05.05.201917:00
Selver Tallinn Spordikool (Foto: Kuldiga Spordikool)

Pühapäeval tõmmati Lätis Kuldigas joon alla kuni 18-aastaste (sündinud 2002. aastal ja hiljem) poeglaste Baltimaade spordikoolide ja -klubide meistrivõistlustele, millest võttis osa 12 võistkonda - Eestist neli, Leedust kolm ja Lätist viis. Kui neljal eelneval aastal (2015. Võru, 2016.-2017. Pärnu ja 2018. Selvervõitsid Eesti võistkonnad kuldmedali, siis tänavu jäid meie esindused poolfinaalist välja. 

Kolm päeva kestnud turniiril võitsid nii Selver Tallinn Spordikool kui Spordiklubi Tats Kiili alagrupis ühe mängu, millega jäädi poolfinaalist välja. Olerex/Veski Mati Tartu ja Pärnu Spordikool leppisid alagrupis kolme kaotusega. Seejärel peeti vahegrupi- ja kohamänge. 

Lõpuks läks Selver Tallinn Spordikoolile kirja viies, Spordiklubi Tats Kiilile üheksas, Pärnu Spordikoolile üheteistkümnes ja Olerex/Veski Mati Tartu kaheteistkümnes koht. Eesti võistkondade parimad mängijad: Erkki Koitla (Selver Tallinn Spordikool), Karmo Saviauk (Spordiklubi Tats Kiili), Karl Mattias Prangli (Pärnu Spordikool) ja Richard Murak (Olerex/Veski Mati Tartu). Pildigalerii on nähtav SIIN

Eelmisel aastal krooniti sama turniiri võitjaks Selver Tallinn Spordikool. Eesti jaoks edukaks kujunenud turniriil saavutas Rakvere Spordikool hõbemedali ja Spordiklubi Tats Kiili neljanda koha. Neljas Eesti võistkond Pärnu Spordikool oli seitsmes. Üle-eelmisel aastal võtsid Eesti võistkonand kolmikvõidu. 

 

Alagrupid:

A-alagrupp

B-alagrupp

C-alagrupp

Selver Tallinn Spordikool

Vilniuse Spordikool Tauras (Leedu) Jekabpilsi SS/Aizkraukles NSS (Läti)
Daugavpils BJSS (Läti) Olerex/Veski Mati Tartu  Kaunase Spordikool Startas (Leedu)
Riia Võrkpallikool (Läti)  Spordiklubi Tats Kiili  Talsi maakonna Spordikool (Läti)

Kelme SC (Leedu)

Kuldiga maakonna Spordikool (Läti) Pärnu Spordikool

 

Ajakava ja tulemused:

A-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
03.05 13:00 Selver Tallinn Spordikool Kelme SC 3:1 (-22, 19, 21, 10) 
03.05 14:30 Daugavpils BJSS Riia Võrkpallikool 3:0 (21, 20, 14) 
03.05 17:30 Kelme SC Riia Võrkpallikool 0:3 (-19, -15, -22) 
03.05 19:00 Selver Tallinn Spordikool Daugavpils BJSS 0:3 (-27, -11, -26) 
04.05 11:00 Daugavpils BJSS Kelme SC 3:1 (15, -19, 20, 15) 
04.05 12:30 Riia Võrkpallikool Selver Tallinn Spordikool 3:1 (23, 19, -20, 22) 

 

B-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
03.05 13:00 Vilniuse Spordikool Tauras  Kuldiga maakonna Spordikool 2:3 (-16, 9, -19, 19, -12) 
03.05 14:30 Olerex/Veski Mati Tartu Spordiklubi Tats Kiili 0:3 (-17, -11, -15) 
03.05 17:30 Kuldiga maakonna Spordikool Spordiklubi Tats Kiili 3:0 (20, 18, 22) 
03.05 19:00 Vilniuse Spordikool Tauras Olerex/Veski Mati Tartu 3:0 (20, 22, 16) 
04.05 11:00 Olerex/Veski Mati Tartu Kuldiga maakonna Spordikool 0:3 (-23, -21, -22) 
04.05 12:30 Spordiklubi Tats Kiili Vilniuse Spordikool Tauras 0:3 (-17, -21, -24) 

