12.06.201922:25

Eesti rahvusmeeskond läks Hoogeveenis toimunud Euroopa Kuldliiga kohtumises vastamisi Hollandiga ja sai kindla 0:3 (19:25, 17:25, 17:25) kaotuse.

Mängu oli jälgimas täismaja ehk ligi 1000-pealine publik, kes sai omade õnnestumisele kaasa elada ja võitu ning Hollandi finaalturniirile pääsu lunastamist nautida. Eesti pidi täna hakkama saama Robert Täheta, kes tundis pärast hommikust treeningut õlavalu. Platsil ei käinud ka Renee Teppan, kes taastub õla- ja seljavigastusest ega trennis pöidlale liiga teinud Rauno Tamme. Heas hoos olnud Hindrek Pulk haigestus vahetult enne ärasõitu ning jäi Eestisse.

Peatreener Gheorghe Cretu sõnul ei tahtnud ta hiljuti koondisega liitunud meeste tervisega riskida. "Roberti õlg teeb veidi valu, eks ta on koormusest väsinud, sest alustas alles pärast puhkust treeninguid ja pole sellega veel harjunud. Reneed ei tahtnud ma samuti veel kasutada, et riske vältida," kommenteeris juhendaja.

"Hollandil oli palju mängus, nemad tahtsid kindlustada Final Fouri pileti ja nii panid nad meid kohe surve alla. Meie ei suutnud mingitel hetkedel heast vastuvõtust punkte saada. Võtsime vastu palju kummalisi otsuseid. Mulle ei meeldinud eelkõige see, kuidas me servisime - serve ei suunatud õigetesse kohtadesse. Ja kui meil oligi hea serv, ei suutnud me blokis hästi tegutseda. Eks me jäime raskesse olukorda ka, sest valmistusime selleks mänguks arvestusega, et mängivad teatud mehed. Näiteks Hindrek, kes on heas vormis, aga pidi nüüd koju jääma. Renee vajab veel veidi aega, enne kui julgen teda kasutada. Aga meil on siiski piisavalt mängijaid, täna oli Holland lihtsalt parem ja teenis võidu igati ära," analüüsis peatreener.

Eesti edukaimaks kerkis temporündaja Ardo Kreek, kes tõi 10 punkti (+7), tema arvele jäi ka Eesti meeskonna ainus blokipunkt. Oliver Venno lisas 7 punkti (+3). Eesti vastuvõtt oli 59%, rünnak 43%, servil löödi 2 ässa ja eksiti 15 pallingul. Hollandi edukaim oli 18 punktiga (+14) Thijs ter Horst, Hollandi vastuvõtt oli 58%, rünnak 70%, blokiga saadi 8 ja serviga 5 punkti (eksiti 14 pallingul).

Kapten Kert Toobal tõdes, et raske on kaotusele ühest põhjust leida. "Täna oli lihtsalt selline päev, eks me üritame nendest kaotustest ka midagi õppida. Kahjuks nii mõnegi mehe seis on selline, et neid täna kasutada ei saanud. See teeb murelikuks, peame need mehed terveks saama ja siis on juba lisakäike. Eks meil nüüd aeg surub ka peale, midagi pole teha. Hispaania vastu kodus on vaja mängida niipalju kui meil on ja siis võib-olla saab ka natukene treenida, mida meile praegu oleks tegelikult kõige rohkem vaja," rääkis Toobal.

Teises B-alagrupi kohtumises alistas Horvaatia täna 3:1 Hispaania. Hollandil on nüüd alagrupi liidrina neli võitu ja 10 punkti ning ühtlasi tagatud koht finaalturniirile. Hispaanial on teisena kaks võitu ja 8 punkti ning Horvaatial kolmandana samuti kaks võitu ja 8 punkti. Eesti on kahe võidu juures kogutud 4 punkti.

Viimase alagrupimängu peab Eesti laupäeval kell 20.00 Hispaania vastu.

Vaata tabeliseise ja kõiki tulemusi!

21.-22. juunil toimub Tallinnas Saku Suurhallis meeste Kuldliiga finaalturniir, pileteid finaalturniirile saab osta SIIT. Kuldliiga finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ning koha nelja seas tagab ka korraldaja ehk Eesti meeskonnal on koht nelja seas olemas.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Oliver Venno, Kert Toobal, Andrus Raadik, Kristo Kollo, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, libero Rait Rikberg.

Mängu algus oli tasavägine, möödunud hooajal Saaremaa Võrkpalliklubis pallinud tempomees Fabian Plak viis Hollandi ette 7:6 ja Eesti tehnilise praagi järel juhtisid võõrustajad 10:8. Thijs ter Horsti äss suurendas vahe kolmepunktiliseks (13:10) ja sellele järgnes Gheorghe Cretu mõtlemisaeg. Geimi keskel neljapunktiliseks kärisenud vahe suurenes Nimir Abdel-Azizi serviässa järel juba 22:16-le ning Holland võitis avavaatuse täissaali pealtvaatajate rõõmuks 25:19.

Teine geim algas sarnaselt esimesele võrdsete võitlusena, kuni Holland 10:7 edu haaras ja Cretu mõtlemisaega võtma sundis. Stsenaarium oli jätkuvalt sarnane eelmisele geimile - hollandlased läksid juhtima 17:12 ning Eesti ei suutnud kuidagi õiget rütmi ega emotsiooni leida ja vahet tagasi mängida. Geimi võitis Holland taas kindlalt 25:17. Kahe geimiga oli Eesti resultatiivseim 7 punkti kogunud Kreek, Venno arvel oli 5 silma, ent teises geimis jäi ta nullile. Statistikas polnud kahe geimiga ühtegi blokipunkti.

Nüüd oli Eestil selg vastu seina. Cretu tegi võrreldes kahe esimese geimiga ühe vahetuse, kui saatis Kert Toobali asemel platsile Markkus Keele. Nimiri ässa järel haaras kodumeeskond 6:1 eduseisu ja Plaki temporünnaku tulemusena oli Holland 11:3 eduseisus. Veidi tõid leevendust Tammemaa äss ja sellele järgnenud hollandlaste tehniline praak, ent siis skooris taas võimsa pommlöögiga Nimir, viies Hollandi ette 12:6. Geimi keskel tuli Rait Rikbergi asemel mängu Silver Maar. Venno blokist auti rünnaku järel oli kodumeeskond ees 17:12 ning geimi võitis Holland taas väga kindlalt 25:17 ning kohtumise 3:0.

Rahvusmeeskonna koosseis Hollandi vastu: Oliver Venno, Renee Teppan, Kert Toobal, Markkus Keel, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Rauno Tamme, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener Gheorghe Crețu, abitreener Rainer Vassiljev, statistik Alar Rikberg, mänedžer Robin Ristmäe, ÜKE-treener Mirko Fasini, füsioterapeut Gardo Maruste.