08.03.201920:10
Pärnu VK mängijad. Foto: Gertrud Alatare

Pärnu Võrkpalliklubi kindlustas koha Eesti meistrivõistluste poolfinaalis, kui veerandfinaalseeria teises mängus saadi 3:1 (25:21, 25:20, 23:25, 25:19) jagu TalTechist. Avamängu oli Pärnu võitnud 3:0. Poolfinaalis läheb Pärnu vastamisi tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubiga, kolme võiduni peetava seeria avamäng toimub 16. märtsil.

Pärnu edukaimaks tõusis täna brasiillane Chizoba Neves Atu, kes tõi 25 punkti (+14), 13 silma (+3) läks Taavet Leppiku kontosse ja 10 punkti (+5) lisas Illia Kovalov, kes sai kolmandas geimis vigastada ja pidi mängu pooleli jätma. Pärnu vastuvõtt oli 61%, rünnakuid lahendati 56-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 10 (Chizobalt 5 blokki) ja servil löödi 9 ässa (4 ässa läks Toms Švansi arvele) ja eksiti 22 pallingul. Pärnu poolel ei teinud täna kaasa Siim Ennemuist.

TalTechi resultatiivseimad olid Richard Orutar ja Valentin Kordas, kes kumbki tõid 15 punkti (efektiivsus vastavalt +8 ja +5). Üliõpilasmeeskonna vastuvõtuprotsent oli 49, rünnakuprotsent 35, blokipunkte saadi 7 (3 blokki sai kirja Tamur Viidalepp) ning servil löödi 5 ässa ja eksiti 16 pallingul. TalTech pidi ka täna hakkama saama vigastatud liidri Mihkel Nuudita. TalTech hakkab nüüd mängima 5.-6. koha kohtumisi, vastaseks teise veerandfinaali kaotaja ehk kas Selver Tallinn või Rakvere Võrkpalliklubi.

Teises veerandfinaalpaaris juhib Selver Tallinn mängudega 1:0 Rakvere Võrkpalliklubi vastu. Avakohtumine võideti 3:0 (25:19, 25:19, 25:18). Seeria teine kohtumine toimub 10. märtsil kell 18.00 Rakvere spordihoones ning vajadusel kolmas mäng 11. märtsil kell 19.00 Audenteses.

Kõik veerandfinaalid on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel.

Vaata ajakava ja tulemusi!

Tervet Eesti meistrivõistluste ajakava näeb SIIT.

Eesti meistrivõistluste veerandfinaalide paarid selgusid Credit24 Meistriliiga põhiturniiri järjestuse põhjal. Põhiturniiril kaks kõrgeimat kohta saanud Eesti võistkonda ehk Bigbank Tartu ning Saaremaa Võrkpalliklubi pääsesid otse poolfinaalidesse, ülejäänud neli võistkonda kohtuvad kahe võiduni peetavates veerandfinaalseeriates. Omavahel lähevad vastamisi põhiturniiri 3. vs 6. ja 4. vs 5. Esimene ja vajadusel kolmas mäng peetakse kõrgema asetusega meeskonna kodus.

Veerandfinaalide võitjad kohtuvad kolme võiduni peetavates poolfinaalseeriates järgmiselt: I poolfinaalis 1. asetusega meeskond (Bigbank Tartu) vs põhiturniiril madalaima paigutusega veerandfinaali võitja ning II poolfinaalis 2. asetusega meeskond (Saaremaa VK) vs põhiturniiril kõrgeima paigutusega veerandfinaali võitja. Poolfinaalid algavad 15. ja 16. märtsil. Valitseva Eesti meistrina kaitseb tiitlit Saaremaa VK.