27.06.202020:25
  Teras Beach Cup

  Laupäeval peeti Eesti rannavolle karikasarja teisel etapil Teras Beach Cupil põhiturniiri mängud ning selgusid pühapäevastesse veerandfinaalidesse pääsejad. Turniiril, kus teevad kaasa tugevad Läti ja Soome paarid, jõudis veerandfinaalidesse neli Eesti naiste duot ja kolm meeste paari, teiste seas ka mõlemad meie esiduod ehk Heleene Hollas - Liisa Soomets ja Kusti Nõlvak - Mart Tiisaar. Postimees näitab otsepilti alates meeste kolmandast veerandfinaalist.

  Põhiturniiril kasutatakse MK-sarja süsteemi ehk esimeste alagrupimängude võitjad kohtusid teises mängus omavahel ja selgitasid otse veerandfinaali pääseja. Lisaks kohtusid omavahel esimeste alagrupimängumängude kaotajad, et selgitada välja viimane edasipääseja ja ainus väljalangeja.

  Vaata põhiturniiri tulemusi.

  Eestlastest saavad pühapäeval naiste turniiril veel väljakule joosta Liina Kais - Kadi Kalm, kes said alagrupis kaks võitu ja jõudsid alagrupi võitjana otse veerandfinaali nagu ka Hollas - Soomets. Kais - Kalm kohtuvad kaheksa parema seas teise Eesti paariga Renate Pikk - Juudit Kure-Pohhomov, kes pidasid otsustava mängu Maret Kuuse/Merilyn Jõearu vastu ja said 2:0 (21:10, 21:17) võidu. Neljanda Eesti paarina hakkavad poolfinaali koha nimel homme mängima Silja Ostrov/Gerli Toomela.

  Meestest said alagrupist otse veerandfinaali ka Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar, kes esmalt olid 2:1 (17:21, 21:16, 15:10) paremad lätlastest Aleksandrs Solvejs/Ralfs Namikisest ning seejärel 2:0 (22:20, 21:16) Urmas Piigist/Sander Steinbergist. Piik ja Steinberg suutsid lõpuks samuti veerandfinaali pääseda, olles otsustavas kohtumises 2:0 (21:16, 21:11) paremad Läti paarist Tomas Stasevicius/Mantas Donelast.

  Eestlastest edenesid kaheksa sekka ka rannavolles koos esimesi samme tegevad Timo Lõhmus - Dmitri Korotkov, kes alistasid edasipääsu otsustanud kohtumises vennad Siim ja Märt Tammearu 2:1 (20:22, 21:15, 15:11). Veerandfinaalis on nende vastaseks treeningukaaslased Nõlvak - Tiisaar.

  Meeste veerandfinaalid:

  10.00 Martins Plavins/Edgars Tocs - Arnis Relins/Ardis Daniels Bedritis

  10.50 Jyrki Nurminen/Santeri Siren - Urmas Piik/Sander Steinberg

  11.40 Aleksandrs Samoilovs/Mihails Samoilovs/Artur Vasiljev/Robert Juchnevic

  12.30 Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar - Timo Lõhmus/Dmitri Korotkov

  Naiste veerandfinaalid:

  10.00 Anastasija Kravcenoka/Vytene Vitkauskaite - Ieva Vasiliauskaite/Daniele Kvedaraite

  10.50 Liina Kais/Kadi Kalm - Renate Pikk/Juudit Kure-Pohhomov

  11.40 Varvara Brailko/Anete Namike - Silja Ostrov/Gerli Toomela

  12.30 Heleene Hollas/Liisa Soomets - Marta Ozolina/Luize Skrastina

  Reedese kvalifikatsiooni tulemused.

  Koroonaviiruse tõttu kehtestatud reeglitest tulenevalt pealtvaatajaid mängudele ei lubata. 

  Kommenteeri uudist

  Tugevatasemelisel Teras Beach Cupil selgusid veerandfinalistid