 

C-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
03.05 13:00 Jekabpilsi SS/Aizkraukles NSS Pärnu Spordikool 3:1 (18, 11, -21, 23) 
03.05 14:30 Kaunase Spordikool Startas Talsi maakonna Spordikool 0:3 (-12, -18, -15) 
03.05 17:30 Pärnu Spordikool Talsi maakonna Spordikool 0:3 (-10, -15, -18) 
03.05 19:00 Jekabpilsi SS/Aizkraukles NSS Kaunase Spordikool Startas 3:1 (-24, 13, 21, 16) 
04.05 11:00 Kaunase Spordikool Startas Pärnu Spordikool 3:0 (16, 19, 11) 
04.05 12:30 Talsi maakonna Spordikool Jekabpilsi SS/Aizkraukles NSS 2:3 (24, -16, -20, 24, -4) 


 

Poolfinaal-, 5.-8. koha ja 9.-12. koha mängud

Kuupäev

Algusaeg

 

 

Tulemus

 

04.05

 

Kelme SC  Pärnu Spordikool 3:1 (-14, 22, 19, 17)  9.-12. koht  

04.05

 

Spordiklubi Tats Kiili Olerex/Veski Mati Tartu 3:0 (21, 23, 17)  9.-12. koht

04.05

 

Vilniuse Spordikool Tauras  Selver Tallinn Spordikool 0:3 (-16, -18, -21)  5.-8. koht  

04.05

 

Riia Võrkpallikool Kaunase Spordikool Startas 3:0 (19, 22, 19)  5.-8. koht   

04.05

 

Daugavpils BJSS

Jekabpilsi SS/Aizkraukles NSS 3:2 (16, -21, 24, -17, 13)  Poolfinaal

04.05

 

Kuldiga maakonna Spordikool Talsi maakonna Spordikool 3:0 (26, 22, 19)  Poolfinaal

 

Kohamängud

Kuupäev

Algusaeg

 

 

Tulemus

 

05.05

9:30

Olerex/Veski Mati Tartu Pärnu Spordikool 0:3 (-20, -19, -21)  11.-12. koht

05.05

11:00

Spordiklubi Tats Kiili Kelme SC 3:2 (-14, -20, 22, 15, 9)  9.-10. koht

05.05

12:30

Vilniuse Spordikool Tauras Kaunase Spordikool Startas 3:1 (19, 24, -20, 15)  7.-8.koht

05.05

9:30

Selver Tallinn Spordikool Riia Võrkpallikool 3:1 (-20, 21, 23, 23)  5.-6. koht

05.05

11:00

Jekabpilsi SS/Aizkraukles NSS Talsi maakonna Spordikool 3:2 (16, -29, -20, 19, 13)  3.-4. koht

05.05

12:30

Daugavpils BJSS  Kuldiga maakonna Spordikool  3:0 (15, 21, 16)  Finaal

 

Lõplik paremusjärjestus:

1. Daugavpils BJSS  (Läti)

2. Kuldiga maakonna Spordikool  (Läti)

3. Jekabpilsi SS/Aizkraukles NSS (Läti)

4. Talsi maakonna Spordikool (Läti)

5. Selver Tallinn Spordikool

6. Riia Võrkpallikool (Läti)

7. Vilniuse Spordikool Tauras (Leedu)

8. Kaunase Spordikool Startas (Leedu)

9. Spordiklubi Tats Kiili

10. Kelme SC (Leedu)

11. Pärnu Spordikool

12. Olerex/Veski Mati Tartu

 

 

Kommenteeri uudist

Selveri poeglapsed olid Balti meistrivõistlustel parima Eesti võistkonnana viiendad