09.09.201910:30
Selveri meeskond. Foto: Reijo Mälton/Võrkpall24.ee

Võrus toimunud traditsioonilise Jaan Gutmanni 61. mälestusturniiri võitis Selver Tallinna meeskond. Eestist osalesid veel Pärnu Võrkpalliklubi, Bigbank Tartu ja Võru Võrkpalliklubi, Lätist tegi kaasa Riia Tehnikaülikooli meeskond.

Selver kogus 4 mänguga 10 punkti, vahendab Võrkpall24 portaal. Järgnesid Tartu 9, Riia 5, Pärnu 4 ja Võru 2 silmaga. Kusjuures Võru oli ainuke meeskond, kes suutis Selverit võita.

Võistluse viimase päeva avamängus läksid vastamisi Tartu ja Läti parim volleklubi Riia Tehnikaülikool. Võidu võttis eelmise aasta Balti liiga tšempion Tartu tulemusega 3:0 (25:22, 25:19, 25:21). Võitjatele tõi kõige rohkem punkte Märt Tammearu – 19 (+13). Teda toetas viimast geimi pingilt vaadanud austraallane Curtis Stockton 10 (-2) silmaga. Taaralinnaklubi vastuvõtt oli 51%, rünnak 47%, lisaks saadi 7 blokki ja löödi 7 ässa. Lõunanaabrite parimaks kerkis Renars-Pauls Jansons. 11 (+4) punktiga. Lätlaste vastuvõtt oli 41%, rünnak 34%, lisa tuli 4 bloki ja 3 ässa näol.

Turniiri eelviimases kohtumises alistas Selver kindlalt 3:0 (25:16, 25:8, 25:14) Pärnu. Selles mängus ei andnud pealinnaklubi pärnakatele mingit sõnaõigust. Selver surus kõvasti serviga ning tulenevalt kehvast servi vastuvõtust ei suutnud Pärnu ründajad palli punktiks realiseerida. Teises geimis tegi Selver tõelist hävitustööd, kui Pärnule anti kõigest 8 punkti.

Võistluse lõpetas Võru ja Riia omavaheline mõõduvõtt, mis lõppes lõunanaabrite 3:0 (25:23, 25:12, 25:19) paremusega.