18.06.202012:05

  Optibet 4x4 Eesti meistrivõistlustel hakkavad meeste tiitli nimel mängima Eesti meistriliiga klubid ja rahvuskoondise baasil moodustatud võistkond. Esmakordselt toimuval mõõduvõtul tahavad kõik võimalikult hästi esineda, kuigi erilises formaadis ehk neli nelja vastu trenni palju ei tehta. Meeste poolfinaalid ja finaal on otsepildis nähtavad Postimehes.

  Koondise esinduse liige Robert Täht võtab favoriidikoorma rahulikult enda õlule. "Mis siin keerutada, eks meie oleme need favoriidid. Isegi kui meil pallipuuteid on viimasel ajal vähe. Ise olen ikka vahel käinud Kusti (Nõlvak) ja Mardiga (Tiisaar) trennis ja tean, et Andri Aganits ja Ardo Kreek on samuti mõne korra liival olnud. Aga usun, et see pole nii määrav. Neil, kes Rakveres mängisid eelmisel nädalavahetusel (Kristo Kollo ja Oliver Venno-toim) on seis ilmselt veidi parem. Aga eesmärk on võit ja selleni püüame jõuda," ütles koondise liider.

  Selver Tallinnat esindav Timo Lõhmus räägib, et tema meeskond teeb ka koos trenni. "Küll aga pole endal õnnestunud teistega koos veel trenni teha, kuna olen hetkel seotud rannakoondisega. Ühe või kaks trenni jõuan tiimikaaslastega siiski teha. Ma pole teisi liiva peal veel mängimas näinud, aga usun, et ei tohiks mingeid probleeme kellegil olla. Kui suudame oma mängu käima saada kohe, siis usun, et suudame seal kõigile pahandusi valmistada. Mingeid kindlaid eesmärke ei ole me seadnud. Suurimaks favoriidiks peame Eesti koondise tiimi, nende vastu saab kindlasti raske olema. Kuid sellises võistluses ei tohi kedagi alahinnata," ütles Lõhmus.

  Saaremaa VK särgis liivale astuv Henri Treial: "Koos trenni tegemisega on natuke raskusi, kuna meil on mängijad kõik laiali igal pool ja pole kokku saanud. Eraldi on ilmselt trenni tehtud ja eks lähme parimat andma kõik koos. Väikseid eesmärke polegi mõtet seada, kuna hooaja lõpus jäid tähtsad mängud mängimata, siis arvan, et kõigil on veel isu mängida ja ainult parima koha nimel võidelda. Et sellisel kujul pole varem mängitud, siis on raske favoriidikoormat kellelegi panna. Eks mōned on ilmselt rannas praeguseks rohkem trenni teinud ja mõned vähem ning kindlasti saab huvitav päev olema täis põnevaid mänge."

  Pärnu Võrkpalliklubi tuleb võistlema noore koosseisuga, meeskonna liige Tony Tammiksaar sõnas, et ühtegi ühist trenni pole neil enne võistlust plaanis. "Kuid individuaalselt usun, et igaüks teeb, kaasa arvatud mina. Eesmärgid peavad alati kõrged olema, seega läheme ikka tiitle nimel võitlema," rääkis mängija. Suurimaks favoriidiks peab ta Bigbank Tartut.

  Bigbanki esindav Märt Tammearu leiab, et tema tiim loodab oma rannavolle oskustele ja sarnaselt teistele ekstra neli nelja vastu ei mängi. "Kõik peale Alex Saaremaa mängivad rannavollet. Arvan, et tunneme üksteist piisavalt ja kokkumängu pole otseselt vaja harjutada, pigem saab põnev olema üleüldse neljakesi mängimine liival, sest Eestis see väga popolaarne ei ole. Endalgi esimene kord selliste reeglitega," kommenteeris Tammearu. "Ma isegi ei tea, mida otseselt oodata selliselt turniirilt. Kindlasti saab olema põnev. Eks näha ole, kes kõige kiiremini olukorraga harjub ning kes kõige parema vormi on saavutanud. Isiklikult arvan, et tuleks võistlust nautida. Ilus ilm ja võrkpall, mida veel tahta!? Kuid kes ei tahaks Eesti meistriks tulla!"
   
  Ilmaprognoos on laupäevaks üsna tuuline. Selle loodab Tammearu enda kasuks pöörata. "Tuul võib meile isegi kasuks olla. Vastu tuult on hea servida, sellest tulenevalt võtame kaasa oma servivahetuse Siim Tammearu, kes võib vastastele tekitada suurt ja paksu pahandust. Omalt poolt loodame aga Stefan Kaibaldile, kelle vastuvõtt ei sõltu ilmatingimustest," lisas ta. Ka Tammearu peab suurimaks favoriidiks koondise võistkonda. "Kuid seda enam tahetakse neid võita."
   
  Dmitri Korotkov TalTechist: "4 vs 4 trenni pole teinud ja ilmselt ei tee ka. Teeme tiimiga ühe ühise trenni, eks siis ole näha, kas saab vähemalt kolm kolme vastu mängida. Usun, et kõik soovivad lihtsalt nautida võrkpalli ja kindlasti iga meiepoolne õnnestumine teeb tuju heaks," sõnas Korotkov. "Mina usun, et Eesti koondis on peamiseks favoriidiks, kuid ka Saaremaal on väga nimekad mängijad sees."
   
  Osalevad meeskonnad:

  Saaremaa Võrkpalliklubi: Keith Pupart, Henri Treial, Helar Jalg, Alari Saar, Johan Vahter, Rauno Tamme.

  Bigbank Tartu: Märt Tammearu, Siim Tammearu, Alex Saaremaa, Stefan Kaibald, Hergo Hansman, Mihkel Tanila.

  Selver Tallinn: Renet Vanker, Rauno Haidla, Sten Vahtras, Mihkel Varblane, Helger Hääl, Timo Lõhmus.

  Pärnu Võrkpalliklubi: Richard Voogel, Tony Tammiksaar, Allar Keskülla, Sander Kasela, Karl Mattias Prangli, Markus Veltson.

  Eesti saalikoondise võistkond: Robert Täht, Ardo Kreek, Oliver Venno, Kristo Kollo, Markkus Keel, Andri Aganits.

  TalTech: Rasmus Meius, Tamur Viidalepp, Mihkel Nuut, Cris Karlis Lepp, Dmitri Korotkov, Aleksander Eerma.

  Kommenteeri uudist

  Optibet 4x4 Eesti meistrivõistlused: favoriidiks peetakse saalikoondise esindust