Venemaa - USA (Foto: fivb.org)

Maailmameistrivõistlused Itaalia ja Bulgaaria linnades on üles kruvimas tuure ning vastavalt sellele ka publiku huvi. 16 parema hulka on jõudnud küll need, kelle mängutase seda eeldas, aga millises järjekorras!

Holland pääses oma alagrupist teise ringi enne Prantsusmaad ja on vahegrupis Venemaa ees. Belgia peatus teiseks ringiks Brasiiliast vaid ühe punkti kaugusel, sama napi vahega jäi allagrupis kolmandaks Sloveenia. Soome võttis oma valdusse need, keda võita lootis (Kuuba, Puerto Rico) ja oleks äärepealt otsa peale teinud eelmise MM-i kuuendal real lõpetanud Iraanile. Pärslased võivad heal päeval võita keda tahes.

Taseme ühtlustumisest kõneleb fakt, et MM-2014 pronks Saksamaa sulas üles juba valikmängudes, niisiis ei näe me teda ka 24 hulgas. Teised suurriigid (tiitlikaitsja Poola, USA, Prantsusmaa, Bulgaaria, Kanada, Serbia) paiknevad enam-vähem harjumuspärasel kohal. Hapra niidi otsas ripub Venemaa, olles küll võitnud hulga muid tippturniire, aga mitte kordagi MM-võistlusi. Esikohani on kuuel korral jõutud Nõukogude liiduna. 

Kui ütleme, et Venemaa on sama mis NSV Liit, siis kordame teadmist, et punaste viimane MM-tiitel võideti 1982. aastal, kui meeskonna kesktsooni kuningas oli Viljar Loor koos Aleksandr Saviniga. Ja täna, uskumatu õnnetusena, lõpetas Vene koondis alagrupiturniiri alles kolmandana. Enne MM-turniiri treeningukoormust tõstnud peatreener Sergei Šljapnikovi pihta loobitakse kive juba praegu, võib ette kujutada, mis kodus saama hakkab, kui asi lõpuni untsu läheb.

Järge ootab vaheturniir, kust lubatakse kolmandasse faasi nelja grupi võitjad pluss kaks edukamat teise koha saajat. Senised punktid võetakse kaasa.

 

Vahegrupid:

E: Itaalia 15, Holland 11, Venemaa 10, Soome 6

F: Brasiilia 11, Belgia 10, Sloveenia 9, Austraalia 7

G: USA 13, Iraan 11, Bulgaaria 9, Kanada 9

H: Poola 15, Serbia 12, Prantsusmaa 11, Argentiina 6

Kommenteeri uudist

MM – Venemaa on huku äärel