liiga 3. koht on võitlemist väärt, seda tõestasid mõlemad naiskonnad alates mängu esimestest pallivahetustest. Tartu Ülikooli spordihoone tribüünidel oli lätlannadel isegi arvuliselt rohkem poolehoidjaid kui meie tehnikaülikooli tüdrukutel ja oma fännide marulise toetuse saatel saidki külalised esimeses geimis veidi paremini stardist minema ning geim möödus külaliste juhtimisel. TalTech suutis vahet hoida siiski mängitavana ja suutis seisu korra ka 16:16 viigistada. Aga siis tegi Riia 7:0 vahespurdi ja võttis geimivõidu kindlalt 25:20.

Teine geim sujus algul TalTechil oluliselt paremini. Esimesele tehnilisele vaheajale mindi 8:2, teisele 16:8 eduseisul. Ometi suutis Riia teha sellest kaotusseisust imelise tagasituleku, päästa muuhulgas seisult 21:24 kolm geimpalli, ja võitis maratongeimi 31:29.

Kolmas geim sarnanes veidi esimesega. Riia neiud said kohe alguses mõnepunktilise eduseisu ja TalTech jäi tagaajajaks. Tagaajamine oli siiski edukas ja seisul 10:10 oli esimest korda tablool viik. Teisele tehnilisele pausile läksid tehnikaülikooli neiud 16:13 eduseisul. Seekord suudeti ka otsustavad punktid korralikult libastumata ära mängida ja geimi võitis TalTech 25:21.

Neljandat geimi alustas taas paremini külaliste naiskond, aga meie neiud suutsid siiski kenasti mängus püsida ja geimi keskpaigas läks Taltech esimest korda 14:13 juhtima. Otsustavat pööret see mängu siiski ei toonud ja edasi jätkus mäng punkt-punktis. Närvilise lõpu mängisid veidi kindlamini Tallinna neiud ja võtsid geimi 25:22.

Otsustavat viiendat geimi läks TalTech kiirelt 4:1 juhtima, aga poolte vahetuseks oli meie neiude eduseis kahanenud minimaalseks 8:7. Mängu otsustavaid punkte mindi mängima Taltechi juhtimisel, neil oli kasutada ka kaks matšpalli, aga lõpuks siiski geimivõit 21:19 ja sellega ka Balti liiga pronks Riia Võrkpallikooli naiskonnale!

"See oli närvide mäng ja Riial oli lõpus veidi rohkem õnne," kommenteeris TalTech'i peatreener Marko Mett tulemust vahetult peale mängu lõppu, "aga selline mäng teeb ainult tugevamaks naiskonna" nägi Mett asjas ka positiivset külge.

TalTechi kapten Mari Loorman kaotuse põhjustest ja finaalturniirist: "Veidi jäime alla kaitsemängus ja servi vastuvõtul. Aga siin finaalturniiril olemine oli meie jaoks juba võit ja olen kaaslaste üle uhke, et me selle kolmanda koha mängu nii tublilt mängisime!"

Võitjate poolel oli selgelt parim nende diagonaalründaja Marta Kamelija Levinska 37 (+28) punktiga, TalTechi mängijatest tõi Raili Kont-Kontson 16 (+10) ja Mari Loorman 12 (+9) punkti. Võrdselt 8 punkti panustasid Merilin Paalo (+1), Heleene Hollas (+4) ja Maria Säästla (+2). Serviässad 10 - 6 ja blokipunktid 9 - 6 võitjatele. Kogu mängu statistika SIIN.